Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /data/9/e/9e064aac-ad9c-406f-8d1d-da920b9b2bef/maxibyvanie.sk/web/wp-includes/wp-db.php on line 3402

Ako vhodne doplniť interiér vankúšmi

Využiť vankúše ako dekoráciu do interiéru je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako prispôsobiť štýl svojej obývačky, rodinnej izby alebo spálne. A keďže je k dispozícii toľko krásnych vankúšov, je škoda použiť iba dva alebo tri vankúše v jednej farbe – alebo čo je horšie, použiť vankúše v rovnakej farbe ako sedačka.

Vankúše nemusia byť rovnaké. Môžete dosiahnuť štýlovejší vzhľad rôznymi kombináciami vankúšov. Ak nie ste spokojní s výberom vankúšov, nasledujúce tipy vám pomôžu zladiť a spojiť čerstvé vzory a  farby, čo vám umožní rýchlo osviežiť izbu tak, aby vyzerala dokonale.

Existuje veľa rôznych spôsobov, ako kombinovať vankúše. Niekedy to vyžaduje správne oko. Je však možné, že miestnosť, v ktorej ani jeden vankúš nezodpovedá farbe, vzoru alebo štýlu, stále vyzerá neuveriteľne moderne.

Ak nemáte čas ani sklon experimentovať alebo nakupovať tak nerozvážne, máme pre vás rady, ako sa správne rozhodnúť pri nákupe nových dekoračných vankúšov.

Vyberte tri farby

Najprv vyberte farebný príbeh, ktorý bude nasledovať pri výbere vankúša. Najlepšie je použiť v miestnosti tri rôzne farby získané z iných zdrojov, napríklad farbu steny, koberec, posteľnú bielizeň alebo záclony. Ak si vyberiete rôzne vankúše v rôznych vzoroch, vzhľad bude stále kohézny, ak budú aspoň zdieľať rovnaké farby.

Niekoľko príkladov farebných kombinácií, ktoré vždy spolu skvele vyzerajú:

Tmavo modrá + tmavo červená + ružová

Tmavo červená + oranžová + tmavo zelená

Purpurová + fialová + horčica žltá

Tmavo zelená + zlato + purpurová

Vyberte tri vzory

Môžete tiež kombinovať tri rôzne vzory, pokiaľ každý vzor obsahuje aspoň jednu z farieb v trojfarebnom príbehu, ktorý ste vybrali. Často je jednoduchšie zvoliť si najprv svoj „zvodový“ vzor, ​​ktorý je vo všeobecnosti najväčší a ten, ktorý obsahuje všetky tri farby vo vašom farebnom príbehu. Potom môžu vybraté doplnkové vzory obsahovať iba jednu alebo dve farby.

Tu je niekoľko nápadov na miešanie vzorov, ktoré môžete vyskúšať:

Jedna kvetinová + jedna geometrická + jedna pevná farba

Jeden pruhovaný + jeden bodkovaný + jeden úplet

Vyberte tri veľkosti vzorov

Pri sledovaní pravidla troch je dôležité myslieť na rozsah vašich vzorcov, pretože nechcete, aby si navzájom konkurovali. Namiesto toho si vyberte vzory v troch rôznych veľkostiach.

Ďalšie tipy pri výbere dekoračných vankúšov

Keď ovládate trojicu, zvážte aj tieto ďalšie zásady, ktoré používajú dizajnéri:

 

Nepárne čísla vyzerajú moderne: Pri usporiadaní vankúšov na hádzanie majte na pamäti, že pre moderný vzhľad fungujú nepárne čísla najlepšie – znova skúste tri alebo päť. Vo väčšine dizajnovej estetiky nepárne čísla vždy vyzerajú rafinovanejšie a nezabúdajte, že menšie množstvo väčších vankúšov vyzerá sviežejšie ako malé menšie.

Rovnomerné veľkosti vyzerajú tradične: Pre vyvážený vzhľad so symetriou, zvlášť na vašej posteli alebo gauči, vyzerá párny počet, ako dva alebo štyri, čistý a usporiadaný.

Výplň: Pri nákupe vankúšov na hádzanie zvážte výplň a ako to ovplyvní vzhľad. Napríklad výplň z peria vás čaká jemnejšie prebudenie. Pena a iné syntetické výplne sú tuhšie a vo všeobecnosti oveľa dostupnejšie. Tieto vankúše udržia svoj tvar lepšie, ale nevyzerajú luxusne.

Bytové doplnky

Ako si vybrať obliečky do svojej izby?

Pri výbere obliečkok je potrebné vziať do úvahy rôzne faktory. Nezáleží to výlučne na pohodlí pri spánku, či nás hreje alebo je chladnejšie, aj keď je to kľúčový faktor, nájdu sa aj takí, ktorí si ich vyberajú podľa toho, koľko starostlivosti vyžadujú, či potrebujú žehliť alebo sa dajú ľahko čistiť. Informácie, ktoré potrebujete na výber sady […]

Read More
Bytové doplnky

Ako si vybrať moderný koberec

Koberce sú dôležitým dekoratívnym prvkom. Vybrať ten správny koberec nemusí byť úplne jednoduché a preto vám prinášame niekoľko praktických rád, ako si vybrať moderný koberec. Aj moderný koberec môže prinášať eleganciu ale mať aj neformálny vzhľad. Ako si vybrať moderný koberec s pomedzi toľkých štýlov, farieb a materiálov? Pri výbere koberca zvážte váš životný štýl. Aby koberec vydržal, […]

Read More
Bytové doplnky

Zľavové KUPÓNY TEMPO KONDELA ušetria nemalé peniaze

Kto by nechcel ušetriť pri nákupe čo najviac. Poradíme, ako ušetriť vďaka zľavovým kódom z KuponyZdarma.sk, aktuálnym akciovým ponukám a ďalším ešte viac. Vieme, kde ich hľadať. Ak máte profily na sociálnych sieťach, tak kupóny tam promujú buď influenceri alebo samotné značky, aby zvýšili počet sledovateľov a svoju popularitu. Sú však aj ľahšie spôsoby, kde […]

Read More
%d blogerom sa páči toto: