Ako vetrať cez zimné mesiace?

Pre niekoho je zima obľúbené ročné obdobie. Je to obdobie kúrenia, sánkovačiek, lyžovačiek, leňošenia a priberania. Ak chcete stráviť zimné mesiace čo najlepšie, nemali by ste zanedbávať pohyb na vonku. Je jedno, či sneží alebo je čľapkanica, vyberte sa na prechádzku a zoberte aj svoje ratolesti. Čerstvý vzduch je dôležitý.

Čo ale keď nemáte čerstvý vzduch doma? Cítite sa príliš stiesneno a točí sa vám hlava z ťažkého vzduchu? Naučte sa vetrať správne.

Kvety odkladajte 

Dávajte si pozor na kvety, keď vetráte. Odložte ich z okennej parapety radšej na najbližší stôl. Snažte sa ich dávať čo najďalej od okna, ktoré máte otvorené, pretože hrozí, že vám ich vietor prekotí alebo ich môže zasiahnuť mráz / chladný vzduch. Napríklad orchidey zle znášajú chladný vzduch.

Vetrajte nárazovo 

Cez zimné mesiace si dávajte pozor na čas, kedy vetráte. Najlepšie sa vám bude vetrať ešte skoro ráno, keď väčšina okolitých domov ešte nedymí z komínov a vám nehrozí, že sa vám zadymí celá domácnosť. Cez zimu sa odporúča vetrať 5-10 minút. Pri takomto vetraní buďte radšej vždy pritom, pretože nikdy neviete, kedy niekto v okolí zakúri a začne dymiť. Pri vetraní odostrite veľké záclony, pretože keď zafúka vietor, môže sa stať, že vám záclona strhne všetko, čo sa nachádza v blízkosti.

Zima je nepríjemné obdobie najmä pre tých, ktorí sú stále zimomraví. Treba si uvedomiť, že nemôžete mať neustále zatiahnuté rolety a čakať na to, kým príde jar. Treba dnu pustiť čerstvý vzduch. Viete, čo sa môže stať, keď nebudete pravidelne vetrať? Spôsobíte si zdravotné problémy s očami (syndróm suchých očí) a s dýchacími cestami.

Pridaj komentár