Sprievodca nákupom matracov

Odhaduje sa, že strávime tretinu nášho spánku, čo znamená, že strávime tretinu našich životov na matraci! Aby sme znížili bolesti chrbta a zlepšili spánok a zdravie, dobrý matrac je nevyhnutný. Z vrecka vytiahnutého na pamäťovú penu sú možnosti zdanlivo nekonečné, aby ste predišli zmätku a pomohli vám vybrať ten, ktorý je pre vás to pravé. Tu je rozpis toho, čo treba zvážiť pri nákupe novej matrace.
Typ matraca
Otvorené matrace Sprung

To je často najvýhodnejšia možnosť pri kúpe matraca. Pružiny sú držané spolu jediným drôtom a matrac je pevný a ľahký. Pružiny sa pohybujú ľahko a všetky sú navzájom spojené, čo môže byť narušené, ak zdieľate posteľ s niekým. Otvorené odpružené matrace sa často rýchlo opotrebúvajú.
Matrace s kapucňou

Populárna a veľmi komfortná možnosť, jednotlivé pružiny sa nachádzajú vo vreckách z textílie s až 3000 pružinami v jednom matraci. Doplnkové výplne, ako je jahňacia vata, sa často používajú, a keďže sa pružiny pohybujú nezávisle, dochádza k malému narušeniu ostatných spánok v posteli. Tieto matrace trvajú dlho, ale stáli viac ako otvorené možnosti odpruženia.
Pamäťové penové matrace

Väčšina matracov s pamäťovou penou používa Tempur – materiál pôvodne vyvinutý NASA. Viskoelastická tkanina je citlivá na vaše telo a teplotu, tvaruje sa do tvaru tela, ležia v posteli a podporujú chrbát a kĺby. Matrace s pamäťovou penou sú hypoalergénne a môžu trvať viac ako desať rokov s náležitou starostlivosťou.
Pevnosť matraca
Pevná matraca

Pevný matrac je ideálny pre tých z vás, ktorí ležia na chrbte a bruchu, alebo pre tých z vás s väčším stavaním. Matrac poskytuje dostatok podpory a zabraňuje tomu, aby ste sa doň ponorili.
Stredná matraca

Stredná matraca vyhovuje pražcom všetkých typov, poskytujúc dostatok podpory pre zadné pražce a zároveň poskytuje spoločnú podporu tým, ktorí spia na svojich stranách.
Stredná mäkká matraca

Tieto matrace sú skvelé pre tých, ktorí spia na svojich stranách. Majú dostatok dávok, poskytujú dôležitú podporu ramien a bedier a zodpovedajú tvaru vášho tela.
Matracové toppery

Matrac toppers sú skvelou hodnotou a môžu výrazne zlepšiť pohodlie lacnejšieho matraca. Sú k dispozícii v rôznych výplniach, od peny a pamäťovej peny až po prirodzené perie a dolu. Môžu sa ľahko umyť, pomáhajú udržiavať matrac čistý a bez prachu dlhší čas, rozširujúc jeho život a ušetriť peniaze z dlhodobého hľadiska.

Veľkosti matracov

Jeden → 90cm x 190cm (3ft x 6ft 3 “)

Dvojité → 135cm x 190cm (4ft 6 “x 6ft 3”)

Kingsize → 150cm x 200cm (5ft x 6ft 6 “)

Super Kingsize → 180cm x 200cm (6ft x 6ft 8 “)

Spálňa

Nákup nového matraca vám môže zmeniť život

Kvalitný spánok je jedným z najdôležitejších aspektov spokojného života. Zaistí vám dostatok energie, psychickú pohodu a tiež lepšie zdravie. Napriek tomu sa mnoho ľudí prebúdza každý deň nevyspalí alebo s bolesťou. Kvalitný matrac sa môže zdať ako určitá investícia, ale jedná sa o investíciu do vášho zdravia, ktorá môže úplne zmeniť kvalitu vášho života. Na […]

čítaj viac...
Spálňa

Letné deky s antibakteriálnou výplňou: hlavné výhody

S nástupom horúčav sa gazdinkám uľaví, keď až do jesene schovajú ťažké deky do úložného systému. Avšak aj v lete sú chladné noci, keď sa chcete zabaliť do niečoho teplého a mäkkého. Najlepšou voľbou je v takýchto prípadoch letná deka, pod ktorou sa dobre spí ľahká prikrývka. V lete je zvykom používať ľahké prikrývky, ktorých […]

čítaj viac...
Spálňa

Farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať

Aký by to bol život bez farieb? Od červenej po oranžovú a od zelenej po modrú, všetky tie odtiene, ktoré dokáže ľudské oko vnímať a rozlíšiť, robia náš život krajším, „zafarbujú“ nás jedinečným štýlom, ktorý si musíme každý deň vážiť. Okrem symboliky majú farby mimoriadne dôležitý vplyv na ľudskú psychiku. Vysielajú nám rôzne stavy, emócie, pocity, spomienky, preto […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: