Sprievodca nákupom detských postelí

Keď sa vaše malé dieťa posunie z postieľky na skutočnú posteľ, môže byť zložité rozhodnúť, aký typ postele bude pre nich najlepšie. Bezpečnosť a praktickosť sú hlavnými faktormi, ale budete musieť vziať do úvahy aj dostupný priestor a ak budú zdieľať s ostatnými súrodencami. Existuje veľa kreatívnych možností pre detské postele, od svetlých a farebných vzorov až po postele s posuvnými plochami a ihriskami. Tu je náš stručný návod, ktorý vám pomôže vybrať správne lôžko pre vaše dieťa.
Poschodové postele

Klasika mnohých detských vecí, poschodové postele sú skvelým spôsobom, ako šetriť miesto v domácnosti. Tradične ide o možnosť, ktorá sa používa vtedy, keď dve deti zdieľajú miestnosť, pričom mnohé lôžka sa demontujú na dve samostatné postele, ak je to potrebné. Táto všestrannosť je skvelá, pretože deti starnú a šetrí vám to, že musíte spätne odkúpiť posteľ po krátkom čase. Ak potrebujete viac miesta, môžete sa pozrieť na trojlôžkové poschodové postele, ktoré obsahujú dvojité postele v dolnej časti.

Poschodové postele sa zvyčajne nachádzajú v drevených a kovových doplnkoch. Kovové postele sú ľahšie a možno ich ľahšie dať dohromady, ale táto ľahkosť ich môže robiť menej odolnými než drevenými alternatívami, čo je vec, ktorú treba zvážiť, ak vaše deti používajú posteľ ako lezecký rám! Drevené postele majú tendenciu byť drahšie, ale často sa nachádzajú v rôznych svetlých farbách a môžu trvať roky opotrebenia. Upozorňujeme tiež, že poschodové postele sú odporúčané pre deti staršie ako 6 rokov, pretože môžu byť horolezectvom pre mladšie deti.
Batoľatá postele

Zvyčajne menšie ako jedna posteľ, tieto často prichádzajú do dizajnu novosti, vrátane áut, lodí a magických vozňov. Sú skvelou voľbou pre mladšie deti, nielen pre zábavu a vzrušenie pred spaním, ale aj preto, že obsahujú bočné zábradlie, ktoré zabraňujú tomu, aby sa vaše dieťa posúvalo z postele. Ide o prirodzený krok od detskej postieľky po plnohodnotnú posteľ a pomáhajú pri prechode ľahko a bez stresu pre vaše dieťa. Väčšina lôžok pre batoľatá sa taktiež hodí do matraca, takže je skvelá hodnota, praktická voľba.
Vysoké postele

Ideálne pre staršie deti, majú pracovnú alebo hernú plochu pod zdvihnutou posteľou. Skvelé pre menšie priestory, dokážu vidieť dieťa až do dospievania, pričom ihrisko sa postupne mení na určenú domácu úlohu. Existuje toľko možností, pokiaľ ide o dizajn týchto postelí, s mnohými vrátane zábavy slide a dokonca aj bočné listy premeniť spodnej do den.

detský matrac benab
Detská izba

Ako si vybrať matrac pre teenagera

Dieťa vyrástlo: izba piráta či princeznej sa mení na funkciu a prepája vytvára univerzálny priestor. Izba sa mení na oddychovú zónu, školskú izbu alebo kreatívny priestor. Aby bol nočný odpočinok teenagera správny, pridajte do miestnosti namiesto pohovky plnohodnotnú posteľ. Kvalitný detský matrac je výbornou prevenciou skoliózy, zárukou hlbokej fázy spánku počas celej noci, fyzického a duševného […]

čítaj viac...
Detská izba

Tipy ako vybaviť detskú izbu

Detská izba by mala plniť úlohu spoľahlivého útočiska, ktoré za každých okolností poskytuje ochranu a bezpečie. Zároveň by však mala podnecovať aj kreativitu, fantáziu a hravosť. Ako teda zariadiť detskú izbu, aby sa v nej vaše dieťa cítilo čo najlepšie? Detskú izbu je dobré rozdeliť na akési zóny; kútik na hranie, ďalší na učenie a chýbať nesmie ani zóna […]

čítaj viac...
Detská izba

Zábavné a cenovo dostupné dekoratívne nápady pre detskú izbu

Detská spálňa ponúka okrem spánku mnoho funkcií. Detská izba by mala byť veselá, dobre osvetlená a mala by obsahovať priestor pre aktivity. Niektorí dizajnéri odporúčajú rozdeliť detskú izbu do troch častí, ak to priestor dovoľuje: jeden pre spánok, jeden pre projekty a jeden pre hru. Malé deti potrebujú veľkú plochu na hranie. Staršie deti potrebujú […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: