TAJOMSTVÁ DIZAJNÉROV: AKO OSVIEŽIŤ INTERIÉR

Interiérový dizajn je veda, ktorá si vyžaduje veľa vedomostí a zručností. Zmena interiéru malými spôsobmi je skvelý spôsob, ako dodať miestnosti sviežosť a novosť bez potreby veľkých rekonštrukcií. V procese vytvárania krásneho a funkčného priestoru používajú dizajnéri rôzne techniky, ktoré pomáhajú zmeniť celkový dojem z interiéru. Poďme sa porozprávať o 7 tajomstvách dizajnérov, ktoré pomôžu osviežiť interiér do detailov.

Pridajte dekoratívne prvky

Drobné dekoratívne prvky dokážu interiér oživiť a dodať mu osobitosť. Rastliny, obrazy, fotorámiky, vankúše, prehozy, sviečky, to všetko sa dá použiť na zmenu atmosféry v miestnosti. Nebojte sa experimentovať s rôznymi textúrami a farbami, môže to pomôcť vytvoriť jedinečný interiér.


Zmeňte osvetlenie

Osvetlenie je jedným z najdôležitejších aspektov interiérového dizajnu. Výmena osvetlenia môže úplne zmeniť atmosféru v miestnosti. Ak máte hlavné svietidlo, zvážte pridanie ďalších svetelných zdrojov, ako sú stolové lampy alebo bodové svetlá. To pomôže vytvoriť útulnejšie a pohodlnejšie prostredie.

Pridajte zrkadlá

Zrkadlá môžu nielen odrážať svetlo a vytvárať efekt priestoru, ale môžu sa stať aj štýlovým prvkom dekorácie. Skúste použiť zrkadlá rôznych tvarov a veľkostí na vytvorenie zaujímavého nástenného umenia. Okrem toho môžu byť zrkadlá praktickým spôsobom užitočné napríklad v kúpeľni alebo na chodbe.

Umiestnite knihy na policu

Knihy môžu byť nielen zdrojom vedomostí, ale aj štýlovým prvkom dekorácie. Usporiadajte knihy na poličke alebo stole podľa farebnej schémy a štýlu interiéru. Z kníh možno vytvárať zaujímavé kompozície aj s inými dekoratívnymi prvkami.

Zmeňte usporiadanie nábytku

Presúvanie nábytku môže úplne zmeniť dojem z miestnosti. Skúste umiestniť nábytok iným spôsobom, aby ste vytvorili útulnejšie a pohodlnejšie prostredie. Môžete experimentovať s usporiadaním kresiel, pohoviek, stolov a iných kusov nábytku.

Vytvorte galériu

Galéria je skvelý spôsob, ako dodať interiéru osobitosť a štýl. Môžete si vytvoriť galériu obrazov alebo fotografií, ktoré zodpovedajú vášmu vkusu a štýlu. Umiestnite rámy na stenu v rôznych veľkostiach a tvaroch, aby ste vytvorili zaujímavý vzor.

Osviežte textílie

Textil je ďalšou možnosťou, ako zmeniť interiér v detailoch. Textílie – vankúše, prikrývky, závesy – môžete nahradiť svetlejšími a sýtejšími. To pomôže vytvoriť zaujímavý a štýlový prízvuk v miestnosti

Bytové doplnky

Príručka k čistiacim utierkam Mewa. Nie všetky čistiace utierky sú rovnaké

Čistiace utierky Mewa sú oficiálne od roku 2011 najlepšie utierky na svete. Aby však zostali v top forme, musia byť použité tie správne a na správnom mieste. Na čo si musíte dať pri výbere pozor? Technické názvy čistiacich utierok znejú sľubne, ale čo znamenajú? Volajú sa Mewatex, Mewatex Ultra, Mewatex Plus, Mewa Protex, sú bielo-červené, […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Ako si vybrať tú najlepšiu dámsku lyžiarsku alebo snowboardovú bundu?

Lyžiarske bundy zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní vášho pohodlia a vašej ochrany pred prírodnými živlami. Trh s bundami sa v posledných rokoch rozšíril, a pokrýva tak všetko od teplých a pohodlných kúskov na lyžovanie, až po ľahké a priedušné modely vhodné na výlety do prírody. Aby ste však dokázali využiť vašu bundu na 100 %, […]

čítaj viac...
Bytové doplnky

Ametyst je kámen se zvláštní energií

Ani moderní člověk neodolá lesku a kráse vzácných minerálů a legendy o jejich magických, léčivých a mystických vlastnostech stále žijí! Lidé jsou připraveni všude hledat drahé kameny, které mohou léčit, chránit a dodávat energii. Rozmanitost krystalů je tak velká, že je téměř nemožné znát všechna jejich jména, ale jeden z nich zná téměř každý – […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: