Užitočné rady, ktoré sa vám zídu pri zariaďovaní terasových priestorov

Terasa je miestom, kde trávime spoločné chvíle s priateľmi, rodinou, známymi. Snažíme sa ho zariadiť tak, aby sme sa tam cítili príjemne, ale predsa zabúdame na niektoré dôležité veci, ktoré by sme mali mať a nemáte. Ešte predtým, ako budete plánovať rekonštrukciu terasy, si dobre spočítajte náklady, ktoré vynaložíte. Ak sa pustíte do výmeny dlažby na terase, nečakajte, že vás to výjde na niekoľko desiatok eur. Budete musieť počítať s väčšou investíciou.

Ak ale chcete, aby vám podlaha na terase vydržala niekoľko desaťročí, bude potrebné sa vopred poradiť s niekým, kto bude vedieť, aký typ podlahy si máte zvoliť. Nič ale nepokazíte, keď si nájdete predajňu s travertínovou dlažbou. Práve travertín je trváci a nadčasový. Je jedno, či je rok 2016 alebo 2040, travertín bude vždy moderný.

Odporúčame vám dať si na terasu menší stôl a zväčšiť priestor na sedenie. Ak poznáte šikovného stolára alebo dobrú firmu, nechajte si vyrobiť drevenú lavičku. Ak si na ňu dáte počas chladných dní molitan, budete si môcť dovoliť sedieť na terase aj v novembri. Samozrejme, iba v tom prípade, že máte terasu krytú. Je dôležitejšie, aby ste mali viac miesta na sedenie. V prípade, že usporiadávate grilovačku, dokážete sa pri stole vystriedať, ale kde budete sedieť, keď ste si pozvali kamarátov len na dobrú kávičku? Zamyslite sa nad týmto riešením. Ak máte pri terase letnú kuchyňu, máte vyhraté. Tým pádom máte bezstarostný prístup k riadom, k potravinám, ktoré si jednoducho pred grilovačkou nachystáte a nemusíte neustále behať dovnútra. Dávajte si však pozor, aby ste si nezašpinili prírodný kameň mastným jedlom. Horšie by sa to čistilo, ale ak by ste použili octovú vodu, určite by nemal byť žiaden problém.

V prípade, že vám vonku prší a vy chcete aj tak grilovať, presuňte si gril na terasu. Ale pozor, pod gril si nezabudnite dať kus kartónu alebo starú handru. Môže sa stať, že vám niečo vyprskne. Takýmto spôsobom si ochránite prírodný kameň na stenách a na zemi.

Pridaj komentár