Podľa čoho vyberáme nábytok?

Každý preferujeme iný typ nábytku. Niekomu vonia rustikálny štýl, niekomu škandinávsky a niekto by mal rád domácnosť zariadenú v provensálskom štýle. Jedno je však isté. Každý z nás vyberá nábytok najmä podľa ceny. Podľa čoho by sme ale nábytok mali v skutočnosti vyberať? Cena je tiež dôležitá, ale nie najdôležitejšia.

Podľa krajiny pôvodu 

Väčšina z nás si okrem ceny všíma predovšetkým krajinu pôvodu. Posledné roky sa akosi stávame imunní voči nábytku z Číny a z Poľska. Veď aby nie, tento nábytok nie je vôbec kvalitný a jeho kúpa je azda to najhoršie, čo by ste mohli urobiť. Ak nemáte dostatok peňazí na drahší, ale zato kvalitnejší nábytok (napríklad nábytok značky Black Red White), radšej počkajte, pretože investícia do drahšieho kvalitnejšieho nábytku sa vám vyplatí. Je pevnejší, vyrobený z kvalitnejších materiálov a najmä – vydrží vám niekoľko desaťročí narozdiel od lacného nábytku.

Podľa rozmerov a úložného priestoru 

Okrem krajiny pôvodu zohráva dôležitú úlohu aj rozmer nábytku. Napríklad ak si vyberáme nábytok do spálne, mali by sme si ešte predtým, ako zavítame do obchodov, zmerať priestor, napísať rozmery a až potom ísť do obchodu a podľa toho vyberať. Môže sa stať, že síce natrafíte na pekný spálňový nábytok, ale čo keď vám nebude sedieť rozmerovo?

Dôležitý je aj úložný priestor. Ak vás je viac, nemôžete si kúpiť jednu malú skriňu a dúfať, že sa vám všetko oblečenie pomestí. Prispôsobte svoje požiadavky pri výbere nábytku rozmerom izby a úložnému priestoru. Vzhľad je druhoradý.

Podľa použitého materiálu 

Okrem predchádzajúcich parametrov si všímame pri výbere nábytku aj materiál. Drevotrieska je síce najlacnejšia, ale najmenej kvalitná. Odporúčame teda vyberať nábytok z kvalitného dreva (najlepšie masívu), ktorý vám vydrží naozaj dlho. Je lepšie investovať do kvality, ako každý rok kupovať nový nábytok. V konečnom dôsledku by vás to vyšlo oveľa drahšie.

Pridaj komentár

Nábytok

Ako si vybrať komodu

Chcete si pohodlne a zaujímavo zariadiť spálňu alebo inú izbu a hľadáte inšpiráciu? Začnite s elegantnou komodou! Môžete si k nemu vybrať aj iný štýlový nábytok – policu, skrinku či skrinku a interiér doplníte umiestnením dekoru, košíkov na drobnosti, kytice kvetov alebo niečoho podobného. Komoda sa stane univerzálnym predmetom pre prehľadné uloženie vecí a udržiavanie […]

čítaj viac...
Nábytok

AKO SI VYBRAŤ KVALITNÝ POČÍTAČOVÝ STÔL DO DOMÁCNOSTI?

Kuchynské a písacie stoly sa zásadne líšia od tých, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre počítače. Ak si ceníte pohodlie a staráte sa o svoje držanie tela a zrak, potrebujete počítačový stôl pre váš domov . VÝBER MIESTA PRE POČÍTAČOVÝ STÔL Ak sa už v izbe nachádza písací stôl, môžete ho vymeniť za nový. Ak to neurobíte, budete sa musieť […]

čítaj viac...
Nábytok

Pohovka je neoddeliteľnou súčasťou čakárne

Sedacia súprava pre návštevníkov Dizajn pohovky je podobný ako v domácnosti, čo prispieva k pohodlnej relaxácii a komunikácii. Ako výplň je použitá polyuretánová pena s hrúbkou 140 mm a hustotou 25 kg/m³ (zadná časť), hrúbkou 130 mm a hustotou 30 kg/m³ (sedadlo). Sedadlo je nielen priestranné, ale je vybavené aj vankúšmi s odnímateľnými poťahmi: jedným pre […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: