Rafting v Slovinsku – viete o ňom všetko?

Slovinsko je mimoriadne očarujúca krajina, ktorá sa nachádza na Balkánskom polostrove. Ponúka množstvo atrakcií prakticky pre každého – na svoje si prídu milovníci trávenia voľného času na pláži či v horách, v mestách či ďaleko od ruchu. Úžasné bohatstvo zaujímavých miest spôsobuje, že do tejto krajiny každoročne prichádzajú tisíce turistov z celého sveta.

Jednou z najzaujímavejších atrakcií, ktoré môžete v Slovinsku vyskúšať, je rafting. Ak si nie ste istí, čo to presne je, alebo si chcete vyskúšať boj s vodným živlom, tento článok je pre vás!

čo je rafting?

Rafting je označenie pre fyzickú aktivitu (v profesionálnej verzii aj šport), ktorá spočíva v splavovaní nafukovacieho pontónu na rieke. V závislosti od zvoleného stupňa obtiažnosti to môže byť zábava pre celú rodinu alebo len pre profesionálov. Raftingu sa môžete zúčastniť so skupinou ďalších ľudí alebo sami.

Náročnosť a krása tohto spôsobu trávenia voľného času spočíva v prekonávaní prírodných prekážok, ktoré sa na riekach objavujú – vodopády, vodné schody, kamene, konáre. V závislosti od terénu a podmienok na vode sú trasy považované za náročnejšie alebo ľahšie.

Slovinsko – raj pre nadšencov raftingu

Slovinsko možno jednoducho považovať za raj pre ľudí, ktorí majú radi rafting zvláštnym spôsobom. Je to spôsobené okrem iného vlastnosťami miestnych hornín. Na mnohých miestach sú z veľkej časti zložené z vápenca, ktorý je veľmi náchylný na vodu. Takto sa tam v priebehu rokov vytvorili početné krasové javy.

Vďaka krasu je oblasť prepichnutá ako sito – voda vytvorila jaskyne, rokliny a iné prírodné útvary, ktoré sú takmer ideálnymi podmienkami na splavovanie. V Slovinsku sa ťažko sťažujeme na nudu, ak sa chystáme na splav.

Rieka Soča – ponuka pre každého

Jedným z najzaujímavejších miest v Slovinsku, kde sa dá raftovať, je rieka Soča. Vedie neďaleko hraníc s Talianskom a Rakúskom na severozápade krajiny. Ponúka možnosť zúčastniť sa splavov ako pre celú rodinu, tak aj pre pokročilejších nadšencov tejto disciplíny.

Ak sa plánujete zúčastniť takéhoto splavu, aby ste si užili krásu a silu prírody, pozrite si ponuku agentúry Hydromania. Nájdete tam zaujímavé položky, ktoré by mali uspokojiť vaše požiadavky.

Hydromania, športová agentúra z Bovca

Hydromania je športová agentúra, ktorá okrem iného ponúka širokú škálu raftingových zájazdov. Má vyše desaťročné skúsenosti s organizovaním podobných podujatí, pričom uplatňuje zásadu „bezpečnosť nadovšetko“.

Ponuka agentúry zahŕňa:

• 4 druhy raftingových výletov

• kanoe

• canyoning

• zips

• zorbing

• mini raft

Rafting pre každého

Široká ponuka agentúry Hydromania je prispôsobená veku a schopnostiam záujemcov. Existujú 4 typy diverzifikovaných trás:

• Classic: pre stredne pokročilých používateľov

•          Pre deti

• Dlhá: pre stredne pokročilú, 20 km dlhú trať

• Budovanie tímu: trasa zvolená konsenzom, stredná náročnosť.

Výlety na pltiach sa organizujú od 15. marca do 31. októbra trikrát denne.

Ranná námaha vám určite dodá energiu na celý deň (odchod o 9:00). Ostatné skupiny odchádzajú o 12:00 a 15:30.

Na kajakovanie nie je potrebné organizovať vlastnú skupinu niekoľkých ľudí.

Vybavenie

Hydromania je vybavená špecializovaným vybavením, zaručujúcim bezpečnosť pre každého účastníka počas výletu. Patri mu:

• topánky

• nohavice

• bunda

• vesta

• prilba

Oblečenie je vyrobené z materiálu, ktorý zaisťuje pohodlie a bezpečnosť počas cesty.

Rafting v Slovinsku je jedným z najzaujímavejších spôsobov trávenia voľného času. Kontakt s mocnou prírodou, krištáľovo čistou vodou a námahou zvyčajne prinášajú nezabudnuteľné dojmy a veľa zadosťučinenia.

Vďaka bohatej ponuke agentúry Hydromania si môžete pobyt v Slovinsku predĺžiť o nezabudnuteľný zážitok. Vyberte sa k rieke Soča a zažite čarovnú krajinu slovinských riek s celou rodinou!

Financie

Spôsoby, ako ušetriť peniaze na vykurovanie vášho domova

Aby ste ušetrili peniaze za vykurovanie a zostali v teple, je dôležité, aby ste podnikli kroky na zníženie tepelných strát z vášho domova. Existuje množstvo jednoduchých (a lacných) vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste svoje teplo využívali efektívnejšie a udržali teplo, ktoré vytvárate: Stíšte termostatPreusporiadajte si nábytokIzolujte svoj domNávrh dôkazu vášho domovaDajte si kotol do […]

čítaj viac...
Financie

Ako zlepšiť pracovný pohovor

Prvé momenty vášho pohovoru môžu mať rozhodujúci vplyv na to, ako bude prebiehať zvyšok procesu. Zistite, ako úspešne začať pracovný pohovor, a niekoľko tipov, čomu sa vyhnúť. Pamätajte, že pohovor sa začína, keď odídete z domu Rozhovor sa začína pred podaním ruky. Nikdy neviete, na koho natrafíte v metre, autobuse, alebo vojdete do budovy spoločnosti. […]

čítaj viac...
Financie

Šťastné čísla pre lotériu

aždý vie, že lotéria je hazardná hra – zdá sa však, že existujú určité čísla, ktoré sú šťastnejšie ako iné. Nová štúdia sa za posledný rok zameriavala na víťazné loptičky na pätnástich medzinárodných lotériách a ukázalo sa, že číslo 16 je najviac rozvinuté. Vedci z Jackpot.com sa od 1. júla 2016 do 30. júna 2017 […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: