Zútulnite vaše bývanie s použitím tatranského profilu

Hľadáte možnosti, ako si zútulniť svoje bývanie? Existuje mnoho spôsobov a je len na vás, pre ktorý z nich sa rozhodnete. Stávkou na istotu je však použitie dreva v interiéri, a to aj na iných prvkoch, ako je nábytok či podlaha. Napríklad na stenách, kde sa dajú vytvoriť naozaj moderné drevené kreácie.

Formovať drevo do formy obkladu steny umožňuje tatranský profil, ktorý sa už roky radí medzi tie vôbec najpopulárnejšie obkladové materiály na Slovensku. Prináša totiž množstvo pre bežného človeka oceniteľných výhod. Nielenže skvele vyzerá a je vyrobený z čistého masívneho dreva bez chemikálií, vďaka systému perodrážka sa aj veľmi ľahko a rýchlo pokladá na stenu. Preto prácu s ním zvládne naozaj každý domáci majster.

Podčiarknutie dominanty obývačky

Ak vás neoslovili celodrevené steny obložené tatranským profilom, ktoré často vídavame na chatách či podkroviach, stačí len zapojiť trošku kreativity a s profilom si vytvoriť vlastný originálny obklad. Kreativite sa medze nekladú. Napríklad môžete drevený profil položiť iba na časť steny, čím vytvoríte zaujímavé optické hry. Drevený obklad prepojte ako priame pokračovanie drevenej podlahy na stene a k obloženej časti steny osaďte sedačku. Takto riešená obývačka zvýrazní svoju dominantnú oddychovú zónu a bude vyzerať skutočne originálne.

Tatranský profil a retro nábytok

Ďalšie možnosti na využitie tatranského profilu ponúkajú farby na drevo. S nimi tatranský profil prispôsobíte akémukoľvek vkusu a účelu použitia. Snívate o romantickej spálni v štýle Provence? Nebude to žiaden problém. Postačí len dosky profilu natrieť na bielo, doladiť vhodný nábytok a doplnky a romantická provensálska spálňa je na svete. Máte retro nábytok a potrebujete ho vhodne zakomponovať do priestoru tak, aby bol skutočne výrazný? Použite napríklad zelenú farbu na drevo, ktorou natriete tatranský profil v pozadí nábytku. Na zelenom podklade dokonale vynikne nielen retro nábytok v bielej farbe, ale tiež v odtieni prírodného dreva.

Ideálny obkladový materiál do detskej izby

Tatranský profil je ideálnym riešením obkladu steny do detskej izby. V nej nielenže vytvorí pohodovú atmosféru sálajúcu z prírodného dreva, ale aj praktický a skutočne detský prvok. Deti často narobia neporiadok aj na stene, preto oceníte, že tatranský profil s aplikovaným náterom môžete utierať, a tak z neho dostať prakticky akékoľvek nečistoty. Do detských izieb sa hodia nátery ako biely, ale aj modrý či staroružový, ktorým vytvoríte typicky detské prostredie pre chlapcov či dievčatá.

Pridaj komentár