spalna

Ako zariadiť spálňu, keď do rodiny pribudne malé dieťatko?

Keď do rodiny pribudne dieťatko, je to veľká radosť, o tom niet pochýb. Niekedy však zabúdame na to, že nábytok spálne bude potrebné buď preorganizovať, alebo úplne vymeniť. Samozrejme, peniaze nepadajú z neba. Práve vtedy, keď vypadne jeden príjem (príjem matky), bude potrebné prehodnotiť výdavky. Ak si chcú zachovať modernú spálňu, nemusia zásadne utrácať veľa peňazí.

Pri posteli postieľka s dieťatkom 

Nevyhnutnosť bude, aby ste postieľku dieťatka umiestnili vedľa mamičky, nakoľko je dôležité, aby mamička mala dieťatko po ruke v prípade, že začne plakať a bude hladné. Odporúčame postieľku dávať k rukám mamičky, nie k nohám. Mamičky sa nemusia zakaždým zdvíhať. Postačí im len natiahnuť ruky k dieťatku a v prípade, že plače, upokojiť ho. Dieťatko bude cítiť prítomnosť matky. V postieľke, ale aj v manželskej posteli by mali byť pohodlné matrace, aby ste sa dôkladne vyspali a zregenerovali organizmus. Mamičky dobre vedia, že spánok nie je to, čo kedysi. Práve preto je dobré mať v posteli dobrý matrac, ktorý pomôže zrelaxovať každému kúsku ženského tela.

Nezabúdajte na prebaľovací pult 

Okrem postieľky majte po ruke aj prebaľovací pult. Nakoľko dieťatko môžete prebaľovať v hocijakom čase, je nutné, aby ste si vždy po prebaľovaní nachystali plienky do prebaľovacieho pultu. Je lepšie mať všetko po ruke, ako sa potom naháňať po byte a hľadať plienky. Prebaľovací pult umiestnite hneď vedľa manželskej postele. Je jedno, či ste si kúpili lacnú manželskú posteľ. Dôležité je, aby prebaľovací pult nechýbal v spálni rodičov. K prebaľovaciemu pultu si nachystajte aj detskú kozmetiku – púder, olejček a iné dôležité prípravky na detskú pokožku.

Oblečenie majte nakôpkované 

Čerstvo vyprané detské oblečenie nehádžte medzi svoje oblečenie. Môže sa stať, že zabudnete, kde ste oblečenie uložili a vaše dieťatko vám zatiaľ bude plakať na posteli. Prežehlite ho, nachystajte si ho na kôpku, vložte do skrine a postupne vyberajte podľa potreby.

Pridaj komentár