Ako vetrať cez zimné mesiace?

Pre niekoho je zima obľúbené ročné obdobie. Je to obdobie kúrenia, sánkovačiek, lyžovačiek, leňošenia a priberania. Ak chcete stráviť zimné mesiace čo najlepšie, nemali by ste zanedbávať pohyb na vonku. Je jedno, či sneží alebo je čľapkanica, vyberte sa na prechádzku a zoberte aj svoje ratolesti. Čerstvý vzduch je dôležitý.

Čo ale keď nemáte čerstvý vzduch doma? Cítite sa príliš stiesneno a točí sa vám hlava z ťažkého vzduchu? Naučte sa vetrať správne.

Kvety odkladajte 

Dávajte si pozor na kvety, keď vetráte. Odložte ich z okennej parapety radšej na najbližší stôl. Snažte sa ich dávať čo najďalej od okna, ktoré máte otvorené, pretože hrozí, že vám ich vietor prekotí alebo ich môže zasiahnuť mráz / chladný vzduch. Napríklad orchidey zle znášajú chladný vzduch.

Vetrajte nárazovo 

Cez zimné mesiace si dávajte pozor na čas, kedy vetráte. Najlepšie sa vám bude vetrať ešte skoro ráno, keď väčšina okolitých domov ešte nedymí z komínov a vám nehrozí, že sa vám zadymí celá domácnosť. Cez zimu sa odporúča vetrať 5-10 minút. Pri takomto vetraní buďte radšej vždy pritom, pretože nikdy neviete, kedy niekto v okolí zakúri a začne dymiť. Pri vetraní odostrite veľké záclony, pretože keď zafúka vietor, môže sa stať, že vám záclona strhne všetko, čo sa nachádza v blízkosti.

Zima je nepríjemné obdobie najmä pre tých, ktorí sú stále zimomraví. Treba si uvedomiť, že nemôžete mať neustále zatiahnuté rolety a čakať na to, kým príde jar. Treba dnu pustiť čerstvý vzduch. Viete, čo sa môže stať, keď nebudete pravidelne vetrať? Spôsobíte si zdravotné problémy s očami (syndróm suchých očí) a s dýchacími cestami.

Pridaj komentár

Moderné technológie

Hlavné nevýhody solárnej energie, o ktorých musíte vedieť

A aj keď existuje veľa pozitív, je rovnako dôležité uvedomiť si nevýhody solárnej energie. Je to pochopiteľné vzhľadom na to, že by sme mali podporovať využívanie zelenej energie, bezplatnú energiu, ktorú môžete vytvoriť, a odolnosť, ktorú panely ponúkajú vášmu domovu. Nie sú to však všetky dobré správy – solárne panely majú stále svoje nevýhody . […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: