Tipy pre osvetlenie moderného pracovného priestoru

Dnešná domáca kancelária je viac než len miestom na prácu – môže to byť aj priestor na oddych, dobehnutie e-mailov, čítanie a pozeranie televízie, takže si vyžaduje osvetlenie a vybavenie, aby sa mohli prispôsobiť týmto rôznym funkciám. Okrem toho je potrebné zosúladiť sa so zvyškom domova a poskytnúť pocit atmosféry a pohodlia. Pre odborné tipy a nápady, ako osvetliť domácu kanceláriu, sme sa obrátili na Chicago-interiérového dizajnéra Carole Post, známej pre jej moderné súčasné projekty – a jej inteligentný, vrstvený prístup k osvetleniu.

Ako pristupujete k osvetleniu domácej kancelárie odlišne od osvetlenia komerčného priestoru?

V komerčnom prostredí chcete konzistentný jednoúrovňový svetelný zdroj – nie toľko atmosféry alebo atmosféry. V domácej kancelárii, chcete dosiahnuť rôzne úrovne svetla vytvoriť náladu a atmosféru, ktorá je zaujímavá a tečie s dizajnom domu. Keďže je to súkromný priestor, môžete byť trochu odvážnejší. Môžete napríklad zavesiť vyhlásenie, alebo použiť osvetlenie na zdôraznenie umeleckého diela, alebo zdôrazniť architektúru prostredníctvom umývania stien.

Aké sú niektoré pravidlá pri osvetlení domácej kancelárie?

CP: Majte na pamäti, že je to funkčné miesto pre vás, ale malo by to odrážať aj vašu osobnosť a záujmy. Mal by mať pohodlné, správne osvetlené miesto na čítanie, relaxáciu a prezeranie obrazovky počítača alebo televízora a miesto na zobrazenie zbierok alebo umeleckých diel.

Ako také, osvetlenie by malo byť vrstvené, aby sa posilnili rôzne úlohy miestnosti. Beriem do úvahy prirodzené svetelné podmienky a vyberte si kombináciu svietidiel, úloh a akcentových svietidiel. Potrebujete okolité osvetlenie – napríklad zapustené alebo stropné svietidlá; svietnikov; alebo hore – na vytvorenie celkovej úrovne osvetlenia v miestnosti. Pracovné svetlá – stolná lampa alebo stojanová lampa vedľa stoličky – sú špeciálne určené na prácu v počítači, písanie alebo čítanie. Na zvýraznenie umeleckých alebo architektonických prvkov je možné použiť akcentačné svietidlá – malú, zapustenú stenu na umývanie stien, monopoint alebo uplight z podlahy.

Môžete ponúknuť predstavy o celkovom svetelnom dizajne pre priestory domácej kancelárie?

CP: Pri vrstvení osvetlenia, svietidlá a svetelné zdroje by nemali byť rušivé. Páči sa mi, aby jedno svietidlo, ako prívesok, urobilo silné vizuálne vyjadrenie, a potom zvyšok osvetlenia – či už zapustené alebo zvýrazňujúce osvetlenie – pracuje po obvode miestnosti, aby zvýraznil prvky a objekty.

Na konci dňa je najdôležitejšia kvalita svetla a spôsob, akým vykresľuje farbu. Svetelné zdroje by mali mať podobnú teplotu farby pre vyváženie. Ak používate žiarovkové a halogénové zdroje, uistite sa, že vaše LED lampy majú teplú Kelvinovu teplotu podobnú žiarovke (2700k-3500k). Investovanie do systému stmievania je energeticky účinné a umožňuje vám ľahko ovládať úroveň svetla.

Čo je dôležité vedieť o stropnom osvetlení v domácej kancelárii?

CP: Zvyčajne sa mi nepáči použitie zapustených svietidiel pre všeobecné osvetlenie okolia v domácej kancelárii, pretože má tendenciu vytvárať horúce miesta a môže vyzerať veľmi staticky. Všeobecné osvetlenie okolia sa dá dosiahnuť pomerne účinne použitím veľkého závesného svietidla s rozptýleným zdrojom svetla. Prívesky môžu tiež pridať dramatický prvok do miestnosti. Mám rád Marcel Wanders ‘Skygarden z Flos, alebo Vibia’s Warm Pendant pre jemnejší dizajn; Obaja poskytujú krásnu, mäkkú žiaru. Ďalšou skvelou možnosťou, keď potrebujete viac nasmerovaného svetla, je Ron Gilad’s Dear Ingo pre Moooi. Je to kultový kúsok, ktorý možno použiť v rôznych priestoroch, od priemyselných až po klasické. Pokiaľ ide o zavesenie prívesku, umiestnite ho do stredu miestnosti, aspoň 6 stôp nad hotovou podlahou.

Osvetlenie

SPRÁVNE OSVETLENIE DETSKEJ IZBY JE NEVYHNUTNÉ

Každý aspekt, ktorý sa týka navrhovania detskej izby vášho dieťaťa, hrá dôležitú úlohu v jeho vývoji a raste. Aj keď je zábavné vyzdobiť detskú izbu rôznymi druhmi detských dekorácií, hlavným faktorom, ktorý by ste nikdy nemali prehliadnuť, je osvetlenie miestnosti. Správny typ osvetlenia je pre vaše dieťa veľmi dôležitý. Nielenže rozžiari miestnosť, ale je životne dôležitá aj pre oči. Pri výbere osvetlenia uvádzame […]

čítaj viac...
Osvetlenie

Nové svietidlá pre váš interiér

Pre mnohých z nás je osvetlenie v našich interiéroch výzvou. Správne svietidlá dodávajú estetickú hodnotu vášmu interiéru., Ak sú svietidlá správne zvolené, posunú dizajn vášho interiéru na ďalšiu úroveň. Vytvorte pomocou svetla dokonalý priestor a atmosféru vo vašom dome. Práve osvetlenie môže byť jeden z najdôležitejších prvkov. Prinášame vám niekoľko rád, ako si vybrať nové svietidlá pre […]

čítaj viac...
Osvetlenie

Ako vybrať osvetlenie do kuchyne

V mnohých domácnostiach sa kuchyňa stáva srdcom toho všetkého – nielen pre varenie a jedenie, ale aj pre spoločenskú činnosť, čítanie, robenie domácich úloh, prehliadanie internetu, tvorbu remesiel atď. Z tohto dôvodu vyžadujú kuchyne špecifické osvetlenie špecifické pre jednotlivé úlohy, ako to, čo sa často nachádza vo zvyšku domu. Definovanie a špecifikovanie týchto rôznych zdrojov […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: