Využiť služby profesionálneho makléra sa oplatí

Prečo? Jednoducho preto, že skutočný profesionál vám môže reálne pomôcť pri predaji či kúpe nehnuteľnosti. Na rozdiel od realitných maklérov, ktorí tento “job” robia iba ako vedľajší príjem Vám profesionálny realitný maklér dokáže byť veľkou pridanou hodnotou.. Ak ste niekedy predávali nehnuteľnosť na inzerát, možno aj vás kontaktovalo hneď niekoľko realitných maklérov, ktorí vám ponúkali svoje služby. Niektorí si možno iba vypýtali povolenie propagovať Vašu nehnuteľnosť aj keď ju nikdy nevideli a tak vznikajú v inzerciách preteky ktorá realitná kancelária ponúkne danú nehnuteľnosť za nižšiu cenu. Váš inzerát je potlačený inzerciou RK ktorú vidí samotný klient v 10tich cenových verziách. Vyberie si tú najnižšiu a ešte tlačí makléra dole s cenou. Maklér tlačí dole s cenou predávajúceho a tak v konečnom dôsledku maklér pracuje pre kupujúceho a nie pre Vás.

Správny postup je však iný. Maklér by si nehnuteľnosť mal pozrieť osobne a s predávajúcim zvoliť jasnú stratégiu. Ak je nehnuteľnosť inzerovaná iba jednou RK, práve vtedy si je maklér vedomí svojím exkluzívnym postavením na trhu a dokáže z nehnuteľnosti často vyťažiť tú najvyššiu možnú cenu.

Novopečení  makléri majú často problém s vytvorením kvalitných fotografií nehnuteľnosti, ktoré môžu pomôcť zvýšiť záujem kupujúcich, alebo takéto fotografie vôbec neurobia. Použijú napríklad fotografie, ktoré ste pridali k inzerátu vy sami, aj keď na to nie sú vhodné a podobne. Pritom kvalitná povrchová úprava a vyladenie záberov Vašej nehnuteľnosti môže zvýšiť rýchlosť predaja aj cenu danej nehnuteľnosti. V našej realitnej kancelárii IMPERIO REAL máme vyškolenú fotografku ako robiť tie najlepšie fotografie pre zvýšenie záujmu klientov.

Nie je tiež nič nezvyčajné, že k vám neskúsení maklér bude posielať všetkých záujemcov bez toho, aby ich vopred “prefiltroval”. Teda zistil či je ich záujem vážny, alebo iba povrchný, aké majú možnosti financovania, či aké požiadavky majú na danú nehnuteľnosť. Tým vás aj kupujúceho zbytočne oberá o čas a v neposlednom rade aj o peniaze.

Vážnym rizikom je aj to, že cena, ktorú si za nehnuteľnosť vypýtate bude prinízka a vy tak predajom nehnuteľnosti nezarobíte, ale prerobíte na ušlom zisku.

To je iba niekoľko vecí, ktoré vás môžu nepríjemne prekvapiť, ak použijete služby “neprofesionála”.

Výhody profesionála

Jednou z najdôležitejších vecí pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti je určite cena. Skúsený realitný maklér s potrebným vzdelaním dokáže správne odhadnúť a navrhnúť predajnú cenu vášho domu či bytu podľa situácie na trhu. Alebo naopak, nájde pre vás nehnuteľnosť, ktorá je ponúkaná za výhodných podmienok a rýchlejšie, ako by ste to urobili vy. Tak môže jednak ušetriť váš čas a zároveň peniaze.

Jednou z najväčších výhod je to, že profesionálny maklér pozná všetky úradné postupy, ktoré musíte vykonať pri zmene majiteľa. Napríklad postupy na katastrálnom úrade, všetky dokumenty má pripravené právnym zástupcom a preto si môžete byť istý že sú platné podľa najnovšej legislatívy a mnohé ďalšie. Všetky úkony, ako je vytvorenie portfólia fotografií, kontrola nehnuteľnosti, znalecké posudky a mnohé iné, bez problémov zariadi.

V prípade, že chcete nehnuteľnosť kúpiť, môže vám skúsený realitný maklér poskytnúť kontakt na dobrého finančného poradcu a vy tak môžete získať výhodnejší úrok na hypotéku.

V neposlednom rade je výhodou aj to, že profesionálny realitný maklér musí mať prehľad o aktuálnej legislatíve. Dokonca vám môže pomôcť ušetriť aj na daniach. K profesionálnemu maklérovi patrí aj vhodné správanie k predávajúcim aj kupujúcim. A to ani zďaleka nie je všetko, čo sa výhod týka. Museli by ste služby profesionálneho makléra využiť osobne, aby ste všetky výhody pocítili na vlastnej koži. Alebo nehnuteľnosti.

www.imperioreal.sk

0949 220 180

Reality

Fantastická letná dovolenka v kúpeľoch

Leto je obdobie ako stvorené na dovolenku a oddych. Často je letná dovolenka spojená s pobytom pri mori. Existujú však aj iné zaujímavé alternatívy. Najmä ak dbáte o svoje zdravie, mal by byť pobyt v kúpeľoch neodmysliteľnou súčasťou vašej dovolenky a vášho životného štýlu. Pobyt v kúpeľoch Rajecké Teplice je spojený s množstvom atraktívnych voľno časových aktivít. Rajecké Teplice sú veľmi obľúbené […]

Read More
Reality

Ako znížiť výdavky na byte?

Obdobie ročných vyúčtovaní nájomného prichádza. Teraz prichádza čas, kedy sa majitelia bytov dozvedajú, koľko minuli na kúrenie, vodu, plyn a elektrinu. Ak však v posledných rokoch máte nedoplatky, nebude to tým, že máte zle nastavené zálohové platby. Bude to tým, že plytváte energiami a vodou. Ako teda znížiť výdavky, aby ste sa nemuseli obávať ďalšieho […]

Read More
Reality

Prečo sa bývanie s Premièrom oplatí?

Première je obytný komplex v bratislavskom Starom Meste. Jedná sa o celkom nový projekt, nad ktorým drží patronát úspešná česká investičná skupina Finep. Nové byty v Bratislave zákonite budia pozornosť a ponúkajú mnoho výhod. Ako je na tom Première? Bohatá a pestrá ponuka Z hľadiska dispozície má obytný komplex Première v ponuke najmä 2 a 3-izbové jednotky. Nájdu sa však aj jednoizbové či […]

Read More