Šikovné upratovanie

1. Eukalyptový olej odstraňuje gumovitý zvyšok, ktorý zostal v obchodných nálepkách.

2. Vymazanie mramorovej dosky s lakovaním na auto zanecháva tenký, neviditeľný film, ktorý pomáha znižovať riziko škvŕn.

3. Ak chcete odstrániť dierky nábytku z čistého vlneného koberca, položte na plochu čajový uterák a potom ho stlačte teplým železom. Teplo zvedie vlákna. Nepokúšajte sa o to so syntetickým alebo vlnovým / syntetickým miešacím kobercom.

4. Zapnite zápas a nechajte ho vypáliť niekoľko sekúnd na odstránenie zápachu toalety.

5. Ak chcete zastaviť kúpeľňové zrkadlá v napaľovaní, pravidelne otrepte mäkký mydlový povrch a vyčistite čistou handričkou.

6. Zastavte oblečenie s tenkými popruhmi, ktoré padajú z vešiakov, tým, že na závesy pripevníte malé plstené nábytkové podložky tesne za miesta, kde sedia popruhy.

7. Ak chcete odstrániť olej z hodvábneho oblečenia, opatrne vtláčajte kukuričné ​​vločky do oblasti a ľahko ho očistite. Olejový obal úplne zakryjte viac kukuričným olejom a nechajte niekoľko hodín sedieť. Potrebujte oblečenie bez múky a potom sa umyte ručne, alebo jemne používajte stroj s použitím mydla vhodného na lahôdky.

8. Ak chcete udržať pavúky alebo akékoľvek iné škaredé prekvapenie z topánok, ktoré držíte vonku (ako sú vaše záhradkárske topánky alebo pracovné topánky), umiestnite staré pančuchy nad ich vrchol. Uistite sa, že pančuchy nemajú v sebe žiadne otvory a ak sa nehladajú nad vrchol, použite elastický pás na ich zaistenie.

9. Ak chcete sviečky trvať dlhšie, zakryte ich plastovým vreckom a umiestnite ich do mrazničky 24 hodín pred osvetlením.

10. Aby ste nechali okná auta ľadu a mrazu voľné, keď ste v zimnom období ponechali vonku, premiešajte tri časti octu na jednu časť vody, vložte ju do rozprašovacej fľaše a striekajte podľa potreby na okná.

11. Aby ste zabránili uvoľneniu alebo zničeniu tlačidiel, odstráňte trochu lak na nechty na vrchnej nite alebo na stonku závitu a nechajte vyschnúť.

12. Na odstránenie peľu z tyčinky kvetov vezmite kus lepiacej pásky dlhý asi päť centimetrov, opatrne zatlačte lepiacu stranu na značku peľu a vytiahnite. Opakujte s čistou lepiacou páskou podľa potreby. Nepokúšajte sa ho vyčistiť.

13. Na opätovné použitie kúskov mydla, ktoré vždy zostávajú, skombinujte ich s glycerínom a trochou teplej vody. Nalejte do fľaše na ručné tekuté mydlo.

14. Ak chcete vyzdvihnúť malé fragmenty rozbitého skla, stlačte kúsky chleba na postihnuté miesto.

15. Ak máte akvárium, uložte vodu vždy, keď ju zmeníte a vodou si svoje rastliny. Je plný živín a vytvára veľké hnojivo.

16. Aby ste zabránili mravcom vniknúť do domu, nakreslite čiaru na zem, kde chcete, aby sa zastavili. Ak žijete v daždivom priestore, kde sú problémom mravce, musíte korytnačku znovu nakresliť pri každom pršaní.

17. Ak chcete odradiť silverfish, umiestnite celé klinčeky do šatníkov a zásuviek.

18. Aby ste dostali krv z textílií, použite peroxid vodíka. Naneste ho priamo na škvrnu a potom pranie v práčke.

19. Na odstránenie škvŕn z tela olej z golierov a manžiet z farebných košele a blúzkov, štet na vlasy priamo na škvrny. Vypláchnite šampón a potom umyte oblečenie ako obvykle.

20. Ak chcete oživiť vázu zvlnené kvety, pridajte čajovú lyžičku jemného čistiaceho prostriedku.

21. Použite zvyšné arašidy na báze polystyrénu ako veľké drenážne v spodnej časti hrnca.

22. Ak chcete zastaviť zásuvky, navlečte mriežku mydiel cez bežce, aby ste hladko kĺzali.

23. Aby ste zabránili popolovaniu popola všade pri čistení krbu, použite sprejovú fľašu naplnenú vodou na pokrytie popola ľahkou hmlou.

24. Na čistenie spodnej časti žehličky posypte soľ na žehliacu dosku a železo dopredu a dozadu.

25. Ak chcete umiestniť spínače svetla do tmy, položte na pásku bodku svetelnej farby a prilepte spínače.

26. Aby ostré nožnice alebo nožnice ostré ostré, prerežte list zloženej hliníkovej fólie alebo hrubého brúsneho papiera.

27. Ak po vysypaní opustíte miestnosť, ktorá voňavá čerstvá, umiestnite niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja (napríklad levanduľa alebo mäty piepornej) blízko ventilácie, kde je horúci vzduch uvoľnený. Vzduch ohrieva olej a vháňa ho do miestnosti.

28. Aby ste maskovali nepríjemné zápachy, vložte do hrnca kávové zrná a vypijte ich. Vôňa kávy prekoná ostatné nepríjemné zápachy.

29. Na čistenie mikrovlnnej rúry pridajte štyri polievkové lyžice citrónovej šťavy do jednej šálky vody v miske bezpečné pre mikrovlnné rúry. Varujte päť minút v mikrovlnnej rúre a nechajte páru kondenzovať na vnútorných stenách rúry. Potom ich utrite mäkkou handričkou.

30. Ak chcete vyčistiť umývadlo z nehrdzavejúcej ocele, vložte zátku do umývadla dvoma tabletami na čistenie umelých hmôt a polovicu naplňte vodou; odísť na niekoľko hodín alebo cez noc a ďalší deň by mal byť šumivý. Potom použite aj vodu na čistenie drenážnej dosky.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: