Tipy na pestovanie byliniek v interiéri

Príchod zimy nie je vždy najzaujímavejšou alebo aktivitou zabalený čas vo väčšine záhrad. V tejto sezóne krátkych, tmých dní bude záhradná záhradka ponúkať vítanú zeleninu a vôňu. Môžete ľahko priniesť bylinky vo vnútri za chladnejšie mesiace, aj keď máte málo skúseností s rastlinami alebo s veľmi malým priestorom na prácu.

Niektoré bylinky sa prirodzene lepšie podriaďujú pestovateľským podmienkam v interiéri. Petržlen, bazalka, šalvia a tymián sú známe tým, že držia silnejšie vo vnútri. Zvláštnosťou je, že sú dokonalým sprievodom pre zimné jahody, pečivo a pečienky a majú ich v blízkosti, čo ešte viac uľahčuje šľahanie chuťových jedál.

Tak ako presne vyrastiete krytú bylinkovú záhradu? Expert na rastliny dal dohromady svoje najlepšie tipy na pestovanie bylín v interiéri.
Rastlinné rastliny v púšti

Ak chcete uviesť svoju bylinkovú záhradu vo vnútri, musíte nájsť miesto s dostatočným prírodným alebo fluorescenčným svetlom (musíte pamätať na to, že rastlinu, svetlo je jedlo), to zaručuje, že rastliny bylín získali všetko potrebné svetlo a tiež im zabránia zomrieť – späť, že sa vyskytuje, keď je proti studenému oknu. V teplejších mesiacoch môžete posunúť bylinky na slnečné okná alebo na tieňový balkón, ktorý dostane denne aspoň šesť hodín slnečného svetla, aby sa darilo.

Vložte svoje staré džemy na uvízanie s dobrým použitím s touto šikovnou a šikovnou kuchyňou bylinnej záhrady.

Najjednoduchší spôsob, ako začať svoju zimnú bylinkovú záhradu, je zakúpiť zavedené rastliny, najmä ak ste len nováčik záhradník. Existuje niekoľko typov kontajnerov, ktoré môžete použiť pre rastliny, ale terakotové sadenie sú veľmi populárne. Uistite sa, že vybrané nádoby majú odtokové otvory na dne a sú dostatočne hlboké, aby podporili správny vývoj koreňov. Môžete pestovať viaceré bylinky v jednom kontajneri alebo vybrať jednotlivé nádoby pre každú rastlinu byliniek. Mali by ste sa tiež uistiť, že bylinky nie sú príliš preplnené, pretože to môže viesť aj k hubovitým problémom, ktoré môžu zabiť vaše rastliny.

Dekorácie

Objavte tajomstvo machových stien a dekorácii

Prírodný mach je nezávadný materiál sa vyznačuje svojou odolnosťou, nenáročnosťou na údržbu, atraktívnym vzhľadom a širokými možnosťami použitia. Obľubu si získali machové steny. Ľudia a dizajnéri ich milujú, pridajte sa k tomuto trendu. Vertikálne machové steny sú dnes jedným z najpoužívanejších dekoratívnych prvkov. Ekologický a harmonizujúci prírodný mach je určený ľudom, čo majú vzťah k ekologickému štýlu. Stabilizované – […]

čítaj viac...
Dekorácie

Mandaly na stenu sú nádhernou dekoráciou interiéru

Jedným z trendov moderného interiérového dizajnu je použitie prvkov etno-dekoru, ktoré nesú zmysluplnú alebo emocionálnu záťaž. Obzvlášť zaujímavý je dekor, ktorý vytvára osobitnú náladu a nastavuje ju na úspech. Mandaly na stenu, ktoré má špeciálnu energiu, je živým predstaviteľom tohto typu dekorácie interiéru. Existuje veľa možností pre vzor, ​​ktorý sa podobá štylizovanému kvetu, čo vám […]

čítaj viac...
Dekorácie

Akcie internetových obchodov, oplatí sa investovať do firmy Amazon alebo ebay?

Internetové obchody, veľké nákupné centrá a predajcovia sú obľúbené najmä v Európe a Severnej Amerike. Možnosť rýchleho nákupu akéhokoľvek produktu, veľké množstvo platobných metód, pravidelné zľavy a výpredaje – to sú výhody Ebay, Amazonu a ďalších online obchodov, ktoré doručujú tovar do celého sveta. Trh s online nakupovaním rastie ročne o 10-12%, čo znamená možnosť […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: