Ako zariadiť kancelárske priestory?

Plánujete v blízkej dobe zariaďovať kancelárske priestory a už vás nebaví pozerať rôzne fóra a hľadať inšpirácie? Skúsime si predstaviť zopár inšpirácii, ktoré vás môžu, ale aj nemusia zaujať. Samozrejme, všetko záleží aj od toho, aké priestory máte k dispozícii. Inak sa zariaďuje menší priestor a inak väčší.

Zariadenie malej kancelárie

V prípade, že máte k dispozícii malé kancelárske priestory, dobre viete, že si nemôžete dovoliť experimentovať. V takejto kancelárii vám postačí ergonomický kancelársky nábytok a prístroje, ktoré potrebujete pre prácu (najčastejšie počítač a tlačiareň). Stôl s počítačom ukladajte tak, aby vám do monitoru nesvietilo slnko, nakoľko by ste nevideli na monitor a zničili by ste si oči. Pri výbere kancelárskeho stolu si všímajte materiál, z ktorého je vyrobený. Radšej si kúpte drahší masívny stôl ako lacný drevotrieskový, ktorý vám dlho nevydrží a začne sa šúpať po pol roku používania.

Výraznú investíciu ale nevyžadujú kancelárske kreslá, nakoľko dnes nie je problém kúpiť kvalitné kancelárske kreslo ergonomického charakteru za nižšiu cenu.

Zariadenie veľkej kancelárie

Vo väčšej kancelárii si môžete dovoliť experimentovať. Môžete si dovoliť umiestňovať kancelársky nábytok kde chcete a okrem toho si tam môžete doniesť aj sedačku, na ktorú posadíte svojich hostí, alebo si na nej oddýchnete počas pracovnej doby.

Všeobecné pravidlá

Pre malú, ale aj veľkú kanceláriu platí, aby mal každý člen kancelárie svoj osobný priestor, nakoľko efektivita práce výrazne klesá. Samozrejmosťou každej kancelárie je oživenie v podobe obrazov. Snažte sa ale nepreháňať. Nie ste v galérii. Okrem nábytku budete potrebovať aj police na šanóny a na dokumenty, ktoré potrebujete mať pri sebe. Ako oživenie dobre padne aj nenáročný kvietok.

Pridaj komentár

Nábytok

Ako si vybrať správnu kancelársku stoličku?

Porovnajte rôzne modely tak, že ich vyskúšate a skontrolujete, či sú výškovo nastaviteľné.Dobrá kancelárska stolička by mala byť schopná nastavenia v rôznych polohách. Skontrolujte, či to platí aspoň pre operadlo a sedadlo v niekoľkých polohách: naklonenie dozadu, stoj rovno, predklon.Vankúš musí dostatočne podporovať zadok. Predný okraj stoličky by mal byť mierne zaoblený, aby sa zabezpečil […]

čítaj viac...
Nábytok

Ako vybrať kancelársky nábytok

Je všetko pripravené na nastavenie pracovného priestoru alebo renováciu priestoru? Brilantné! Určite musíte zrekapitulovať nápady a tipy na nákup najlepšieho nábytku do kancelárie. A je to tak, verte či neverte, tieto články majú zásadnú úlohu tak pre optimalizáciu webu, ako aj pre produktivitu pracovníkov. Kancelársky nábytok podľa veľkosti firmyMať veľmi pekný stôl je perfektné, ale […]

čítaj viac...
Nábytok

Nábytok sa skla – možnosti sú neobmedzené!

Fantázii sa medze nekladú! Pokročilé technológie umožňujú zhotoviť nábytok doslova z čohokoľvek. Umelý kameň, kov, plast či sklo? Žiaden problém! Už niekoľko rokov je možné vybaviť si interiér nábytkom zo skla – nielen dvere, ale aj kreslá, stoly alebo celosklenené policové systémy premenia váš domov na neopakovateľné miesto dýchajúce štýlom a eleganciou. Nábytok zo skla […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: