Ako sa správne starať o kúpeľňu?

Kúpeľňa je obľúbené miesto najmä vtedy, keď prídeme z práce alebo ideme z práce a potrebujeme zrelaxovať pod prúdom vody. Ak sa ale o ňu nebudete dostatočne starať, môže vám hroziť pleseň na stenách a to veru nie je nič príjemného. Venujte sa preto dostatočne čisteniu kúpeľňových priestorov, aby ste sa vyhli takýmto nepríjemnostiam akou je pleseň.

Sprchové kúty 

Sprchové kúty sú možno menej priestorovo náročné, ale sú náročnejšie na čistenie. Nemajú také hladké plochy ako vaňa. Ak chcete niečo poriadne vyčistiť na sprchovom kúte, nemáte k nemu taký prístup ako k vani. Preto ak môžete, dávajte si radšej vaňu. Pri malom dieťatku vám bude užitočnejšia vaňa, ale ak ste starší a ťažšie sa vám vstupuje do vane, sprchový kút bude pre vás ideálnejší. Odporúčame vám neprevesovať mokrý uterák cez sprchový kút, nakoľko pod ním vzniká veľká vlhkosť a hrozí vám vznik plesne. A okrem toho vám napáchne uterák, ktorý už nebudete môcť použiť pri ďalšej hygiene. Po sprchovaní nenechávajte sprchový kút zatvorený a hneď ako sa osprchujete, otvorte okno alebo pustite vetranie. Je dôležité, aby vlhkosť zmizla.

Ak vám nevoňajú kupované prípravky na čistenie, skúste použiť citrónovú šupku. Odstráni škvrny nielen na sprchovom kúte, ale aj na celom kúpeľňovom nábytku. Samozrejme, aj ocot vám bude nápomocný.

Vodovodné batérie 

Pri čistení vodovodných batérií budete musieť použiť chemikálie, ale nie moc. Na malú handričku si naneste trošku chemikálie a potierajte každý milimeter vodovodnej batérie. Následne ju opláchnite čistou vodou a utrite do sucha. Snažte sa čistenie vodovodnej batérie nikdy neodfláknuť. Keby sa jej čisteniu nevenujete dostatočne, bude sa vám tvoriť vodný kameň, ktorého odstránenie nebude tak ľahké. Ak sa vám dá, každý deň pretierajte vodovodné batérie čistou handričkou, aby na nej nevznikali zaschnuté fľaky.

Pridaj komentár