Je tepovanie zbytočné?

Máte doma sedačku, koberec alebo kancelárske stoličky, ktoré by potrebovali nejakú zmenu k lepšiemu? Vymeniť alebo ich  úplne odstrániť jednoducho ešte nechcete, a preto hľadáte iné dostupné a efektívne riešenie. Tou správnou voľbou je práve tepovanie, ktoré im pomôže dať  „nový vzhľad“.

Prečo zrovna tepovanie?

-k znečisteniu kobercov, sedačiek, kožených povrchov alebo stoličiek príde v každej domácnosti, alebo kancelárii. Fľaky z týchto povrchov nie je jednoduché umyť bežnými čistiacimi prostriedkami a taký koberec nemôžme len tak hodiť do pračky. Keď sa nečistoty neodstránia okamžite, na rad prichádza tepovanie.
-pachy, či už  z fajčenia, telesného pachu alebo iných pachov – zápach nikdy nie je príjemný a treba sa ho čo najskôr zbaviť. V tomto prípade štandardné čistenie nestačí, keďže znečistenie býva spravidla hĺbkové a tepovanie je jediným spôsobom ako sa ho úplne zbaviť.
-ak aj váš koberec, sedačka, koža, stolička alebo gauč na prvý pohľad nevyzerajú znečistené, alebo nemajú nepríjemný zápach, neznamená to, že tepovanie nie je potrebné. Pri mokrom tepovaní akéhokoľvek povrchu vidno pri odsávaní vody jeho znečistenie a často aj z na pohľad čistých povrchov vychádza extrémne znečistená voda.
Toto znečistenie je spôsobené roztočmi, odumretou kožou, alebo inými malými časticami a často nie je na prvý pohľad viditeľné.

Ako sa tepuje?

1.Ako prvé sa na znečistený povrch nanesie teplá voda zmiešaná s vhodným čistiacim prostriedkom, ktorá vsiakne do povrchu
2.Zmes pôsobí hĺbkovo, nielen na povrchu znečistených povrchov, ale prečistí vlákna povrchu aj do hĺbky
3.Nasleduje odsatie tekutiny ktorá pozostáva z vody, čistiaceho prostriedku a všetkých nečistôt, ktoré povrch obsahoval

-pri tepovaní používame tepovacie stroje (napr. značkové tepovací stroj značky Kärcher, ktorý predstavuje najvyšiu kvalitu v tepovaní.

Dôležitý je aj vhodný tepovací prostriedok.Prostriedky určené špeciálne na tepovanie a pre tepovacie stroje nie sú bežne dostupné v predajniach, spravidla ich dodávajú predajcovia profesionálnych čistiacich prostriedkov.
Tepovať je vhodné vtedy, ak je vlhkosť vzduchu vo vašom byte relatívne nízka. V praxi to znamená, že nie je dobré, ak sa tepuje mimo vykurovacieho obdobia a  v čase, keď vonku prší.
Ideálne je tepovať v lete pri slnečnom a teplom počasí alebo v zimnej vykurovacej sezóne.

Vytepovať môžte doma aj sami pomocou požičaného tepovača, alebo si zavoláte profesionálnu tepovaciu službu.

Interiér

Kancelária v obývačke, keď priestor nie je problém

V niektorých prípadoch z nedostatku miesta alebo osobného rozhodnutia nie je možné oddeliť domov a kanceláriu a stávajú sa celkom v jednom. V takom prípade je obývačka zvyčajne miestnosťou, ktorá je venovaná domácej kancelárii. Preto musíte mať nábytok, ktorý reaguje na dualitu funkcií: pohodlie pre domácnosť a funkčnosť pre kanceláriu. Na usporiadanie kancelárie je možné využiť akýkoľvek priestor v obývačke, najmä rohy . Miesta, ktoré […]

Read More
Interiér

5 spôsobov izolácie okien na zimu

Tento článok by mal byť užitočný pre majiteľov domov, ktorí hľadajú rýchly a ekonomický spôsob utesnenia okien s prievanom. Mnohé okná, najmä tie v starších domoch s drevenými rámami, môžu prepúšťať chladný vonkajší vzduch do teplých priestorov interiéru. Aj keď tieto staršie typy okien ponúkajú vášmu domovu krásny a eklektický vzhľad, v zimných mesiacoch nie […]

Read More
Interiér

Výhody nábytku z bukového dreva

Nábytok z bukového dreva je obľúbenou voľbou pre mnoho druhov stoličiek, stolov a iného vnútorného alebo vonkajšieho nábytku. Tento druh nábytku má svoje výhody oproti predmetom vyrobeným z iných materiálov. Je tu príťažlivosť dreva ako veľkolepého a autentického materiálu a potom sú tu ďalšie špecifickejšie výhody spojené s typmi bukového dreva. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je bukový […]

Read More