Ako si vybrať vinylové podlahy pre váš domov

Výber správnej podlahy pre váš domov môže mať vplyv na vašu estetiku a výber interiérových dekorácií. Ak si vyberiete podlahu, ktorá nezodpovedá zvyšku miestnosti, alebo ktorú nemožno ľahko aktualizovať tak, aby vyhovovala iným dizajnovým možnostiam, vaše sny o interiérovom dizajne by mohli klesnúť. Ak však investujete do vinylovej podlahy pre váš domov, vaša podlaha sa môže hodiť k akémukoľvek zvolenému dizajnu dekoru.

Pri pohľade na vinylové podlahy je potrebné zvážiť niekoľko aspektov. Budete sa musieť pozrieť na to, v ktorej miestnosti bude umiestnená, koľko chodidla alebo prenosu vybavenia bude podlaha podstupovať, ako aj štýl a vzhľad, ktorý by ste v miestnosti chceli. Nie ste si istí, kde začať? Ďalej uvádzame niekoľko najlepších tipov, ako zvoliť vinylové podlahy pre svoj domov.

Do ktorej miestnosti sa umiestni?

Úplne prvým krokom pri výbere vašej vinylovej podlahy je premýšľať o miestnosti, v ktorej bude umiestnená. Môžete sa napríklad pozerať na to, ako položiť podlahu v kúpeľni alebo v kuchyni, ktoré obidve prijímajú značné množstvo vlhkosti. pravidelne. Je stopercentne odolný voči vode, takže je ideálny pre tieto miestnosti.

Súčasťou miestnosti, do ktorej bude umiestnená vaša vinylová podlaha, je množstvo premávky, ktorá bude na podlahe prebiehať. Silnejší vinyl je lepšou voľbou pre miestnosti, ktoré budú mať veľa opotrebenia, pretože budú schopné vydržať tento objem premávky. V oblastiach, ako sú spálne a izby pre hostí, pravdepodobne nebude zaznamenaný taký veľký ruch.

Ako chcete, aby sa vaša podlaha cítila?

Dôležitou súčasťou výberu vašej podlahy je premýšľanie o tom, ako by ste ju chceli cítiť. Váš podklad je dôležitou súčasťou, pretože bude mať priamy vplyv na to, ako pohodlná je podlaha. Ak máte betónovú podlahu a rozhodnete sa pre inštaláciu tenkej vinylovej podlahy, bude sa vám po nej chodiť ťažko a nepríjemne.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú nainštalovať doskové zámkové dosky s hrúbkou 4 mm, je možné použiť podložku. Pridanie podložky môže výrazne zmeniť to, ako mäkká a pohodlná je vaša vinylová podlaha. Ak si nevyberiete podkladovú vrstvu, budete si musieť dobre rozmyslieť, kde vo vašej domácnosti použijete vinylové podlahy.

Aké farby by ste si mali zvoliť?

Vďaka modernej technológii je vinylová podlaha teraz k dispozícii v širokej škále farieb a odtieňov. Ak vyberiete ten pravý, môže to narušiť vzhľad vášho domova, takže budete musieť dobre premyslieť, akú farbu svojej podlahy zvoliť. Príliš bledá podlaha nemusí byť tou správnou voľbou pre miestnosť, ktorá je často znečistená od špinavých topánok a topánok.

Tmavšie a dokonca čierne podlahy môžu v modernom dome vyzerať ohromujúco, čo pomáha zvýrazniť čisté a ostré línie nábytku a dekoru. Ak chcete tradičnejší drevený vzhľad, môžete sa rozhodnúť pre vinyl, ktorý vyzerá ako drevo, či už morený alebo nie. Je to veľmi univerzálny typ podlahy, ktorý je možné použiť pre akýkoľvek dekor alebo štýl.

Na koľko údržby máte čas?

Keď uvažujete o vinylovej podlahe, budete musieť premýšľať o tom, na koľko údržby máte čas. Ľahko sa udržiava a nevyžaduje veľké čistenie. Nezabudnite sa však opýtať, ktoré čistiace chemikálie môžete alebo nemôžete použiť. Použitie škodlivých chemikálií môže spôsobiť poškodenie vinylu, ktorý budete musieť vymeniť.

Vinylové podlahy budete musieť zamiesť alebo povysávať aspoň raz denne, aby ste vylúčili všetok prach alebo špinu, ktoré by sa vo vinyle mohli usadiť v dôsledku chodníku. Vyhľadajte konkrétne čistiace prostriedky pre vaše podlahy, pretože na trhu sú rôzne typy vinylových podláh. To vám pomôže zabezpečiť, aby sa vaša podlaha nepoškodila použitím nesprávneho čističa.

Podlahy

Nerezové skrutky a spojovací materiál pre stavbu terasy

Každý skúsený remeselník ale aj zručný domáci majster vie, že aj montáž terasy si vyžaduje čas na prípravu, aby bola terasa namontovaná kvalitne a bezpečne. Správna voľba terasových skrutiek a montážneho príslušenstva je dôležitý krok pre bezchybnú realizáciu drevenej terasy. Terasové skrutky sú špeciálne navrhnuté na montáž terasových drevín, aby spĺňali požiadavky pre montáž a dlhú životnosť drevenej […]

čítaj viac...
Podlahy

Šedo biela je moderný trend podláh

Drevené podlahy sú jednou z najlepších možností pre domy, byty a kancelárie. Existuje toľko farieb, štruktúr a vzorov, ktoré sa dajú použiť takým spôsobom, že žiadne dve podlažia nie sú úplne rovnaké. Od dubu z tvrdého dreva po chladnú a pokojnú sivobielu drevenú podlahu môže každý štýl sprostredkovať odkaz, ktorý chcete vyjadriť vo svojom dome. […]

čítaj viac...
Podlahy

Podlaha z tvrdého dreva

Vlastnosti a výhody Zlepšená technológia a výroba znamená, že podlahové riešenia sú lepšie ako kedykoľvek predtým, s rôznymi farbami, vzormi a textúrami dostupnými v každom materiáli. Masívne tvrdé drevo Môže byť brúsený a opracovaný, takže sa nebudete musieť starať o výmeny Považované za najlepšie z najlepších v podlahách Pridajte do hodnoty domácnosti vyššiu cenu predaja […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: