Ako zariadiť kancelárske priestory?

Plánujete v blízkej dobe zariaďovať kancelárske priestory a už vás nebaví pozerať rôzne fóra a hľadať inšpirácie? Skúsime si predstaviť zopár inšpirácii, ktoré vás môžu, ale aj nemusia zaujať. Samozrejme, všetko záleží aj od toho, aké priestory máte k dispozícii. Inak sa zariaďuje menší priestor a inak väčší.

Zariadenie malej kancelárie

V prípade, že máte k dispozícii malé kancelárske priestory, dobre viete, že si nemôžete dovoliť experimentovať. V takejto kancelárii vám postačí ergonomický kancelársky nábytok a prístroje, ktoré potrebujete pre prácu (najčastejšie počítač a tlačiareň). Stôl s počítačom ukladajte tak, aby vám do monitoru nesvietilo slnko, nakoľko by ste nevideli na monitor a zničili by ste si oči. Pri výbere kancelárskeho stolu si všímajte materiál, z ktorého je vyrobený. Radšej si kúpte drahší masívny stôl ako lacný drevotrieskový, ktorý vám dlho nevydrží a začne sa šúpať po pol roku používania.

Výraznú investíciu ale nevyžadujú kancelárske kreslá, nakoľko dnes nie je problém kúpiť kvalitné kancelárske kreslo ergonomického charakteru za nižšiu cenu.

Zariadenie veľkej kancelárie

Vo väčšej kancelárii si môžete dovoliť experimentovať. Môžete si dovoliť umiestňovať kancelársky nábytok kde chcete a okrem toho si tam môžete doniesť aj sedačku, na ktorú posadíte svojich hostí, alebo si na nej oddýchnete počas pracovnej doby.

Všeobecné pravidlá

Pre malú, ale aj veľkú kanceláriu platí, aby mal každý člen kancelárie svoj osobný priestor, nakoľko efektivita práce výrazne klesá. Samozrejmosťou každej kancelárie je oživenie v podobe obrazov. Snažte sa ale nepreháňať. Nie ste v galérii. Okrem nábytku budete potrebovať aj police na šanóny a na dokumenty, ktoré potrebujete mať pri sebe. Ako oživenie dobre padne aj nenáročný kvietok.

Pridaj komentár