6 NEPREHLIADNUTEĽNÝCH VECÍ, KTORÉ VYTVÁRAJÚ NEPORIADOK V KUCHYNI

Niekedy kuchyňa aj napriek všetkému úsiliu vyzerá neupravene. Niekedy je to práve vizuálny šum, ktorý vytvára pocit chaosu. Vysporiadať sa s ním nie je ťažké, dôležité je len eliminovať nepotrebné položky.

plastové nádoby

Môžu zabaliť obed do kancelárie, uložiť jedlo do chladničky, pripraviť sa na hostinu. Ak je však nádob priveľa, vytvoria neporiadok. Obmedzte sa na dve sady nádob, ktoré je možné naskladať do seba. Môžu sa teda skladovať kompaktne a pre každý prípad existuje nádoba správnej veľkosti.

Ak vytvárate zbierku, vyčleňte pre ňu špeciálne police a ak sa hrnčeky hromadia samy od seba – niečo dali, iné kúpili v súprave, potom všetky nepotrebné vložte do krabíc alebo vzdialených zásuviek. Nechajte len tie, ktoré sa vám obzvlášť páčia.

Staré kuchynské utierky

Aj tá najštýlovejšia kuchyňa môže byť pokazená nesprávnym textilom. Ak sú staré uteráky, ktoré stratili farbu, zavesené na radiátoroch, hákoch a rukoväti rúry, miestnosť bude vždy vyzerať neupravene. Častejšie vymieňajte textílie a aby ste sa vyhli vizuálnemu šumu, kupujte si obyčajné uteráky rôznych veľkostí bez potlače a výšiviek.

Voľné vrecko na odpadky

Niektorí používajú namiesto vedra tašku, ktorú si zavesia na rúčky kuchynskej súpravy. Niekedy to nie je ani obyčajná plastová taška, ale taška zo supermarketu. Tento nevzhľadný detail okamžite zabíja pohodlie. Získajte zapečatené vedierko s vekom. Nech je jednoduchý a ladí s celkovou farbou kuchyne.

Maličkosti na chladničke

A nielen to. Chladnička časom v mnohých bytoch zarastie množstvom magnetov a miesto nad ňou je posiate nepotrebnými časopismi, dostávajú sa tam zápalky, perá, poznámkové bloky, nálepky na poznámky. To všetko vytvára vizuálny šum, pocit chaosu.

Koľajnice na stene

Pre mnohých sa táto možnosť zdá byť veľmi pohodlná, ale v skutočnosti každý predmet umiestnený na koľajniciach môže byť umiestnený inde. A takéto „prúty“ časom zarastajú nepotrebnými suvenírmi, objavuje sa na nich stále viac háčikov, farebných uterákov, handier. Kuchyňa je teda plná zbytočných farebných škvŕn a pôsobí neupravene.

Kuchyne

Ako docieliť, aby bola kuchyňa vždy čistá?

Kuchyňa je miesto, kde si pripravujeme jedlo, ktoré budeme konzumovať a práve preto prirodzene v nej vzniká bordel. Ak chcete mať ale ukážkovú vždy čistú kuchyňu, budete musieť dodržiavať určité pravidlá. Mnohé gazdinky neveria, že sa dá udržať poriadok v kuchyni. Teraz sa ale presvedčíte, že sa dá. Špinavé riady umyte okamžite  Pri príprave jedál […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: