Čo všetko budete musieť po čase rekonštruovať?

podlaha

Ak sa chceme dobre cítiť, musíme investovať nielen čas na udržiavanie príbytku, ale aj peniaze na prípadné rekonštrukcie. Niekedy je to ťažké – pokazí sa práčka, odlomia sa madlá, obije sa stena. Vždy sa môže niečo stať a práve preto by ste mali byť pripravení, čo sa týka financií. Nič totižto nevydrží večne, ani ten najdrahší nábytok.

Kúpeľňa 

V kúpeľni budete musieť určite po čase vymieňať starú podlahu za lepšiu PVC podlahu, ale aj sprchový kút, poprípade vaňu. Vaňa / sprchový kút sa časom opotrebuje. Samozrejme, že životnosť vane a sprchového kútu môžete ovplyvniť, ale verte, či nie, minimálne po dvoch desaťročiach budete uvažovať nad výmenou.

Výraznou rekonštrukciou v kúpeľni je aj odstránenie umakartového jadra. Nielenže sa budete musieť na niekoľko dní vysťahovať z domu, ale vás to bude stáť aj kopu peňazí. Výsledok ale bude stáť určite zato. Ak teda v blízke dobe plánujete kupovať byt, radšej si kupujte byt s murovaným jadrom. Rekonštrukcia umakartového jadra by vám zhltla nemalý balík peňazí.

Obývačka 

V obývačke sa predpokladá, že po čase budete musieť určite vymeniť starú sedačku za novú. Ak sedačku používate príliš často a nechránite jej povrch, neočakávajte, že aj po rokoch používania bude ako nová. Povrch sedačky je veľmi háklivý, či už sa jedná o koženú sedačku, alebo o látkovú sedačku. Ak sa vám podarí zničiť podlahu, odporúčame vám skôr dávať plávajúcu podlahu. Plávajúca podlaha je do obývačky ako stvorená. V prípade, že ešte stále máte pôvodné parkety, nevzdávajte sa ich. Tie sú v dnešnej dobe skvost. Dajte si ich obrúsiť, nalakovať a ďalšie roky budete mať o starosť menej.

Spálňa 

V spálni si budete určite meniť koberce, matrac alebo rovno celú posteľ so všetkým. Vekom rastú požiadavky na kvalitnejšie matrace, ktoré nebudú zaťažovať chrbticu. Dávate si ale pozor na pochybných predajcov, ktorí by vám dokázali predať nekvalitný matrac a ešte k tomu za vysokú cenu.

Pridaj komentár

Moderné technológie

Hlavné nevýhody solárnej energie, o ktorých musíte vedieť

A aj keď existuje veľa pozitív, je rovnako dôležité uvedomiť si nevýhody solárnej energie. Je to pochopiteľné vzhľadom na to, že by sme mali podporovať využívanie zelenej energie, bezplatnú energiu, ktorú môžete vytvoriť, a odolnosť, ktorú panely ponúkajú vášmu domovu. Nie sú to však všetky dobré správy – solárne panely majú stále svoje nevýhody . […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: