Využiť služby profesionálneho makléra sa oplatí

Prečo? Jednoducho preto, že skutočný profesionál vám môže reálne pomôcť pri predaji či kúpe nehnuteľnosti. Na rozdiel od realitných maklérov, ktorí tento “job” robia iba ako vedľajší príjem Vám profesionálny realitný maklér dokáže byť veľkou pridanou hodnotou.. Ak ste niekedy predávali nehnuteľnosť na inzerát, možno aj vás kontaktovalo hneď niekoľko realitných maklérov, ktorí vám ponúkali svoje služby. Niektorí si možno iba vypýtali povolenie propagovať Vašu nehnuteľnosť aj keď ju nikdy nevideli a tak vznikajú v inzerciách preteky ktorá realitná kancelária ponúkne danú nehnuteľnosť za nižšiu cenu. Váš inzerát je potlačený inzerciou RK ktorú vidí samotný klient v 10tich cenových verziách. Vyberie si tú najnižšiu a ešte tlačí makléra dole s cenou. Maklér tlačí dole s cenou predávajúceho a tak v konečnom dôsledku maklér pracuje pre kupujúceho a nie pre Vás.

Správny postup je však iný. Maklér by si nehnuteľnosť mal pozrieť osobne a s predávajúcim zvoliť jasnú stratégiu. Ak je nehnuteľnosť inzerovaná iba jednou RK, práve vtedy si je maklér vedomí svojím exkluzívnym postavením na trhu a dokáže z nehnuteľnosti často vyťažiť tú najvyššiu možnú cenu.

Novopečení  makléri majú často problém s vytvorením kvalitných fotografií nehnuteľnosti, ktoré môžu pomôcť zvýšiť záujem kupujúcich, alebo takéto fotografie vôbec neurobia. Použijú napríklad fotografie, ktoré ste pridali k inzerátu vy sami, aj keď na to nie sú vhodné a podobne. Pritom kvalitná povrchová úprava a vyladenie záberov Vašej nehnuteľnosti môže zvýšiť rýchlosť predaja aj cenu danej nehnuteľnosti. V našej realitnej kancelárii IMPERIO REAL máme vyškolenú fotografku ako robiť tie najlepšie fotografie pre zvýšenie záujmu klientov.

Nie je tiež nič nezvyčajné, že k vám neskúsení maklér bude posielať všetkých záujemcov bez toho, aby ich vopred “prefiltroval”. Teda zistil či je ich záujem vážny, alebo iba povrchný, aké majú možnosti financovania, či aké požiadavky majú na danú nehnuteľnosť. Tým vás aj kupujúceho zbytočne oberá o čas a v neposlednom rade aj o peniaze.

Vážnym rizikom je aj to, že cena, ktorú si za nehnuteľnosť vypýtate bude prinízka a vy tak predajom nehnuteľnosti nezarobíte, ale prerobíte na ušlom zisku.

To je iba niekoľko vecí, ktoré vás môžu nepríjemne prekvapiť, ak použijete služby “neprofesionála”.

Výhody profesionála

Jednou z najdôležitejších vecí pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti je určite cena. Skúsený realitný maklér s potrebným vzdelaním dokáže správne odhadnúť a navrhnúť predajnú cenu vášho domu či bytu podľa situácie na trhu. Alebo naopak, nájde pre vás nehnuteľnosť, ktorá je ponúkaná za výhodných podmienok a rýchlejšie, ako by ste to urobili vy. Tak môže jednak ušetriť váš čas a zároveň peniaze.

Jednou z najväčších výhod je to, že profesionálny maklér pozná všetky úradné postupy, ktoré musíte vykonať pri zmene majiteľa. Napríklad postupy na katastrálnom úrade, všetky dokumenty má pripravené právnym zástupcom a preto si môžete byť istý že sú platné podľa najnovšej legislatívy a mnohé ďalšie. Všetky úkony, ako je vytvorenie portfólia fotografií, kontrola nehnuteľnosti, znalecké posudky a mnohé iné, bez problémov zariadi.

V prípade, že chcete nehnuteľnosť kúpiť, môže vám skúsený realitný maklér poskytnúť kontakt na dobrého finančného poradcu a vy tak môžete získať výhodnejší úrok na hypotéku.

V neposlednom rade je výhodou aj to, že profesionálny realitný maklér musí mať prehľad o aktuálnej legislatíve. Dokonca vám môže pomôcť ušetriť aj na daniach. K profesionálnemu maklérovi patrí aj vhodné správanie k predávajúcim aj kupujúcim. A to ani zďaleka nie je všetko, čo sa výhod týka. Museli by ste služby profesionálneho makléra využiť osobne, aby ste všetky výhody pocítili na vlastnej koži. Alebo nehnuteľnosti.

www.imperioreal.sk

0949 220 180

Reality

1.BCR: experti na predaj nehnuteľností

Čoraz viac ľudí sa rozhoduje pre odbornú pomoc pri predaji svojej nehnuteľnosti a spoločnosť 1.BCR je tu, aby poskytla presne túto expertízu. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa spoločnosť 1.BCR stala jedným z popredných hráčov na trhu v oblasti predaja nehnuteľností. Špecializovaný prístup pri predaji 1.BCR nie je len ďalšou realitnou kanceláriou; […]

čítaj viac...
Reality

Lokalita pre rodinu

Pre mladých ľudí, ktorí sa rozhodli osamostatniť sa nie je ťažké nájsť vhodné bývanie. Pri výbere bytu nemusia brať do zreteľu množstvo ďalších podmienok, ktoré do zreteľu musia brať mladé rodiny. Pokiaľ ste si práve založili rodinu, čakáte do nej prírastok alebo len chcete bývať v lepšej lokalite musíte brať do úvahy viac vecí. Jégeho alej […]

čítaj viac...
Reality

Neprehliadnuteľné kancelárske priestory v Bratislave, ktoré stoja za zmienku

Výber vhodných kancelárskych priestorov netreba brať na ľahkú váhu, keďže existuje veľa druhov, ktoré nemusia každému vyhovovať. Medzi rozhodujúce faktory pri výbere priestorov patrí určite lokalita, ktorá mala byť ľahko dostupná pre zamestnancov i klientov. V Bratislave je často veľkým problémom práve parkovanie, takže určite si vyberajte lokalitu, ktorá týmto problémom netrpí. Ďalším kritériom je […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: