Je tepovanie zbytočné?

Máte doma sedačku, koberec alebo kancelárske stoličky, ktoré by potrebovali nejakú zmenu k lepšiemu? Vymeniť alebo ich  úplne odstrániť jednoducho ešte nechcete, a preto hľadáte iné dostupné a efektívne riešenie. Tou správnou voľbou je práve tepovanie, ktoré im pomôže dať  „nový vzhľad“.

Prečo zrovna tepovanie?

-k znečisteniu kobercov, sedačiek, kožených povrchov alebo stoličiek príde v každej domácnosti, alebo kancelárii. Fľaky z týchto povrchov nie je jednoduché umyť bežnými čistiacimi prostriedkami a taký koberec nemôžme len tak hodiť do pračky. Keď sa nečistoty neodstránia okamžite, na rad prichádza tepovanie.
-pachy, či už  z fajčenia, telesného pachu alebo iných pachov – zápach nikdy nie je príjemný a treba sa ho čo najskôr zbaviť. V tomto prípade štandardné čistenie nestačí, keďže znečistenie býva spravidla hĺbkové a tepovanie je jediným spôsobom ako sa ho úplne zbaviť.
-ak aj váš koberec, sedačka, koža, stolička alebo gauč na prvý pohľad nevyzerajú znečistené, alebo nemajú nepríjemný zápach, neznamená to, že tepovanie nie je potrebné. Pri mokrom tepovaní akéhokoľvek povrchu vidno pri odsávaní vody jeho znečistenie a často aj z na pohľad čistých povrchov vychádza extrémne znečistená voda.
Toto znečistenie je spôsobené roztočmi, odumretou kožou, alebo inými malými časticami a často nie je na prvý pohľad viditeľné.

Ako sa tepuje?

1.Ako prvé sa na znečistený povrch nanesie teplá voda zmiešaná s vhodným čistiacim prostriedkom, ktorá vsiakne do povrchu
2.Zmes pôsobí hĺbkovo, nielen na povrchu znečistených povrchov, ale prečistí vlákna povrchu aj do hĺbky
3.Nasleduje odsatie tekutiny ktorá pozostáva z vody, čistiaceho prostriedku a všetkých nečistôt, ktoré povrch obsahoval

-pri tepovaní používame tepovacie stroje (napr. značkové tepovací stroj značky Kärcher, ktorý predstavuje najvyšiu kvalitu v tepovaní.

Dôležitý je aj vhodný tepovací prostriedok.Prostriedky určené špeciálne na tepovanie a pre tepovacie stroje nie sú bežne dostupné v predajniach, spravidla ich dodávajú predajcovia profesionálnych čistiacich prostriedkov.
Tepovať je vhodné vtedy, ak je vlhkosť vzduchu vo vašom byte relatívne nízka. V praxi to znamená, že nie je dobré, ak sa tepuje mimo vykurovacieho obdobia a  v čase, keď vonku prší.
Ideálne je tepovať v lete pri slnečnom a teplom počasí alebo v zimnej vykurovacej sezóne.

Vytepovať môžte doma aj sami pomocou požičaného tepovača, alebo si zavoláte profesionálnu tepovaciu službu.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: