Domáce upratovanie už nemusí byť otravné!

Poznáte ten pocit, keď si v sobotu po náročnom pracovnom týždni chcete spraviť pohodu, dať si čaj, kávu alebo pohárik a robiť veci, ktoré vás bavia, ale zároveň viete, že je vedľa vás známy strašiak menom „domáce upratovanie“. Na dilemu, či sa namiesto relaxácie vrhnúť na vysávanie a utieranie prachu, prípadne na dohadovanie, kto je s upratovaním na rade alebo ho má za trest, môžete v dnešnej dobe pokojne zabudnúť. Domáci elektronickí pomocníci v podobe robotických vysávačov alebo čističov okien vnesú do vašej rodiny nový pokoj, pohodu a úsporu času.

Najmä robotické vysávače sú v dnešnej dobe fenoménom, na trhu existuje celá škála modelov, takže si stačí ujasniť, aký veľký máme vlastne byt či dom a čo od upratovania chceme, a potom si len zvoliť odpovedajúceho robota. Pre vaše maximálne pohodlie je k dispozícii model Mamibot ExVac680s, ktorý disponuje najpokročilejšou navigačnou technológiou, doplnenou laserovými senzormi. Táto inteligentná navigácia si na základe získaných dát z priestoru vyhodnocuje ideálnu trasu, dokáže ale tiež zachytiť pohybujúce sa predmety a trasu aktuálne upraviť.

Silu vysávania je možné individuálne nastaviť rovnako ako aj čistiace profily. Tých je k dispozícii hneď päť, a to od profilu Auto so systematickým „cik-cak“ čistením, až po profil Sweeping&Mopping, kde ide o kombinované vysávanie a vytieranie zároveň.

Mamibot ExVac680s si poradí so všetkými povrchmi, a ak je v automatickom režime, sám rozozná, o aký povrch ide a tomu uspôsobí silu vysávania. Nerobí mu problém zbieranie nečistôt, prachu ani zvieracích chlpov, má senzor proti pádu zo schodov a bez problémov prekoná prahy či iné prekážky do výšky do 2 cm.

Štíhle telo vysávača umožňuje dobrý pohyb aj pod skriňami a posteľami, vďaka výkonnej Li-Ion batérii dokáže pracovať až 2,5 hodiny na jedno nabitie. Pokiaľ mu batéria nestačí, sám sa vráti do základňovej stanice a po nabití odíde na pôvodné miesto a pokračuje v práci.  

Práca vysávača vás nijak nebude rušiť, hlučnosť má len 55 dB a vďaka HEPA filtru nebudete vnímať žiadny poletujúci prach. Príkazy svojmu novému členovi rodiny môžete dávať pomocou mobilnej aplikácie alebo cez hlasového domáceho asistenta Alexa/Google Home. Pri použití aplikácie môžete navyše v reálnom čase sledovať, čo už bolo upratané a koľko priestoru ešte zostáva upratať, prípadne si detailne naplánovať dátum a čas upratovania, aby ste si mohli plne a nerušene vychutnať „svoju chvíľku“.

Robotický vysávač Mamibot ExVac680s je dostupný v predajnej sieti za necelých 500 €, môžete si však zaobstarať aj lacnejší variant vysávača Mamibot PetVac300 v cene 299 €, ktorý síce nedisponuje toľkými čistiacimi profilmi a inteligentnou navigáciou, svoju funkciu si však zastane tiež.

https://www.mamibot.cz/cs/

Domáce elektro

Čistenie kanalizačných sietí

Všetky odtokové potrubia v dome sú napojené na kanalizáciu a ich upchatie je nepríjemná udalosť, ktorá sťažuje život. Z akéhokoľvek odpadu sa kanalizácia časom upchá, čo si vyžaduje okamžité čistenie. Domáce metódy sú neúčinné, preto je na tento účel určené profesionálne vybavenie, ktoré prerazí rokmi nahromadenú špinu. Pomocou moderných technológií ponúkame rýchle čistenie kanalizácie v Trenčianskom […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Výhody elektrického radiátora

Vykurovacie systémy sa v posledných rokoch vyvinuli s obrovským posunom od plynových k elektrickým vykurovacím systémom. Elektrické radiátory sú moderným a obnoviteľným riešením poskytujúcim bezproblémové vykurovanie, aké sú však kľúčové výhody elektrických radiátorov? EfektívnosťElektrické radiátory sú vysoko účinné a premieňajú 100 % elektriny na teplo, na rozdiel od plynového systému, kde teplo môže unikať komínom. […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Elektronické cigarety sú trendy

Klasické fajčenie spôsobovalo mnohé zdravotné problémy. Aj preto fajčenie klasických cigariet už nie zdravé a je to tiež spoločensky neprípustné. Elektronické cigarety (e-shisha) sú trend, ktorý nahrádza klasické cigarety. Veľa súčasných fajčiarov nedokáže prestať s fajčením a  sú potrebné alternatívne prístupy. Elektronické cigarety sú jedným zo žiadaných alternatívnych prístupov. E-shisha je vlastne elektronické zariadenie, ktoré vytvára nikotínový aerosól […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: