Výber koberca

Výber nového koberca vám môže spôsobiť pocit podlahy. Získajte 9 tipov, ktoré vám pomôžu vedieť,

Kvalitný koberec má podlahu od spracovateľného po domáce. Okamžite transformuje priestor, zmäkčuje vzhľad miestnosti a absorbuje hluk, aby vytvoril útulné prostredie. Ale výber najlepšieho koberca pre váš dom môže byť trochu ako mínové pole, od rôznych typov po farby – možnosti sú zdanlivo nekonečné.

Aby sme vám pomohli rozdeliť možnosti a nakoniec nájsť najlepší koberec pre vás a váš domov, budete chcieť zvážiť nasledujúce.
1. Zvážte spôsob, akým žijete

Ak máte mladú rodinu a domácich miláčikov, potom sa pozrite na odolný koberec v odpúšťajúcej farbe, ako je textúrovaná slučka alebo kvalitný strih. Ak ste pár, ktorý hľadá dotyk luxusu, môžete sa rozhodnúť pre plyšovú hromadu v plochej farbe. Ak ste bavička, vyhovuje kombinácia rezu a slučky hromady v stredných až tmavých tónoch alebo rozsekanej hromady.
2. Premýšľajte o plyšových hromadách

Rezané pilóty obsahujú plyšové hromady, ktoré sú super mäkké a vyzerajú ako zamat. Ak chcete, aby boli skvelé, luxusné pocity, potom husté, plyšové koberce sú krásne, ale majte na pamäti, že ukazujú stopy.
3. Pozrite sa na hromady slučiek

Smyčkové hromady sú presne také; priadza sa formuje do slučiek. Existuje mnoho variantov: niektorí majú formálny, lineárny vzhľad, niektorí majú rebrovaný vzor a dávajú im sisalový vzhľad. Hromady náhodných slučiek dávajú koberci textúrovaný, ležérny vzhľad.
4. Zmiešajte ho

Kombinované rezané a slučkové vlasové koberce, kde kontrastné textúry vytvárajú svetlý a tmavý vzor, ​​sú menej pravdepodobné, že ukážu stopy a majú krásnu štruktúru pod nohami.
Koberec vhodný pre rodinu

5. Pochopte, ako funguje farba koberca

Tmavšie farby pomáhajú vytvoriť priestor, ktorý by sa mohol objaviť útulnejšie. Svetlejšie farby spôsobujú, že miestnosť sa zdá byť väčšia. Populárnou možnosťou je vybrať koberec, ktorý kombinuje dve farby v jemnej, neutrálnej zmesi. Je to viac odpúšťajúce, pokiaľ ide o škvrny.
6. Predvídať vyblednutie

Koberec sa po inštalácii objaví ľahšie a časom sa vytrati, preto si vyberte ten, ktorý je hlbší alebo dva hlbšie, ako ste plánovali.
7. Zvážte preferovaný typ vlákien

Koberec je k dispozícii v 100-percentnej vlne, zmesi vlny a nylonu a množstvo syntetických vlákien. Vlna je chladná v lete a v zime je teplá – a to nemusí byť drahšie. Z syntetických vlákien je nylon zafarbený roztokom. Je to všeobecne odolné voči vyblednutiu a jemné na dotyk.
8. Ležte na to

Ak sa ľudia vo vašej rodine radšej obývajú na podlahe, uistite sa, že si kúpite ťažký a hustý koberec. Čím ťažšia je vzorka koberca, tým viac priadze, ktorú pravdepodobne bude mať.

Bytové doplnky

Ametyst je kámen se zvláštní energií

Ani moderní člověk neodolá lesku a kráse vzácných minerálů a legendy o jejich magických, léčivých a mystických vlastnostech stále žijí! Lidé jsou připraveni všude hledat drahé kameny, které mohou léčit, chránit a dodávat energii. Rozmanitost krystalů je tak velká, že je téměř nemožné znát všechna jejich jména, ale jeden z nich zná téměř každý – […]

Read More
Bytové doplnky

Pestovanie byliniek v nádobách

Čerstvé bylinky dodávajú hĺbku a chuť vareným jedlám a šalátom, ale tie malé balíčky narezaných listov sú drahé. Za rovnaké peniaze si môžete kúpiť celú rastlinu alebo niekoľko semien. Vypestujte si doma svoje vlastné bylinky a ak chcete, môžete mať každý deň hrsť voňavej chuti na varenie. Bylinky potrebujú veľmi málo, aby sa im darilo […]

Read More
Bytové doplnky

Prútené koše na drevo šetria čas aj robotu

Kúrite doma drevom? Ak ste doteraz nosili drevo na rukách, odteraz si to už len uľahčujte. Prútené koše na drevo sú pomocníkom, ktorý ocení každý správny gazda vnútri aj na záhrade.Kopírovať HTML Kopírovať text Rodinná večerná idylka počas letných dní vyzerá ako pohodový večer pri praskajúcom krbe. Ak aj vy disponujete romantickým krbom v obývačke, alebo máte […]

Read More
%d blogerom sa páči toto: