Vymeňte klimatizáciu v správny čas

Klimatizácia je niečo, čo mnohí majitelia domov považujú za samozrejmosť. Nemyslia na to, kým to nezmizne. V tom momente sa zúfalo snažia obnoviť jeho fungovanie. Nie je nič horšie ako vlhkosť vlhka a spálená hromada presakujúca do obytného priestoru.

Nedopustite, aby sa vám to stalo! Spoznajte príznaky, že vaša klimatizácia zhasne skôr, ako bude neskoro. Tu je niekoľko indikátorov, že vaša klimatizácia je na poslednej nohe.

1. Účty za vysokú energiu

Zvýšené účty za energiu, ktoré prichádzajú s umierajúcou klimatizačnou jednotkou, sú zvyčajne stabilné a malé. Možno si neuvedomíte, že platíte omnoho viac, ak ich neporovnávate s faktúrou z minulého roka. Rozdiel môže byť šokujúci!

V niektorých prípadoch môže byť zvýšenie náhle a významné. V tomto momente máte čo do činenia s rýchlo sa zhoršujúcou jednotkou a je potrebné ju čo najskôr vymeniť.

2. Freón

Mnoho domov obsahuje klimatizácie, ktoré používajú ako hlavný chladiaci prostriedok R-22 Freon. Federálna vláda však rýchlo vyraďuje jednotky R-22 Freon, pretože je menej účinná. Z tohto dôvodu môže byť Freon veľmi drahý, a keď potrebuje opravu, môže to stáť majetok.

Ak dôjde k poruche jednotky R-22 Freon AC, namiesto výmeny jednotky Freon zvážte nákup novej jednotky, ktorá používa R410A. Je to efektívnejšie a efektívnejšie.

3. Netesná jednotka

Ak ste okolo jednotky zistili nejakú vlhkosť a presakovanie, môže to znamenať, že sa vyskytol problém. AC jednotky môžu mať mierne kondenzácie alebo malé škvrny vody okolo nich, keď je veľmi horúca – to jednoducho znamená, že jednotka tvrdo pracuje.

Veľké zásoby vody však naznačujú vážny problém, ktorý budete chcieť ihneď opraviť. Môže to znamenať, že jednotka striedavého prúdu je na svojej poslednej vetve a môže mať za následok ďalšie poškodenie a rast plesní, ktoré môžu dokonca spôsobiť zdravotné problémy.

4. Vtipné zvuky

Keď vzduch začína, nie je nezvyčajné počuť tichý hluk, keď vzduch prúdi cez prieduchy. Na druhej strane podivné, hlasné zvuky môžu znamenať, že je problém s motorom. Zlomené ložiská alebo iné poruchy môžu zapáliť motor. V tomto okamihu je lepšie vymeniť klimatizačnú jednotku ako opraviť.

5. 10 rokov

Typická jednotka striedavého prúdu je dobrá iba asi 10 rokov. Niektoré jednotky vyššej triedy budú trvať 15 rokov alebo o pár rokov neskôr, ale v tom okamihu zvyčajne strácajú svoju oomph. Pravdepodobne dôjde nielen k vypnutiu motora, ale aj k podstatne menšej energetickej účinnosti vás bude stáť viac.

Keď sa zvinie 10-15 rokov značka, je čas zvážiť výmenu jednotky skôr, ako zhasne. Využite túto príležitosť na inováciu na novšiu a efektívnejšiu jednotku.

Domáce elektro

Bezpečnostné kamery 1080p vs. 720p

Rozlíšenie je hlavným faktorom pri rozhodovaní o kúpe bezpečnostných kamier s rozlíšením 1080p alebo 720p . Aj keď sú oba vhodné na vnútorné alebo vonkajšie použitie, líšia sa úrovňou detailov a jasnosti pre každý model – a následne tým, ako dobre by sa z ich záberov dali votrelci alebo vandali efektívne identifikovať. Modely s rozlíšením […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Tipy na výber ideálnej chladničky

Dnes ľudia trávia väčšinu času vo svojich domovoch, a preto je dobrá chladnička nevyhnutným spojencom pri skladovaní všetkých druhov potravín. Je nevyhnutné, aby ste si zaobstarali produkt, ktorý je 100% funkčný a zároveň efektívne skladuje vaše ovocie, zeleninu a ďalšie. Odporúča sa tiež ponechať dostatok miesta na otvorenie dvierok a nainštalovať ho na miesto mimo […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Cloudové úložisko pre veľké súbory na internete: čo to je a ako to funguje

Cloudové úložisko vám umožňuje ukladať a vymieňať si súbory rôznych formátov odkiaľkoľvek na svete a zo zariadenia s prístupom na internet. Používateľ si stiahne potrebné súbory, získa odkaz a dá ho osobe, ktorá ho má dostať. Adresát otvorí odkaz, stiahne súbory alebo uloží dáta na disk vo svojom cloudovom úložisku. V závislosti od konkrétnej služby […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: