Jesenné tipy pre zdravie

Jeseň je v plnom prúde a nastalo obdobie dní s najkratším denným svitom. Aj to málo zo slniečka sa nám schovalo za husté mraky a inverzii.

Ako staré príslovie hovorí – kam nemôže slnko, tam príde lekár. Poradíme vám, na čo si dávať pozor, aby ste zvládli jeseň v zdraví.
OHEŇ

Pre Barana, Leva a Strelca – dýchacie cesty a dutiny

Uvarte si hrniec čaju, nakúpte cesnak a vitamíny a zabaľte sa do hrejivé, mäkkučké šály. Jedine tak tohtoročnú jeseň prečkáte v zdraví. To, čo vás najviac ohrozuje, sú choroby dýchacej sústavy. Vyhnite sa činnostiam, u ktorých môžete prechladnúť a spite vo vyvetranej miestnosti, s teplotou do dvadsať stupňov a s mokrým uterákom na kúrenie. Nádcha, kašeľ a prechladnutie by vás inak mohli sprevádzať po celej jesenné obdobie.
KRAJINA

Pre Býka, Panny a Kozorožca – žalúdok a trávenie

Máme od prírody dané, že sa tak, ako ostatné tvory, snažíme pripraviť na obdobie zimy a hladovania. Lenže už nežijeme v jaskyni, a problém s ulovením, alebo nájdením stravy, už tiež dávno pominul. Nepodliehajte chutiam na tučné a nezdravé potraviny. Ak by nutkanie zjesť niečo, nie príliš vhodného, ​​bolo už natoľko silné, že by ste ho len ťažko zvládali, vyhovie svojmu telu, pretože to z nejakého dôvodu naozaj potrebuje, ale všetko s mierou a snažte sa vymyslieť nejakú menej tučnú, sladkú alebo korenistú variantu. V tomto prípade naozaj dbajte na to, aby sa “vlk najedol a koza zostala celá”. Váš žalúdok, a celkovo trávenie, vám za to poďakuje.
VZDUCH

Pre Blíženca, Váhy a Vodnára – močové cesty a pohlavné orgány

Už vaši rodičia vám zrejme hovorili, že máte holá chrbát a budete chorí. Dnes už určite viete, koľko pravdy v ich napomínanie bolo. Tento rok si na to dajte obzvlášť veľký pozor, pretože znamení pod ochranou vzduchu, budú mať k ochoreniam močových ciest najbližšie. Rada je prostá – udržujte svoje telo v teple, obzvlášť potom jeho dolnú polovicu. Veľa pite a snažte sa zaradiť do vášho pitného režimu aj bylinkové čaje – najlepšie urologické zmesi, ktoré sú pre prevenciu ochorení močových ciest najvhodnejšie.
VODA

Pre Raka, Škorpióna a Ryby – svaly, kĺby, úpony

Nezáleží na tom, či ste aktívny športovci a denne prebehnite hravo niekoľko kilometrov, alebo ste časovo vyťažení a váš pohyb sa obmedzuje na cestu do práce, z práce a behanie okolo domácnosti. Riziko ochorenia svalov a kĺbov je pre všetkých zrodenca vody rovnaké. Dbajte viac na prevenciu a strečing, ktorý vám pomôže vyhnúť sa bolestivým kŕčom. Buďte tiež opatrnejší na úrazy. V tomto období by sa vám zlomeniny hojili veľmi zdĺhavo a ťažko.

Pridaj komentár

Obývacia izba

Aké sú bavlnené obliečky

Bavlna je skutočným svetovým lídrom na trhu v ľahkom priemysle. Ide o unikátny materiál vytvorený na báze prírodného prírodného vlákna, ktorý má vynikajúce prevádzkové vlastnosti. Pri výbere posteľnej bielizne pre domácnosť, najmä obliečok, sa oplatí dôkladne pozrieť na bavlnené výrobky. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne ekologické a bezpečné. Druhy bavlnenej posteľnej bielizne Chintz je luxusný […]

čítaj viac...
Obývacia izba

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor. Pracujte okolo stálych prvkov dizajnuFarby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné […]

čítaj viac...
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: