Podľa čoho vyberáme sedačky?

Sedačky patria neodmysliteľne ku každej domácnosti. Dávame si ich najmä do obývačky. Občas sa ale stane, že si sedačku dáme aj do inej miestnosti ako je obývačka. Väčšinou sa jedná o predsieň, kde bude vynikať najmä pohovka, ktorá nie je priestorovo náročná. Podľa čoho teda vyberáme sedačky? Podľa tohto.

Podľa počtu miest na sedenie 

Tento parameter zohľadňujeme najmä vtedy, keď vieme, že si môžeme dovoliť hocijaký rozmer sedačky. Ak vás je v rodine viac, určite si vyberajte rozmernejšie sedačky, ktoré umožnia minimálne  siedmym osobám si sadnúť bez toho, aby sa tlačili. Sedačku určite nedávajte hneď k stene. Umožnite jej, aby dýchala a nevznikala za ňou / pod ňou pleseň. Ak máte za sedačkou radiátor, dodržiavajte vzdialenosť minimálne 70 cm. Ochránite tak povrch sedačky a predĺžite jej životnosť.

Podľa materiálu, z ktorého je vyrobená 

Pri kúpe sedačky si všímame aj materiál, z ktorého je vyrobená. Aj keď je v posledných rokoch populárna práve kožená sedačka, predsa len je lepšie, keď si kúpite látkovú sedačku. Je síce o čosi náročnejšia na údržbu, ale ak sa o ňu budete dostatočne starať, vydrží vám veľmi dlho. Zato kožená sedačka sa pri neopatrnom zaobchádzaní môže hneď poškodiť. Ak máte dostatok priestoru v obývačke, môžete si dovoliť kúpiť látkovú rohovú sedačku. Kúpte si deku a dajte si ju na sedačku. Nielenže si tak zútulníte priestor v obývačke, ale aj ochránite povrch sedačky pred opotrebovaním.

Podľa farby 

Okrem materiálu a počtu miest na sedenie prihliadame aj na farebný odtieň sedačky. Je potrebné, aby farba sedačky ladila s ostatným nábytkom. V opačnom prípade by pôsobila príliš rušivo a bila by do očí. V poslednej dobe sú obľúbené skôr neutrálne, respektíve prírodné farby – bežová, šedá, zelená, hnedá.

Pridaj komentár