SKUTOČNÉ NEBEZPEČENSTVO NETESNOSTÍ PLOCHÝCH STRIECH

Ak ste mali to šťastie, že ste sa vyhli úniku na vašej komerčnej plochej streche, mali by ste vedieť, že štatisticky vzaté, vaše šťastie sa v určitom bode určite minie. Faktom je, že väčšina plochých striech v určitom okamihu zateká, čo znamená, že ako majiteľ firmy alebo manažér zariadenia by ste mali vedieť, čo to znamená z hľadiska vašej budovy. Aké sú skutočné nebezpečenstvá zatekania vo vašej plochej streche?

Potenciálne vedľajšie škody spôsobené netesnou plochou strechou

Každý rok podniky minú miliardy dolárov na opravu škôd spôsobených netesnosťami na plochej streche pokrývajúcej ich zariadenia. Niektoré z najbežnejších škôd alebo následkov zahŕňajú

Mokrá izolácia je neúčinná izolácia a výsledkom je často vysoká spotreba energie, po ktorej nasledujú závratne vysoké účty za energiu.
Straty spôsobené prenikaním vody do budovy cez deravú strechu vrátane katastrofálnych strát, ak sa voda dostane do elektrického systému budovy alebo kritického výrobného zariadenia.
Poškodenie strešnej membrány a/alebo poškodenie konštrukčného strešného komponentu, ktoré môže mať za následok štrukturálnu integritu. Nielenže by sa strecha mohla zrútiť a spôsobiť poškodenie interiéru, ale existuje aj možnosť, že pracovník prepadne cez strechu a bude vážne zranený alebo dokonca usmrtený. (Nie je to zriedkavý jav, ako si možno myslíte!)
Premočená izolácia strechy je bezcenná a náklady na jej záchranu pri výmene strešnej membrány sú drahé – od 3 do 5 dolárov za štvorcový meter.
Voda je Nepriateľ

Väčšina porúch plochých striech súvisí s vodou a môže byť spôsobená niekoľkými rôznymi faktormi. Existuje toľko spôsobov, ako sa voda môže zachytiť na plochej komerčnej streche, že nezavedenie programu pravidelnej údržby je veľmi riskantné a potenciálne drahé. Existujú veci, ktoré môže a mal by personál internej údržby kontrolovať a riešiť na týždennej báze a podľa potreby po búrke, ako napríklad zabezpečiť, aby vodné cesty, ako sú odkvapy a zvody, boli zbavené nečistôt, ktoré by mohli brániť odvodňovaniu striech. Je tiež rozumné mať ročnú odbornú kontrolu ako súčasť plánu priebežnej údržby. Personál údržby by sa mal pozrieť na nasledujúce komponenty, aby sa ubezpečil, že voda odteká z plochej strechy tak, ako by mala:

s poháre, žľaby a zvody – Sú bez nečistôt alebo poškodenia?
vnútorné odtoky – Uistite sa, že nie sú upchaté a či voda voľne odteká. Nechajte si minimálne odborne skontrolovať vnútorné odtoky, ako aj vyčistiť sitá odtokov.
strešná membrána – Preskúmajte švy a oblasti okolo strešných konštrukcií a lemovania.
rybníky – Nízke miesta môžu viesť k stojatej vode.
ochabnutie – Môže to byť spôsobené hlbokými rybníkmi alebo plytkou vodou, ktorá zamrzne na kašu, utlačený zamrznutý sneh alebo ľad. Ak je štruktúra ochabnutá, problém je vážny.
Problémy s Pondingom

Rybníky – plochy stojatej vody na povrchu plochej strechy – sú problémom spôsobeným nesprávnym sklonom plochej strechy. Bez správneho sklonu plochá strecha nebude správne odvodňovať. Áno, smola. Pretože technicky žiadna strecha nie je plochá. Má mierny sklon, takže voda môže odtekať cez rôzne mechanizmy, ako sú vnútorné odtoky, odtoky, žľaby a zvody. Keď je tento sklon kdekoľvek na streche narušený, výsledkom je klesanie. Zahĺbenie môže spôsobiť skutočné bolesti hlavy až po čiastočné alebo úplné zrútenie. Napríklad v prípadoch, keď oblasti s rybníkmi zamrznú, môže dodatočná hmotnosť viesť k nebezpečným podmienkam. To je dôvod, prečo je dôležité, aby ste sa dostali ku koreňu príčiny rybníkov na vašej streche. Môže to byť také jednoduché ako neschopnosť držať krok s odstraňovaním nečistôt z odvodňovacích oblastí,

Stavba

Dobrý stavebný materiál je základom pre každú stavbu: ako si vybrať?

Stavebný materiál je podstatné voliť na základe vašich finančných a dispozičných možností. Tiež je ale potrebné siahnuť po takom materiáli, ktorý je dlhotrvácny a bezpečný. Pre každú stavbu môže ideálny iný materiál. Ako si teda v tejto spleti vybrať ten svoj ideálny materiál na stavbu? Aké materiály sú na trhu dostupné? Materiály na výstavbu Na […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: