Zdravé spanie podľa Feng shui

spálňa feng shui

Spánkom trávime takmer tretinu svojho života. Preto stojí za to venovať pozornosť priestoru, kde zaspávame a či nám pokojný spánok nemôže niečo narušovať. To, že sa nám zdajú zlé sny, po prebudení sa cítime nesvoji a niekedy máme nepríjemný pocit, ani presne nevieme z čoho, má svoje príčiny, ktoré vám pomôžeme odbúrať. Prostredníctvom tradičného čínskeho učenia Feng Shui je možné z vašej spálne vytvoriť oázu pokoja, harmónie a vnútornej rovnováhy.

Čo zmeniť, aby sa vám spalo dobre a aby ste s každým spánkom mohli skutočne čerpať životnú energiu, silu a zdravie? Poďme si to ukázať.
Spálňa podľa Feng Shui – čistota, poriadok, vzdušnosť

Spálňa by mala byť ako Jin, mäkká, pokojná a tichá. Rovnako by mala byť vzdušná, aby v nej mohla voľne prúdiť pozitívna energia. Preto čím menej nábytku v spálni, tým lepšie.

Základom bývanie podľa Feng Shui je čistota a poriadok. Všemožne pohádzané veci, oblečenie či zvyšky jedla pôsobí veľmi negatívne. V noci odvádza vašu podvedomú pozornosť, čím narušujú pokojný spánok. Uprataná a čistá spálne podporuje vnútornú rovnováhu, pokoj a zrovnané myslenia počas dňa.
Farby podľa Feng Shui

Na pokojný spánok majú významný vplyv i farby. Pre kvalitný odpočinok sú ideálne tlmené odtiene šedej, béžovej, svetlo hnedej, modrej či zelenej. Vhodná je tiež fialková či svetlo ružová. Vyskúšať môžete bavlnené obliečky alebo saténové prestieradlo v týchto farbách. Presným opakom, ktorý ruší spánok a nedovolí zaspať, sú farby svetlé, výrazné a žiarivé. Podporujú aktivitu a hodí sa do pracovní a denných miestností. Medzi ne patrí napríklad žltá, oranžová alebo červená.

Posteľ podľa Feng Shui

typ postele

Počas spánku by mala energie cirkulovať okolo celého vášho tela. Vhodnou posteľou je preto taká, pod ktorou je voľný priestor. Čím väčší priestor medzi zemou a posteľou, tým lepšie. Vyhnite sa preto nízkym posteliam alebo posteliam s priehradkami, ktoré sú najhoršie možnou voľbou.

umiestnenie postele

Pre pokojný spánok by ste podľa Feng Shui mali posteľ umiestniť tak, aby bola vaša hlava pri stene a aby ste mali prehľad o okne a dverách. Tým sa zaistí pocit bezpečia a vnútorného pokoja. Budete mať istotu, že na vás nebude nikto tajne pozerať z okna, alebo že vo dverách nebude stáť nepozvaný hosť. Posteľ však nikdy neumiestňujte priamo oproti dverám! Tu totiž prúdi energia Jang, ktorá by vám silno narúšala pokojný spánok. Dôležitý je tiež voľný priestor po stranách od stien, čo zabezpečí voľné prúdenie energie všade okolo vás.

Posteľ podľa svetových strán

Pri umiestnení postele hrajú významnú úlohu aj svetové strany. Orientácia hlavy v posteli je jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje kvalitu spánku. Najhoršie umiestnenie postele je uvádzané na severovýchod a na juh. Tu je príliš ostrá energia, ktorá sa môže prejaviť až nočnými mory. Juhozápad je tiež menej vhodnou svetovou stranou, pretože z nej prúdi až príliš pokojná energia, ktorá spôsobuje lenivosť, stratu motivácie a životnej rovnováhy. Oproti tomu priaznivými svetovými stranami sú sever, východ, západ a juhovýchod. Tieto strany podporujú pokoj, optimizmus a tvorivosť.

Zachovajte účel spálne

Spálňa by mala byť vašou svätyňou. Miestom úniku pred stresom z práce, zlobivým deťmi, zdravotnými problémami a nedobrými vzťahy. Miestom, kde si môžete oddýchnuť a načerpať silu, kde nemusíte nič riešiť a o ničom rozhodovať. Udržujte preto toto miesto nedotknutej negatívnymi vplyvmi. Nechajte spálni skutočne ako izbu určený predovšetkým pre relaxáciu, regeneráciu tela, zotavenie z chorôb a pre celkový odpočinok tela a mysle.

Spálňa

Letné deky s antibakteriálnou výplňou: hlavné výhody

S nástupom horúčav sa gazdinkám uľaví, keď až do jesene schovajú ťažké deky do úložného systému. Avšak aj v lete sú chladné noci, keď sa chcete zabaliť do niečoho teplého a mäkkého. Najlepšou voľbou je v takýchto prípadoch letná deka, pod ktorou sa dobre spí ľahká prikrývka. V lete je zvykom používať ľahké prikrývky, ktorých […]

čítaj viac...
Spálňa

Farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať

Aký by to bol život bez farieb? Od červenej po oranžovú a od zelenej po modrú, všetky tie odtiene, ktoré dokáže ľudské oko vnímať a rozlíšiť, robia náš život krajším, „zafarbujú“ nás jedinečným štýlom, ktorý si musíme každý deň vážiť. Okrem symboliky majú farby mimoriadne dôležitý vplyv na ľudskú psychiku. Vysielajú nám rôzne stavy, emócie, pocity, spomienky, preto […]

čítaj viac...
Spálňa

Posteľné obliečky z egyptskej bavlny

Prekonajte atmosféru svojej spálne štýlovými obliečkami z egyptskej bavlny s počtom vlákien 1000. Priedušný satén dodáva obliečkam jemný lesk, ktorý sa hodí k jeho luxusnej jemnosti, pričom do každého priestoru vnáša prvky tepla, elegancie a pohodlia. Aby sme vyhoveli všetkým dekoratívnym a relaxačným potrebám našich zákazníkov, naše posteľné obliečky boli odborne navrhnuté tak , aby poskytovali dokonalý pocit na […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: