Energetická očista priestoru

Veľmi dôležitá je pravidelnosť tejto očisty, nech už ste sa nasťahovali do nového bytu či domu, získali novú kanceláriu či zdedili byt po vašich predkoch, venujte očiste priestoru pozornosť. Energia, ktoré tu zostali po predchádzajúcich nájomníkoch či zamestnancoch, môžu pôsobiť ťažkosti v kariérnom raste, prejavujú sa nevysvetliteľnými ochoreniami a nešťastnými náhodami. Priestor, ktorý obývate, by skrátka mal byť vyčistený, aby mohol prijmú vašu energiu. Očistné techniky sú veľmi jednoduché a iste vám nezaberú príliš veľa času, zato výsledky budú určite překapující. Dobré zdravie, domáce a rodinná spokojnosť a úspech v zamestnaní sú ovplyvňované tým, ako sa sami cítite. Ak ste spokojní a je vám dobre vo vašom byte či dome, ste pokojnejšie a vyrovnanejšie. Naopak v ak sa cítite stiesnene, nepríjemne a stále akoby sledovaní, je načase s tým niečo urobiť.

obrazek

nábytok

Ak je to len trochu možné, kúpte si vlastný nábytok a starý, zdedený darujte alebo vyhoďte. Obzvlášť ak neviete nič o predošlých majiteľoch. Alebo naopak viete, že títo predchádzajúci vlastníci boli chorí, hašterivý, rozvedení či nepríjemní ľudia. Energia majiteľov sa v nábytku veľmi silno uchováva. Ak nie je možné vymeniť všetko, rozhodne tak ale urobte s posteľou, alebo prinajmenšom vymeňte matrace.

Umytí rámov okien a dverí
Po upratovaní vezmite čistú handričku, namočte ho a dôkladne umyte rámy okien a dverí. Do vody môžete kvapnúť niekoľko kvapiek vonného oleja. Oknami a dverami prúdi do nášho priestoru energie zvonku a je dôležité, aby čisté rámy neprepúšťali negatívnu energiu. Pri tejto činnosti myslite na to, ako sa zbavujete nánosu starej energie.

Používajte sviece
Plamienok sviece má silnú očistnú energiu. Použite napríklad sviecu s kaligrafickým znakom Ochrana proti duchom. Jej sila je veľká. Môžete vedľa nej položiť ochranný kameň, napríklad záhneda s Rutilom či krištáľ s Rutilom. Nepoužívajte obsidiány.

ObrazekZrcátko
Určite si kúpte malé zrkadlo Ba gua a zaveste ho voľne do priestoru, najlepšie do predsiene. Toto zrkadlo má z jednej strany symboly JIN a JANG a z druhej malé zrkadlo, ktoré chránia svojho majiteľa tým, že odráža svojou plochou všetky negatívne energie späť tam, odkiaľ boli vyslané. Prvé dni bude zrkadlo intenzívne rotovať, potom sa trošku upokojí. Môžete však vysledovať, odkiaľ prichádza najviac narušení.

dôkladné upratovanie
Je dôležité nezhromažďovať nepoužívané či chybné veci a prístroje v byte. Vyhoďte všetko, čo nefunguje. Skúste sa riadiť pravidlom, že čo ste nepotrebovali rok, to už nepotrebujete. Darujte veci, z ktorých ste vyrástli, zariadenie, ktoré nepoužívate, všetko, čo máte uložené z dôvody “čo keby sa to hodilo”. Uprataný priestor bez zbytočností začne rýchlo voľne dýchať a energie lepšie prúdi. Pustite si rytmickú hudbu, otvorte okná a dajte sa do upratovania.

RostlinyObrazek
Rastliny v byte by mali byť zdravé a bez usadenín prachu. Najlepší energiu majú rastliny v kvetináčoch s dostatkom zeminy, zaliate a bez zaprášených listov. Choré, zvädnuté a staré kvety vyhoďte. Kúpte si kvitnúce rastliny s guľatými listami. Vyhoďte kytice sušených kvetov, tieto kvietky sú dehydrované, mŕtve a vášmu priestoru neprospievajú.

Umiestnite krištáľmi
Po obvode domu či bytu umiestnite zvnútra do štvorca 4 krištáľmi. Stačí asi 1cm veľké. Vytvorí ochranný štít. Nezabudnite ich kontrolovať, občas nechať asi 5 minút pod studenou vodou vyčistiť a nabiť na slniečku. Ak začnú praskať či zakalí, vymeňte ich za nové. Tie staré dajte napríklad k rastlinám do kvetináča.

vonné tyčinkyObrazek
Vonné tyčinku dokážu veľmi efektívne očistiť priestor, kde žijete. Vezmite tlejúci tyčinku do ruky a prejdite po smere hodinových ručičiek všetky miestnosti domu či bytu a prednášajte očistné vety. Napríklad: očisťujú tento priestor od všetkých cudzích a negatívnych energií. Potom nechajte tyčinku dodoutnat v stojane.

očista soľou
Na sklenenú misku alebo tanierik nasypte asi 2 polievkové lyžice soli, najlepšie je hrubá morská soľ. Položte do každej miestnosti jednu takú misku než pôjdete do práce. Soľ sťahuje negatívnu energiu, po príchode z práce vyvetrajte a soľ vysypte mimo dom -ne do koša!

Pridaj komentár

Rodinné domy

Vlastnosti betónových plotov s ohľadom na plot domu

Ploty z betónových dielcov sú veľmi žiadané a používajú sa na oplotenie nielen administratívnych budov, ale aj súkromných pozemkov. Tí, ktorí využili možnosť inštalácie plotu z betónu, zažili všetky jeho výhody v porovnaní s inými stavebnými materiálmi. Medzi nimi – estetické a praktické komponenty. Hlavnou črtou betónových plotov je, že sa vyrábajú vibračným odlievaním. To […]

čítaj viac...
Rodinné domy

Úplný sprievodca maľovaním odkvapov

Žľaby sú súčasťou prvej línie obrany vášho domu proti dažďu a vlhkosti. Smerujú vodu preč od základov vášho domu, strechy, obkladov a okien. Ich denné vystavenie živlom však spôsobuje vyblednutie, zmenu farby, rast plesní a dokonca aj hrdzavenie v závislosti od materiálu. Bez pravidelnej údržby, ako je čistenie a natieranie, bude potrebné odkvapy vymieňať častejšie, […]

čítaj viac...
Rodinné domy

Svetlík: ekologické riešenie

Je možné priniesť prirodzené osvetlenie do tmavých miestností alebo bez okien. Svetlíky umožňujú miestnostiam, ako sú chodby alebo šatníky, prirodzené svetlo. Skutočná ekologická a ekonomická alternatíva k umelému osvetleniu. Slnko: nevyčerpateľná energia Keďže fosílnych palív z roka na rok ubúda, stále viac spotrebiteľov sa obracia na obnoviteľné energie. Tiež slnečnú energiu, ktorá bola kedysi využívaná len okrajovo, v […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: