Podľa čoho vyberáme nábytok?

Každý preferujeme iný typ nábytku. Niekomu vonia rustikálny štýl, niekomu škandinávsky a niekto by mal rád domácnosť zariadenú v provensálskom štýle. Jedno je však isté. Každý z nás vyberá nábytok najmä podľa ceny. Podľa čoho by sme ale nábytok mali v skutočnosti vyberať? Cena je tiež dôležitá, ale nie najdôležitejšia.

Podľa krajiny pôvodu 

Väčšina z nás si okrem ceny všíma predovšetkým krajinu pôvodu. Posledné roky sa akosi stávame imunní voči nábytku z Číny a z Poľska. Veď aby nie, tento nábytok nie je vôbec kvalitný a jeho kúpa je azda to najhoršie, čo by ste mohli urobiť. Ak nemáte dostatok peňazí na drahší, ale zato kvalitnejší nábytok (napríklad nábytok značky Black Red White), radšej počkajte, pretože investícia do drahšieho kvalitnejšieho nábytku sa vám vyplatí. Je pevnejší, vyrobený z kvalitnejších materiálov a najmä – vydrží vám niekoľko desaťročí narozdiel od lacného nábytku.

Podľa rozmerov a úložného priestoru 

Okrem krajiny pôvodu zohráva dôležitú úlohu aj rozmer nábytku. Napríklad ak si vyberáme nábytok do spálne, mali by sme si ešte predtým, ako zavítame do obchodov, zmerať priestor, napísať rozmery a až potom ísť do obchodu a podľa toho vyberať. Môže sa stať, že síce natrafíte na pekný spálňový nábytok, ale čo keď vám nebude sedieť rozmerovo?

Dôležitý je aj úložný priestor. Ak vás je viac, nemôžete si kúpiť jednu malú skriňu a dúfať, že sa vám všetko oblečenie pomestí. Prispôsobte svoje požiadavky pri výbere nábytku rozmerom izby a úložnému priestoru. Vzhľad je druhoradý.

Podľa použitého materiálu 

Okrem predchádzajúcich parametrov si všímame pri výbere nábytku aj materiál. Drevotrieska je síce najlacnejšia, ale najmenej kvalitná. Odporúčame teda vyberať nábytok z kvalitného dreva (najlepšie masívu), ktorý vám vydrží naozaj dlho. Je lepšie investovať do kvality, ako každý rok kupovať nový nábytok. V konečnom dôsledku by vás to vyšlo oveľa drahšie.

Pridaj komentár

Nábytok

Ako si vybrať správnu kancelársku stoličku?

Porovnajte rôzne modely tak, že ich vyskúšate a skontrolujete, či sú výškovo nastaviteľné.Dobrá kancelárska stolička by mala byť schopná nastavenia v rôznych polohách. Skontrolujte, či to platí aspoň pre operadlo a sedadlo v niekoľkých polohách: naklonenie dozadu, stoj rovno, predklon.Vankúš musí dostatočne podporovať zadok. Predný okraj stoličky by mal byť mierne zaoblený, aby sa zabezpečil […]

čítaj viac...
Nábytok

Ako vybrať kancelársky nábytok

Je všetko pripravené na nastavenie pracovného priestoru alebo renováciu priestoru? Brilantné! Určite musíte zrekapitulovať nápady a tipy na nákup najlepšieho nábytku do kancelárie. A je to tak, verte či neverte, tieto články majú zásadnú úlohu tak pre optimalizáciu webu, ako aj pre produktivitu pracovníkov. Kancelársky nábytok podľa veľkosti firmyMať veľmi pekný stôl je perfektné, ale […]

čítaj viac...
Nábytok

Nábytok sa skla – možnosti sú neobmedzené!

Fantázii sa medze nekladú! Pokročilé technológie umožňujú zhotoviť nábytok doslova z čohokoľvek. Umelý kameň, kov, plast či sklo? Žiaden problém! Už niekoľko rokov je možné vybaviť si interiér nábytkom zo skla – nielen dvere, ale aj kreslá, stoly alebo celosklenené policové systémy premenia váš domov na neopakovateľné miesto dýchajúce štýlom a eleganciou. Nábytok zo skla […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: