Spôsoby, ako ušetriť peniaze na vykurovanie vášho domova

Aby ste ušetrili peniaze za vykurovanie a zostali v teple, je dôležité, aby ste podnikli kroky na zníženie tepelných strát z vášho domova. Existuje množstvo jednoduchých (a lacných) vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste svoje teplo využívali efektívnejšie a udržali teplo, ktoré vytvárate:

Stíšte termostat
Preusporiadajte si nábytok
Izolujte svoj dom
Návrh dôkazu vášho domova
Dajte si kotol do servisu
Počas dňa roztiahnite závesy
V noci zatiahnite závesy
Zakryte si okná
Dajte dole nejaké koberce
Po varení nechajte dvierka rúry otvorené
Noste pohodlné oblečenie
Vezmite si fľašu s horúcou vodou

1 Znížte termostat

Každý jeden stupeň, ktorý znížite na termostate, vám môže ušetriť niekoľko libier týždenne. Znížením teploty o jeden stupeň môžete ušetriť.

Odborníci odporúčajú 18C ako okolitú úroveň, skôr než nákladných 20C alebo 25C. Skúste to teda trochu stíšiť, dokonca aj o stupeň alebo dva, najmä keď ste celý deň v dome.

Ak sa tak rozhodnete, ušetríte peniaze. Ako však zabezpečiť, aby bol aj váš domov dostatočne teplý?

2 Preusporiadajte svoj nábytok

Môže to znieť ako samozrejmosť, ale priame blokovanie radiátorov nábytkom zachytí teplo a zabráni tomu, aby miestnosť bola príjemná a opekaná.

Ak je to možné, premiestnite svoj nábytok ďalej od radiátorov a nechajte teplo vyžarovať von do miestnosti. Pomôže vám to zvýšiť teplo vo vašej domácnosti bez toho, aby ste museli zapínať termostat.

3 Izolujte svoj dom

Je dôležité, aby ste po vytvorení tepla nestratili. A nedostatok izolácie môže viesť k strate tepla. Napríklad sa odhaduje, že v nezateplenom dome môže strechou uniknúť približne 25 % tepla.

Existuje niekoľko miest, kde sa môžete pozrieť na izoláciu:

Izolácia stien
Izolácia podlahy
Izolácia strechy a podkrovia
Izolácia potrubí a nádrží
Zateplenie je investícia, ktorá sa vám však mnohonásobne vráti.

4 Návrh dôkazu vášho domova

Všetky tie malé otvory, ktoré prepúšťajú vzduch do vášho domova, majú veľký vplyv na teplo vášho domu a vaše účty za energiu. Je teda čas ich všetky zakryť.

Môžete to urobiť lacno pomocou lepiacej pásky na utesnenie trhlín v podlahách a stenách a prasklín okolo okien, zatiaľ čo spodné časti dverí môžu byť zablokované starým oblečením alebo uterákmi. Alebo môžete ísť naplno a kúpiť si uzávery proti prievanu, aby ste vyplnili všetky medzery.

Odhaduje sa, že by vám to mohlo ušetriť približne 20 £ ročne na účtoch za energiu a pomôcť vám lepšie kontrolovať teplotu vášho domova.

5 Dajte si kotol opraviť

Vykurovanie domu pomocou oleja je veľmi účinné palivo. To však platí len v prípade, ak váš kotol pracuje efektívne.

Odporúčame vám dať si kotol opraviť každých 12 mesiacov, aby ste sa uistili, že všetko beží hladko a bezpečne. Zvyčajne odporúčame, aby ste to urobili na jeseň (pred zimnou sezónou), ale ak ste to ešte neurobili, nie je príliš neskoro.

6 Počas dňa otvorte závesy

Áno, počas zimných mesiacov v Škótsku dostávame vzácne malé slnko. Ale to málo slnka, ktoré dostaneme, môže pomôcť vykúriť váš domov bez toho, aby sa zvýšili vaše účty za energiu.

Uistite sa, že ráno roztiahnete závesy, aby dnu preniklo svetlo a teplo. Je to efektívny a úplne bezplatný spôsob, ako získať viac tepla vo vašom dome.

7 V noci zatvorte závesy

Zatiaľ čo otváranie záclon počas dňa môže pomôcť zohriať miestnosť. Keď ich zatvoríte hneď, ako zapadne slnko, pomôže to udržať vzniknuté teplo.

Najlepšie fungujú ťažké závesy alebo môžete dokonca investovať do tepelných závesov, aby ste udržali teplo.

8 Zakryte si okná

Ako ste si mohli všimnúť, aj okná s dvojitým zasklením budú zodpovedné za časť tepelných strát z vášho domova. Preto odporúčame, aby ste ich utesnili proti prievanu a na noc zatiahli závesy.

Môžete však tiež podniknúť kroky na izoláciu skla, aby ste sa uistili, že znížite pravdepodobnosť úniku tepla. Môžete ísť na low-tech a zakryť okná zvyškom bublinkovej fólie. Alebo si môžete kúpiť lepiacu fóliu na okná, ktorá vám pomôže udržať teplo.

9 Pridajte koberce

Ak máte dom s kobercom, potom to prirodzene pomôže izolovať miestnosť a budete sa cítiť trochu útulnejšie. Ak však máte podlahu z tvrdého dreva alebo dlaždíc, môže to určite spôsobiť, že bude trochu chladnejšia.

Financie

Rafting v Slovinsku – viete o ňom všetko?

Slovinsko je mimoriadne očarujúca krajina, ktorá sa nachádza na Balkánskom polostrove. Ponúka množstvo atrakcií prakticky pre každého – na svoje si prídu milovníci trávenia voľného času na pláži či v horách, v mestách či ďaleko od ruchu. Úžasné bohatstvo zaujímavých miest spôsobuje, že do tejto krajiny každoročne prichádzajú tisíce turistov z celého sveta. Jednou z […]

čítaj viac...
Financie

Ako zlepšiť pracovný pohovor

Prvé momenty vášho pohovoru môžu mať rozhodujúci vplyv na to, ako bude prebiehať zvyšok procesu. Zistite, ako úspešne začať pracovný pohovor, a niekoľko tipov, čomu sa vyhnúť. Pamätajte, že pohovor sa začína, keď odídete z domu Rozhovor sa začína pred podaním ruky. Nikdy neviete, na koho natrafíte v metre, autobuse, alebo vojdete do budovy spoločnosti. […]

čítaj viac...
Financie

Šťastné čísla pre lotériu

aždý vie, že lotéria je hazardná hra – zdá sa však, že existujú určité čísla, ktoré sú šťastnejšie ako iné. Nová štúdia sa za posledný rok zameriavala na víťazné loptičky na pätnástich medzinárodných lotériách a ukázalo sa, že číslo 16 je najviac rozvinuté. Vedci z Jackpot.com sa od 1. júla 2016 do 30. júna 2017 […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: