Vytvorte perfektnú spálňu

perfektná spálňa

Zdobenie vašej spálne môže byť ohromujúce, ak si nie ste istí, kde začať. Zisťovanie toho, aký lôžkový štýl je ideálny pre vás, môže zahŕňať ťažké rozhodnutia, ako je farebná schéma, dizajn, kvalita produktu, recenzie zákazníkov, a dokonca aj rozpočet môže určiť vašu nákupnú stratégiu – tento zoznam môže trvať dlho. Zamyslite sa nad tým, ako sa cítite, keď idete do čerstvej, čistej izby v hoteli alebo rezortu. Všetko je tam, kde by malo byť – od hodvábne hladkých, ostrých bielizne až po super jemné, plyšové utierky, všetko je perfektne umiestnené, čerstvé a čisté. Nezabudnite na posteľ, pravdepodobne najlepšiu posteľ, na ktorú ste niekedy spali – mäkké, útulné a osviežujúce.

Dobre navrhnutá spálňa vás môže inšpirovať vizuálne, uvoľniť svoju myseľ a telo pomocou čerstvých vôní, dobre navrhnutého rozloženia a motívu bezplatnej pre vašu osobnosť – mala by hovoriť váš jazyk metaforicky. Predstavte si, či môžete priniesť ten istý hotel pocit domova, mať rovnaké pohodlie, čistotu a osviežujúci pocit každé ráno – rovnako ako keď ste na dovolenke. Bez ohľadu na priestor, s ktorým pracujete, ako veľkosť, typ postele, nábytkový štýl, ktorý vám môže pomôcť dostať to, čo chcete z vašej spálne.

Nápady na dekoráciu spálne

Vaša dekorácia v spálni je miestom, kde môžete preukázať svoj skutočný štýl a vytvoriť ideálny priestor pre vaše najdrahšie veci. Od farieb a vzorov až po textúry a vrstvenie je všetko možné a neexistujú žiadne pravidlá na vytvorenie perfektného obývacieho a spacieho priestoru. Existuje veľa štýlov na výber, ale tu je niekoľko, ktoré sa nám naozaj páči:

minimalistická – Tento štýl je pre milovníkov moderného štýlu a dizajnu. Používajte len málo alebo žiadnu farbu a udržujte dekor jednoduchý a čistý.
Boho – Boho nadšenci chcú zahrnúť trochu zo všetkého vo svojom výzdobe, ale nejako to všetko ide dohromady, aby vytvorili zaujímavý eklektický dizajn.
Tradičné – tradičný dizajn často zahŕňa klasické štýly nábytku s tmavou spálňou s veľkým profilom. Vzory majú tendenciu byť viac na kvetinovej strane.
Beachy – Život na pláži je to, o čom je tento štýl. Plážové farby ako piesok a Seaglass spolu s oceánskymi doplnkami, ako sú mušle, dokončia tento vzhľad.

Pre nepokojné srdce a tých, ktorí nemajú radi, aby sa držali príliš dlho na jednom štýle alebo trend, obliekanie posteľou v bielej doske a prikrývke vám umožní aktualizovať výzdobu vašej izby sezónne alebo kedykoľvek máte pocit, že sa vám páči! Jediné, čo musíte urobiť, je vymeniť malé kľúčové položky, ako je hodiť vankúše, záclony, prikrývky a hodiť koberec s akýmkoľvek novým vzhľadom, na ktorý idete. Biela posteľná bielizeň vytvorí dokonalé plátno pre vaše nové dizajnérske nápady. Ako bonus, celobiele postele dávajú miestnosti konštantný svieži a čistý pocit, čo je tiež dôvod, prečo biele lôžka sú tradične používané v hoteloch a strediskách.
najlepší typ lôžka
Najlepší typ postele pre vašu izbu

Ak ešte nemáte, určenie najlepšieho typu lôžka pre vašu izbu je dôkladne zvážené. Zoberte do úvahy, ako veľká je vaša izba a koľko miesta máte skutočne na posteli po tom, čo sú všetky vaše ostatné veci v miestnosti (najmä veľké predmety, ako sú armoires, nočné stolíky a šatníky). To môže byť lákavé kúpiť luxusné-vyzerajúce kráľovstvo posteľ, ale v skutočnosti, lôžko tejto veľkosti by skončilo prevzatie celej miestnosti!

S rozpočtom aj na mysli, pozrite sa do štýlov postele s rôznymi čelnými doskami alebo žiadnou doskou vôbec. Ak máte väčší priestor na prácu, veľká masívna čelovka nebude mať negatívny vplyv na pocit miestnosti. Menšie izby budú využívať lôžka, ktoré majú priehľadné čelné dosky alebo plošinovú posteľ, ktorá má nízky profil s malým alebo žiadnym čelom. Keď rám vášho lôžka správne zapadá do vášho priestoru, nielenže budete mať vizuálne väčší priestor, ale aj fyzicky sa budete cítiť menej preplnený.

Majte na pamäti, že ak idete na nezvyčajnú veľkosť posteľu alebo typ, mohli by ste naraziť na problémy pri nakupovaní perfektnej sady listov. Napríklad rozdelené postele sú v podstate dva dvojité matrace dohromady. Pre tento štýl budete potrebovať súpravu listov, ktorá je dodávaná s dvoma extra dlhými dvojitými listami a jedným kráľovským plochým listom.
Ako si kúpiť posteľ

Kto by si myslel, že pri nákupe nových postelí je veľa na premýšľanie! Väčšina ľudí si neuvedomuje, ale existuje veľa komponentov na obliekanie celej postele a to všetko závisí od typu postelí a vašich osobných postelí. Prvá vec, ktorú treba zvážiť, je, či je vaša matrac a vankúše chránené. Z čoho sa môžete opýtať? No, matrace a chrániče vankúšov sú to, čo udržuje matrac a vankúše bez roztočov, škvŕn a nadbytku mŕtvych buniek pokožky (na ktoré sa živia prachové roztoče!). Nikto nechce v tom spať! Môžete tiež vyčerpať pohodlie vášho matraca s super nadýchanou matracovou podložkou, ktorá úplne zmení spôsob, aký máte na tvojom matraci.

Spálňa

Nákup nového matraca vám môže zmeniť život

Kvalitný spánok je jedným z najdôležitejších aspektov spokojného života. Zaistí vám dostatok energie, psychickú pohodu a tiež lepšie zdravie. Napriek tomu sa mnoho ľudí prebúdza každý deň nevyspalí alebo s bolesťou. Kvalitný matrac sa môže zdať ako určitá investícia, ale jedná sa o investíciu do vášho zdravia, ktorá môže úplne zmeniť kvalitu vášho života. Na […]

čítaj viac...
Spálňa

Letné deky s antibakteriálnou výplňou: hlavné výhody

S nástupom horúčav sa gazdinkám uľaví, keď až do jesene schovajú ťažké deky do úložného systému. Avšak aj v lete sú chladné noci, keď sa chcete zabaliť do niečoho teplého a mäkkého. Najlepšou voľbou je v takýchto prípadoch letná deka, pod ktorou sa dobre spí ľahká prikrývka. V lete je zvykom používať ľahké prikrývky, ktorých […]

čítaj viac...
Spálňa

Farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať

Aký by to bol život bez farieb? Od červenej po oranžovú a od zelenej po modrú, všetky tie odtiene, ktoré dokáže ľudské oko vnímať a rozlíšiť, robia náš život krajším, „zafarbujú“ nás jedinečným štýlom, ktorý si musíme každý deň vážiť. Okrem symboliky majú farby mimoriadne dôležitý vplyv na ľudskú psychiku. Vysielajú nám rôzne stavy, emócie, pocity, spomienky, preto […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: