SPRÁVNE OSVETLENIE DETSKEJ IZBY JE NEVYHNUTNÉ

Každý aspekt, ktorý sa týka navrhovania detskej izby vášho dieťaťa, hrá dôležitú úlohu v jeho vývoji a raste. Aj keď je zábavné vyzdobiť detskú izbu rôznymi druhmi detských dekorácií, hlavným faktorom, ktorý by ste nikdy nemali prehliadnuť, je osvetlenie miestnosti. Správny typ osvetlenia je pre vaše dieťa veľmi dôležitý. Nielenže rozžiari miestnosť, ale je životne dôležitá aj pre oči. Pri výbere osvetlenia uvádzame niekoľko tipov, ktoré by ste mali mať na pamäti, aby ste si vybrali správne.

Svietidlá vyberajte podľa veľkosti miestnosti

Prvou a najpodstatnejšou vecou je vybrať si správne veľké svietidlo podľa veľkosti miestnosti alebo priestoru. Ak máte malý priestor, vyberte si svietidlá, ktoré sú viac na abstraktnej prednej strane namiesto okrúhlych alebo krabicových tvarov. Pomôže to urobiť miestnosť priestrannou, pretože nie je zaťažená objemným príslušenstvom na stene. Podobne, ak máte veľké miesto, môžete zvoliť trochu ťažší vzhľad, pretože priestor to pojme.

Ponechajte si rôzne možnosti osvetlenia

Keďže ide o detskú izbu, musíte sa uistiť, že máte správne možnosti. Počas večerného alebo nočného učenia by malo mať vaše dieťa na knihy dostatok svetla, aby sa nemuselo príliš namáhať. Na druhej strane, keď idú spať, odporúča sa matné alebo slabé svetlo. Ak máte pripojenú kúpeľňu, uistite sa, že svetlo v nej príliš neosvetlí miestnosť, keď sa deti snažia spať. Malo by byť tak akurát, aby videli, aj keď sa zobudia uprostred noci.

Vyhnite sa lampám alebo tienidlám v miestnosti

Lampy alebo tienidlá nie sú v detskej izbe dobrý nápad. Vzhľadom na to, že deti nedokážu pokojne sedieť, často si môžu ublížiť, najmä ak budú stále pobehovať. Jednou z najväčších nevýhod lámp alebo tienidiel je, že vyžadujú žiarovku. Len v prípade, že ho vaše dieťa spadne, môže si v dôsledku rozbitého skla ublížiť. Nástenné svietidlá a závesné svietidlá sú lepšou voľbou, pretože sú mimo dosahu a nespôsobujú žiadnu škodu. Ak chcete mať v miestnosti tienidlá, zvážte tie, ktoré môžete pripevniť na stenu.

Vyberte si ekologické žiarovky namiesto bežných

Ekologické žiarovky nie sú navrhnuté len na zníženie spotreby energie, ale slúžia aj na poskytovanie správneho množstva svetla. Okrem toho sú tieto žiarovky oveľa lepšie, pretože nevydávajú príliš veľa jasu, čo môže ovplyvniť oči dieťaťa, alebo vytvárať príliš veľa tepla, ktoré môže byť pre vaše dieťa nebezpečné.

Špeciálne svetlo na študijný stôl

Ak plánujete mať v detskej izbe študijný stôl, potom je nevyhnutné, aby ste mali špeciálne svetlo určené pre oblasť, kde plánujete stôl umiestniť. To poskytne vašim deťom dostatok svetla, keď sa učia, a znížite vaše účty, pretože všetky svetlá v miestnosti nie sú zapnuté.

Osvetlenie

Nové svietidlá pre váš interiér

Pre mnohých z nás je osvetlenie v našich interiéroch výzvou. Správne svietidlá dodávajú estetickú hodnotu vášmu interiéru., Ak sú svietidlá správne zvolené, posunú dizajn vášho interiéru na ďalšiu úroveň. Vytvorte pomocou svetla dokonalý priestor a atmosféru vo vašom dome. Práve osvetlenie môže byť jeden z najdôležitejších prvkov. Prinášame vám niekoľko rád, ako si vybrať nové svietidlá pre […]

čítaj viac...
Osvetlenie

Tipy pre osvetlenie moderného pracovného priestoru

Dnešná domáca kancelária je viac než len miestom na prácu – môže to byť aj priestor na oddych, dobehnutie e-mailov, čítanie a pozeranie televízie, takže si vyžaduje osvetlenie a vybavenie, aby sa mohli prispôsobiť týmto rôznym funkciám. Okrem toho je potrebné zosúladiť sa so zvyškom domova a poskytnúť pocit atmosféry a pohodlia. Pre odborné tipy […]

čítaj viac...
Osvetlenie

Ako vybrať osvetlenie do kuchyne

V mnohých domácnostiach sa kuchyňa stáva srdcom toho všetkého – nielen pre varenie a jedenie, ale aj pre spoločenskú činnosť, čítanie, robenie domácich úloh, prehliadanie internetu, tvorbu remesiel atď. Z tohto dôvodu vyžadujú kuchyne špecifické osvetlenie špecifické pre jednotlivé úlohy, ako to, čo sa často nachádza vo zvyšku domu. Definovanie a špecifikovanie týchto rôznych zdrojov […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: