Ako docieliť, aby bola kuchyňa vždy čistá?

Kuchyňa je miesto, kde si pripravujeme jedlo, ktoré budeme konzumovať a práve preto prirodzene v nej vzniká bordel. Ak chcete mať ale ukážkovú vždy čistú kuchyňu, budete musieť dodržiavať určité pravidlá. Mnohé gazdinky neveria, že sa dá udržať poriadok v kuchyni. Teraz sa ale presvedčíte, že sa dá.

Špinavé riady umyte okamžite 

Pri príprave jedál sa vám prirodzene zašpiní veľa riadu. Aby ste sa nebrodili cez kopy riadu, snažte sa riad vždy po použití umývať. Ak špinavý riad necháte zaschnúť, spôsobíte si tak zbytočné komplikácie pri umývaní. Zaschnuté zvyšky jedla idú predsa ťažšie a ak ich budete chcieť umyť, budete musieť použiť drátenku. Nielenže si tak poškodíte povrch riadu, ale si aj upcháte odtok.

Špinavé riady si preto hneď po použití umyte. Ak máte utierku vlhkú, odporúčame vám riady nechať ešte pár minút vonku, pretože ak by ste do kuchynskej linky dali vlhký riad, objavili by sa vám tam malé vodné živočíchy, prinajhoršom by vznikla pleseň. Určite by sa vám nepozdávalo, keby vám v hrnci, ktorý sa chystáte použiť, liezli červíky.

Skladovanie potravín

Na skladovanie potravín odporúčame využívať kuchynský drôtený program, ktorý umožní potravinám dýchať. Vydržia vám tak podstatne dlhšie, ako keby ste ich mali v miske zabalené ešte do igelitového sáčka. Ak máte chladnejšiu pivnicu, háklivé potraviny skladujte tam. Vďaka tomu budete mať v kuchyni priestor a vždy čisto.

Pri šúpaní zemiakov nehádžte šupky do koša. Zemiaky čistite nad papierom, prostredníctvom ktorého šupky zo zemiakov prenesiete na kompostovisko ( iba v tom prípade, ak bývate na dome a máte kompostovisko).

Pretierajte si stôl a stoličky 

Vždy pred stolovaním a aj po si dôkladne pretrite povrch stola, stoličky ale aj stolové nohy, pretože práve na týchto miestach sa zdržiava najviac baktérií. Navlhčite si kúsok papiera a pretrite tieto miesta. Na handričku odporúčame kvapnúť aj ocot, poprípade si do misky zriediť vodu s octom. Vyhýbajte sa zbytočne chémii, keď môžete.

Aby ste mali v kuchyni čisto, nemôžete bordel schovávať do vstavanej skrine, ktorá má posuvný systém. Treba hneď všetko upratať, aby ste si neskôr nespôsobili zbytočné problémy.

Pridaj komentár

Kuchyne

6 NEPREHLIADNUTEĽNÝCH VECÍ, KTORÉ VYTVÁRAJÚ NEPORIADOK V KUCHYNI

Niekedy kuchyňa aj napriek všetkému úsiliu vyzerá neupravene. Niekedy je to práve vizuálny šum, ktorý vytvára pocit chaosu. Vysporiadať sa s ním nie je ťažké, dôležité je len eliminovať nepotrebné položky. plastové nádoby Môžu zabaliť obed do kancelárie, uložiť jedlo do chladničky, pripraviť sa na hostinu. Ak je však nádob priveľa, vytvoria neporiadok. Obmedzte sa […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: