Štýlové prvky, ktoré dotvoria vašu kuchyňu

Zariaďujete kuchyňu a premýšľate, ako ju dotvoriť, aby bola štýlová? Základom je kuchynská linka. Dôležité sú ale tiež detaily. Skúste dlaždice vyskladané do mozaiky, kúpte si moderné barové stoličky alebo zapojte farby.

Kuchyňa je miestom, ktoré sa spolu s obývačkou často stáva centrom diania celej rodiny. Nielenže tu pripravujete jedlo (a kto by nemal rád jedlo), ale stále častejšie sa tu stretáva celá rodina aj priatelia. V modernej kuchyni dnes nechýba veľký priestranný kuchynský ostrovček, ku ktorému patria aj barové stoličky. Množstvo skriniek nahrádzajú otvorené police a svoju úlohu tu majú aj také detaily, ako je farba tanierov alebo topinkovača. Jednoducho všetko musí ladiť.

Kúzlo farieb a vzorov

Jednou z prvých vecí, ktorú budete chcieť pri zariaďovaní kuchyne vedieť, je, aké vybrať farby. Keď už máte hotové rozloženie samotnej kuchyne, farba skriniek, rovnako ako ich materiál, je druhým krokom. Trendom sú stále prírodné farby a vzor dreva. Nič nepokazíte bielou, béžovou alebo slonovinovou. Výraznejších farieb sa ale tiež nemusíte báť. Pokojne sa s nimi pohrajte – čo takto použiť napríklad pastelové farby alebo modernú zelenú či modrú?

Experimentujte s obkladačkami

Rozžiarte kuchyňu napríklad farebnými obkladačkami v marockom štýle. Skvelo sa hodia ako obloženie priestoru medzi spodnými a vrchnými skrinkami. Ako obloženie alebo rovnako dobre poslúži aj kameň. Krok vedľa neurobíte ani s veľkorozmernými dlaždicami jednej farby. A veľmi pekne pôsobia aj tie s 3D vzorom v rovnakej farbe ako samotná dlaždica.

Kombinujte barové stoličky

Snom mnohých ľudí je veľká kuchyňa s barovými stoličkami. Raňajky tak naberajú úplne iný rozmer. Hľadajte barové stoličky, ktoré sa hodia k celkovému štýlu kuchyne – nech už je moderný, rustikálny alebo industriálny. S kameňom a kuchyňou v lesku aj mate bude skvelo vyzerať barová stolička s jednoduchým dizajnom dreva. Nebojte sa ani kombinácie materiálov a farieb. Moderné sú tiež napríklad barové stoličky zo zamatu. Poobzerajte sa v bazároch a vezmite pokojne dve rôzne stoličky – retro je stále in.

Skvelý výber barových stoličiek nájdete na Heureka.sk. Český zákazníci môžu nakupovať na Heureka.cz. Navyše tu nájdete aj recenzie produktov od skutočných ľudí, ktorý už mali možnosť stoličku vyskúšať. Porovnajte si produkty a vyberte si ten najlepší kúsok pre vás.

Vyhrajte sa s doplnkami

Atmosféru v kuchyni dotvoríte pomocou zaujímavých detailov a doplnkov. Prineste do miestnosti trochu prírody a pridajte kvetináče s bylinkami. Vďaka dizajnovému závesnému systému namiesto uzavretých skriniek môžete kuchyňu prevzdušniť – zaveste naňho príbory, hrnčeky alebo rastliny.

Poriadne si na to posvieťte

V neposlednom rade nezabúdajte na osvetlenie. Nad jedálenský stôl, kuchynský ostrovček alebo do priestoru kuchyne použite výraznejší prvok. Nič nepokazíte svietidlom v industriálnom štýle (napríklad v dizajne kovovej siete), ale ani jednoduchým a minimalistickým dizajnom. Vždy pamätajte na to, že svetlo v jedálenskej časti by nemalo byť príliš ostré, ani tlmené. Na pracovnú plochu si posvieťte LED pásikmi a osvetlením pod skrinky, ktoré presne osvetlí plochu, ktorú potrebujete.

Kuchyňa

Ostrovčekové kuchynské digestory

Digestor je nepostrádateľný kuchynský spotrebič, ktorý slúži na odstránenie horúcej pary a škodlivých častíc tuku a karcinogénov. Digestor tiež účinne eliminuje nepríjemné pachy, ktoré sa pri varení šíria po celom dome. Digestor je tiež estetickým doplnkom interiéru kuchyne a chráni povrchy pred znečistením. Priestor v kuchyni je dôležitý pre každú gazdinku, preto sú ostrovčekové odsávače […]

čítaj viac...
Kuchyňa

5 TAJNÝCH TRIKOV, VĎAKA KTORÝM BUDE VAŠA KUCHYŇA VYZERAŤ DRAHŠIE

Aby miestnosť, ktorej sa hovorí „srdce domu“, vyzerala štýlovo a draho, nie je vôbec potrebné míňať státisíce na rekonštrukciu kuchyne. Malé detaily a akcenty stačia na to, aby sa kuchyňa zmenila na útulný priestor, kde budú všetci členovia rodiny pohodlní. Kovanie Pri výbere zostavy do kuchyne málokto venuje pozornosť kľučkám dverí a inému kovaniu, ale […]

čítaj viac...
Kuchyňa

3 jednoduché a najlepšie spôsoby čistenia bielych kuchynských skriniek

Biele skrinky nie sú náročné na čistenie.  Tu sú 3 jednoduché spôsoby, ako vyčistiť biele kuchynské skrinky (2 prírodné) a 3, ktorým sa vyhnúť. Ako čistiť biele skrinky v kuchyni Kuchynské skrinky sa môžu dosť rýchlo zašpiniť. Pri krájaní jedla, pečení a varení sa vždy dotýkam toho môjho. A moje prsty nie sú vždy dokonale […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: