Ako vhodne doplniť interiér vankúšmi

Využiť vankúše ako dekoráciu do interiéru je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako prispôsobiť štýl svojej obývačky, rodinnej izby alebo spálne. A keďže je k dispozícii toľko krásnych vankúšov, je škoda použiť iba dva alebo tri vankúše v jednej farbe – alebo čo je horšie, použiť vankúše v rovnakej farbe ako sedačka.

Vankúše nemusia byť rovnaké. Môžete dosiahnuť štýlovejší vzhľad rôznymi kombináciami vankúšov. Ak nie ste spokojní s výberom vankúšov, nasledujúce tipy vám pomôžu zladiť a spojiť čerstvé vzory a  farby, čo vám umožní rýchlo osviežiť izbu tak, aby vyzerala dokonale.

Existuje veľa rôznych spôsobov, ako kombinovať vankúše. Niekedy to vyžaduje správne oko. Je však možné, že miestnosť, v ktorej ani jeden vankúš nezodpovedá farbe, vzoru alebo štýlu, stále vyzerá neuveriteľne moderne.

Ak nemáte čas ani sklon experimentovať alebo nakupovať tak nerozvážne, máme pre vás rady, ako sa správne rozhodnúť pri nákupe nových dekoračných vankúšov.

Vyberte tri farby

Najprv vyberte farebný príbeh, ktorý bude nasledovať pri výbere vankúša. Najlepšie je použiť v miestnosti tri rôzne farby získané z iných zdrojov, napríklad farbu steny, koberec, posteľnú bielizeň alebo záclony. Ak si vyberiete rôzne vankúše v rôznych vzoroch, vzhľad bude stále kohézny, ak budú aspoň zdieľať rovnaké farby.

Niekoľko príkladov farebných kombinácií, ktoré vždy spolu skvele vyzerajú:

Tmavo modrá + tmavo červená + ružová

Tmavo červená + oranžová + tmavo zelená

Purpurová + fialová + horčica žltá

Tmavo zelená + zlato + purpurová

Vyberte tri vzory

Môžete tiež kombinovať tri rôzne vzory, pokiaľ každý vzor obsahuje aspoň jednu z farieb v trojfarebnom príbehu, ktorý ste vybrali. Často je jednoduchšie zvoliť si najprv svoj „zvodový“ vzor, ​​ktorý je vo všeobecnosti najväčší a ten, ktorý obsahuje všetky tri farby vo vašom farebnom príbehu. Potom môžu vybraté doplnkové vzory obsahovať iba jednu alebo dve farby.

Tu je niekoľko nápadov na miešanie vzorov, ktoré môžete vyskúšať:

Jedna kvetinová + jedna geometrická + jedna pevná farba

Jeden pruhovaný + jeden bodkovaný + jeden úplet

Vyberte tri veľkosti vzorov

Pri sledovaní pravidla troch je dôležité myslieť na rozsah vašich vzorcov, pretože nechcete, aby si navzájom konkurovali. Namiesto toho si vyberte vzory v troch rôznych veľkostiach.

Ďalšie tipy pri výbere dekoračných vankúšov

Keď ovládate trojicu, zvážte aj tieto ďalšie zásady, ktoré používajú dizajnéri:

 

Nepárne čísla vyzerajú moderne: Pri usporiadaní vankúšov na hádzanie majte na pamäti, že pre moderný vzhľad fungujú nepárne čísla najlepšie – znova skúste tri alebo päť. Vo väčšine dizajnovej estetiky nepárne čísla vždy vyzerajú rafinovanejšie a nezabúdajte, že menšie množstvo väčších vankúšov vyzerá sviežejšie ako malé menšie.

Rovnomerné veľkosti vyzerajú tradične: Pre vyvážený vzhľad so symetriou, zvlášť na vašej posteli alebo gauči, vyzerá párny počet, ako dva alebo štyri, čistý a usporiadaný.

Výplň: Pri nákupe vankúšov na hádzanie zvážte výplň a ako to ovplyvní vzhľad. Napríklad výplň z peria vás čaká jemnejšie prebudenie. Pena a iné syntetické výplne sú tuhšie a vo všeobecnosti oveľa dostupnejšie. Tieto vankúše udržia svoj tvar lepšie, ale nevyzerajú luxusne.

Bytové doplnky

TAJOMSTVÁ DIZAJNÉROV: AKO OSVIEŽIŤ INTERIÉR

Interiérový dizajn je veda, ktorá si vyžaduje veľa vedomostí a zručností. Zmena interiéru malými spôsobmi je skvelý spôsob, ako dodať miestnosti sviežosť a novosť bez potreby veľkých rekonštrukcií. V procese vytvárania krásneho a funkčného priestoru používajú dizajnéri rôzne techniky, ktoré pomáhajú zmeniť celkový dojem z interiéru. Poďme sa porozprávať o 7 tajomstvách dizajnérov, ktoré pomôžu […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Príručka k čistiacim utierkam Mewa. Nie všetky čistiace utierky sú rovnaké

Čistiace utierky Mewa sú oficiálne od roku 2011 najlepšie utierky na svete. Aby však zostali v top forme, musia byť použité tie správne a na správnom mieste. Na čo si musíte dať pri výbere pozor? Technické názvy čistiacich utierok znejú sľubne, ale čo znamenajú? Volajú sa Mewatex, Mewatex Ultra, Mewatex Plus, Mewa Protex, sú bielo-červené, […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Ako si vybrať tú najlepšiu dámsku lyžiarsku alebo snowboardovú bundu?

Lyžiarske bundy zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní vášho pohodlia a vašej ochrany pred prírodnými živlami. Trh s bundami sa v posledných rokoch rozšíril, a pokrýva tak všetko od teplých a pohodlných kúskov na lyžovanie, až po ľahké a priedušné modely vhodné na výlety do prírody. Aby ste však dokázali využiť vašu bundu na 100 %, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: