Zábavné a cenovo dostupné dekoratívne nápady pre detskú izbu

Detská spálňa ponúka okrem spánku mnoho funkcií. Detská izba by mala byť veselá, dobre osvetlená a mala by obsahovať priestor pre aktivity. Niektorí dizajnéri odporúčajú rozdeliť detskú izbu do troch častí, ak to priestor dovoľuje: jeden pre spánok, jeden pre projekty a jeden pre hru. Malé deti potrebujú veľkú plochu na hranie. Staršie deti potrebujú študijný kút, regály a pohodlné posedenie. Skladovanie je nevyhnutnosťou pre deti všetkých vekových kategórií. Najdôležitejšie je, že miestnosť by mala byť miestom, kde by ste mali byť aktívni, tvoriví a baviť sa.

Keď začnete zdobiť, zahrňte svoje deti do procesu. Mnohí rodičia zistili, že ak sú vkusy a záujmy svojich detí včlenené do dekoratívneho systému, budú pravdepodobnejšie, že miestnosť bude organizovaná a čistá. Tu je pár zábavných, cenovo dostupných dekoratívnych nápadov pre detské izby.

Farba, vzor a svetlo

Jasne osvetlená izba je dôležitá pre aktivity detí. Spálňa však musí byť aj upokojujúca a upokojujúca, keď je čas na spánok. Pomocou vrstiev závesov na oknách môžete modulovať svetlo počas celého dňa. Používajte plátky alebo ľahké závesy v vzorkách alebo farbách, ktoré dopĺňajú dekoráciu miestnosti vedľa okien. Existuje veľa farieb a vzorov hotových záclon pre všetky štýly okien. Na vnútornej strane používajte zatmavenie miestnosti alebo zatemnenie. V priebehu dňa môžu byť záclony vypnuté otvorené, aby mohli byť svetlom a vzduchom. Ľahké panely okien pridávajú farbu a zaujímajú sa o dekoráciu. V noci zatvorte ťažšie závesy, aby sa miestnosť stmavla.

Ak vaše dieťa má obľúbenú farbu alebo zvláštny záujem, napríklad karikatúra, vesmír, motýle alebo dinosaurov, začleňte tieto vzory do dekoratívnej témy miestnosti. Lôžko, ošetrenie okien, nálepky na stene a niekoľko nálepiek môže zobraziť tému. Ak sa záujmy zmenia, keď vaše dieťa zostarne, je ľahké vykonať úpravy bez veľkého množstva nákladov.

Steny môžu byť natreté farbami, ktoré vyhovujú dekoratívnej schéme a vkusu dieťaťa. Neutrál tvorí pozadie vhodné pre takmer akýkoľvek interiér. Ak chcete ísť s farbou, zabávajte sa. Vyberte tie farby, ktoré sú veselé a lákavé. Pozrite sa na podtóny, ktoré sa môžu meniť od modrej po žltú na zelenú. Uistite sa, či dopĺňajú ostatné farby v miestnosti. Ak si nie ste istí, prineste vzorky domov a porovnajte ich s farbami objektov v miestnosti. Pre drámu namaľte jednu stenu jasnou farbou, ktorá dopĺňa zvyšok miestnosti. Medzi ďalšie zábavné steny patria tapety, tkaniny, šablóny a nástenné maľby.

Podlahové krytiny by mali byť praktické, odolné a ľahko sa čistí. Niektoré podlahy, ako napríklad drevo alebo dlaždice, môžu byť potrebné pre pohodlie alebo bezpečnosť. Koberce oblasti sú skvelý spôsob, ako vymedziť priestor alebo pridať farbu a dizajn. Ak žijete v chladnom prostredí, koberce dodávajú teplo na podlahu. Koberce s nízkym vlasom sú ľahko čistiteľné, menej pravdepodobné, že ulovia alergény a nechajú stoličky a hračky ľahko kĺzať po povrchu.

Zdieľané izby

Zdieľané izby môžu byť náročné zdobiť, najmä ak deti majú iný vkus. Jeden spôsob, ako prispôsobiť zdieľaný priestor, je oddeliť dvojlôžkové postele s oponou, ktorú je možné medzi nimi oddeliť. Záclona dodáva súkromie a vytvára útulný kút. Ak to priestor dovoľuje, položte lôžka na protiľahlé steny a zaveste závesy z koľajníc po celej dĺžke a koncoch každej lôžka. Každé dieťa môže ovládať otváranie a zatváranie opony. Vzhľad je dramatický a zábavný.

Ďalším spôsobom individualizácie zdieľaného priestoru je inštalácia stropov alebo stanu nad posteľami. Napriek tomu, že sú obklady komerčne dostupné, sú tiež ľahko vyrobiteľné ako projekty domácich remesiel pomocou listov, textílií alebo záclon. Jednoduchý dizajn je inštalovať háčiky do stropu nad hlavou lôžka a zavesiť hotové závesy z hákov. Ak chcete oponu pripevniť na stenu, keď nie je predĺžená, prispôsobte jej vzhľad pásikom, háčikmi alebo okrasnými kovovými oporami.

Ďalším zábavným pohľadom je inštalácia dekoratívnych háčikov vysoko na stenu a pôvabné alebo ľahké tkaniny medzi háčikmi a stenami. Pre elegantný vzhľad urobte krabicu na ríši pomocou šrotu. Zakryte ho rovnakou látkou používanou v miestnosti na záclony, vankúše alebo iné príslušenstvo. Zaistite rímsu vysoko na stenu s konzolami a stočenými záclonami alebo tkaninou na vnútornej strane krabice.

Poschodové postele sú praktickým spôsobom využitia priestoru. Ak obidve deti majú radi top lôžko, otočte plán toho, kto spí na vrchole. Existuje veľa konfigurácií poschodových postelí. Niektoré obsahujú zabudované úložné priestory, ako sú zásuvky a police, užitočné priestory pre knihy a hračky. Podkrovie, chodníky a detské postieľky predstavujú viac spôsobov využitia nábytku na šetrenie miesta a pridanie úložných alebo herných priestorov.

Nápady pre skladovanie

Zdá sa, že nikdy nemôže byť príliš veľa úložného priestoru. Koše, debny, kufre, regály, zásuvky a nástenné regály patria medzi najbežnejšie spôsoby skladovania hračiek, odevov a iných tovarov. Pre vás

detský matrac benab
Detská izba

Ako si vybrať matrac pre teenagera

Dieťa vyrástlo: izba piráta či princeznej sa mení na funkciu a prepája vytvára univerzálny priestor. Izba sa mení na oddychovú zónu, školskú izbu alebo kreatívny priestor. Aby bol nočný odpočinok teenagera správny, pridajte do miestnosti namiesto pohovky plnohodnotnú posteľ. Kvalitný detský matrac je výbornou prevenciou skoliózy, zárukou hlbokej fázy spánku počas celej noci, fyzického a duševného […]

čítaj viac...
Detská izba

Tipy ako vybaviť detskú izbu

Detská izba by mala plniť úlohu spoľahlivého útočiska, ktoré za každých okolností poskytuje ochranu a bezpečie. Zároveň by však mala podnecovať aj kreativitu, fantáziu a hravosť. Ako teda zariadiť detskú izbu, aby sa v nej vaše dieťa cítilo čo najlepšie? Detskú izbu je dobré rozdeliť na akési zóny; kútik na hranie, ďalší na učenie a chýbať nesmie ani zóna […]

čítaj viac...
Detská izba

Sprievodca nákupom detských postelí

Keď sa vaše malé dieťa posunie z postieľky na skutočnú posteľ, môže byť zložité rozhodnúť, aký typ postele bude pre nich najlepšie. Bezpečnosť a praktickosť sú hlavnými faktormi, ale budete musieť vziať do úvahy aj dostupný priestor a ak budú zdieľať s ostatnými súrodencami. Existuje veľa kreatívnych možností pre detské postele, od svetlých a farebných […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: