Celoročný bazén ako riešenie na kúpanie aj cez zimu.

Väčšina ľudí si slovo „bazén“, spája s letom. Dobrá správa je, že udržiavať celoročný bazén je viac ako uskutočniteľné a dokonca aj cenovo dostupné.

Aké sú výhody domáceho bazéna?

Výhody domáceho bazéna ďaleko presahujú zjavné pohodlie. Či už je to ozdoba exteriéru, alebo interiéru, mať svoju vlastnú oázu na oddych, nie len že otvára dvere životnému štýlu, ktorý zlepšuje vaše zdravie, ale dáva vám aj viac času na život. Ak bývate častejšie doma, potom je prirodzené, že trávite viac času s rodinou.  Už to samo o sebe je víťazstvo. Viac času na rodinu a priateľov, viac času na cvičenie a zlepšovanie celkovej kondície a imunity.

Domáci luxusný wellness ako bazén s protiprúdom, sauny na mieru alebo vírivky vytvoria z vášho domu relaxačnú oázu. Fínska sauna podporí vaše celkové zdravie a vy si budete môcť užívať život plnými dúškami.

Celoročné plávanie 24/7 z pohodlia domova. Plávanie je veľmi šetrný spôsob udržiavania kondície. Chcete zlepšiť svoje kardiovaskulárne zdravie, ale nemáte radi beh? Prepnite na plávanie. V porovnaní s činnosťami, ako je beh a joga, plávanie kladie na telo len 1/4 napätia. To znamená oveľa menší tlak na svaly a kĺby. Cvičenie a plávanie v teplej vode sa osvedčuje pri liečbe porúch pohybového ústrojenstva, pri bolestiach svalov a kĺbov, prináša zásadnú úľavu ľuďom trpiacim artritídou. Pohyb vo vyhriatej vode swim spa vyhovuje dospelým aj deťom.

Hydroterapia – alebo vodoliečba, vychádza práve z predstavy o tom, že voda je základom života. Hydromasážne vane poskytujú ideálne prostredie pre vodnú terapiu, ktorá odbúrava stres, uľaví od príznakov artrídy a zmierňuje pocit bolesti, podporuje dobrý spánok.

Podľa výskumu časopisu Temperature (denník) má hodinový relax v horúcej vode značné protizápalové účinky. Upokojuje svaly a kosti. To znamená, že  vyhrievaný celoročný  bazén s protiprúdom vám umožní rovnaké výhody. A keďže pre telo už je skvelé plávanie, plávanie v teplej vody  počas celého roka  to len vylepšuje.