Ako funguje motor prevodoviek

Elektormotor s prevodovkou je špecifický typ elektromotora, ktorý je navrhnutý tak, aby produkoval vysoký krútiaci moment pri zachovaní nízkeho výkonu motora. Prevodové motory možno nájsť v mnohých rôznych aplikáciách a pravdepodobne sa používajú v mnohých zariadeniach vo vašej domácnosti.

Prevodové elektromotory sa bežne používajú v zariadeniach, ako sú otvárače plechoviek, otvárače garážových dverí. Bežné komerčné aplikácie prevodového motora zahŕňajú nemocničné lôžka, komerčné zdviháky a žeriavy. Bez ohľadu na to, s ktorým typom prevodového motora pracujete, všetci pracujú rovnakým spôsobom.

Základné princípy prevádzky

Prevodový motor môže byť buď striedavý prúd (striedavý prúd) alebo jednosmerný prúdový elektromotor. Väčšina prevodových motorov má výkon 1 200 až 3 600 otáčok za minútu . Tieto typy motorov majú tiež dve rozdielne rýchlostné špecifikácie: normálnu rýchlosť a špecifikácie krútiaceho momentu pri zastavení.

Prevodové elektromotory sa primárne používajú na zníženie rýchlosti v rade prevodov, čo zase vytvára väčší krútiaci moment. Toto je dosiahnuté integrovanou sériou prevodov alebo prevodovkou, ktorá je pripojená k hlavnému rotoru motora a hriadeľu cez druhú redukčnú šachtu. Druhý hriadeľ je potom spojený so sériou ozubených kolies alebo prevodoviek, aby sa vytvorilo to, čo je známe ako rad redukčných prevodov. Všeobecne povedané, čím dlhšia je súprava redukčných prevodov, tým nižší bude výkon koncového alebo konečného prevodového stupňa.

Prevodové motory sa bežne používajú v komerčných aplikáciách, kde zariadenie musí byť schopné vyvinúť veľké množstvo sily na pohyb veľmi ťažkého predmetu. Príklady týchto zariadení by môžu byť žeriav alebo zdvihák.

Ak ste niekedy videli žeriav v akcii, videli ste skvelý príklad toho, ako funguje prevodový motor. Ako ste si pravdepodobne všimli, žeriav možno použiť na zdvíhanie a premiestňovanie veľmi ťažkých predmetov. Elektromotor používaný vo väčšine žeriavov je typom prevodového motora, ktorý využíva základné princípy redukcie otáčok na zvýšenie krútiaceho momentu alebo sily.

Prevodové motory používané v žeriavoch sú zvyčajne špeciálne typy, ktoré používajú veľmi nízke otáčky na vytvorenie neuveriteľného množstva krútiaceho momentu. Princípy prevodového motora, ktorý sa používa v žeriave, sú však rovnaké ako princípy používané v príkladoch elektrických časových hodín. Výstupné otáčky rotora sú redukované radom veľkých prevodov, až kým otáčky otáčok koncového prevodového stupňa nie sú veľmi nízke. Nízka rýchlosť otáčok pomáha vytvoriť veľké množstvo sily, ktorá môže byť použitá na zdvíhanie a pohyb ťažkých predmetov.

Moderné technológie

Hlavné nevýhody solárnej energie, o ktorých musíte vedieť

A aj keď existuje veľa pozitív, je rovnako dôležité uvedomiť si nevýhody solárnej energie. Je to pochopiteľné vzhľadom na to, že by sme mali podporovať využívanie zelenej energie, bezplatnú energiu, ktorú môžete vytvoriť, a odolnosť, ktorú panely ponúkajú vášmu domovu. Nie sú to však všetky dobré správy – solárne panely majú stále svoje nevýhody . […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: