Ako nainštalovať sprchový kút v kúpeľni?

Sprchový kút je v kúpeľniach veľmi obľúbený. Je moderný, ekonomický, pohodlný a praktický. Aby ste mohli sprchu využívať, je dôležité ju správne nainštalovať. V tomto článku sa dozviete, ako nainštalovať sprchu v kúpeľni.

Inštalácia štandardnej sprchy

Ak si chcete nainštalovať klasickú sprchu, máte dve možnosti. Môžete sa rozhodnúť pre sprchový kút s vaničkou umiestnenou priamo na podlahe alebo pre sprchový kút s vyvýšenou vaničkou. Kroky na nastavenie vášho priestoru sa líšia od jedného modelu k druhému. Pri sprche s vaničkou umiestnenou priamo na podlahe je dôležité, aby kúpeľňa mala vertikálny výstupný sifón. Na to je potrebné vykopať zem, aby sa vytvorila priekopa. Práve v druhom z nich bude inštalované vypúšťacie potrubie odpadových vôd.

Čo sa týka sprchy so zvýšenou vaničkou, jej inštalácia je veľmi jednoduchá. Všetko, čo potrebujete, je horizontálna zásuvka. Nemusíte kopať zem. Najdôležitejšie je zdvihnúť sprchovú vaničku na sokl. To umožňuje správnu inštaláciu drenážneho systému medzi kôš a podlahu miestnosti. Ide o cenovo dostupné a cenovo dostupné riešenie.

Inštalácia sprchového kúta

Je celkom možné nainštalovať sprchu bez podnosu. K tomu nepotrebujete sprchovú vaničku. Ide o murovanú sprchu, ktorej sprchová vanička sa vyznačuje tvarom betónového poteru. Na inštaláciu tohto typu sprchy je vhodné zavolať odborníka. Okrem toho si môžete vybrať bezbariérový sprchový kút s kachľovou vaničkou. Nevyhnutne je potrebné vykonať murárske práce. Sifón a odtokové potrubie by ste mali tiež zapustiť pod podlahu miestnosti. Dôležitým krokom je aj obliekanie prijímača.

Atraktívnou možnosťou je aj otvorený sprchovací kút s extra plochou vaničkou. Často sa volí pri rekonštrukciách kúpeľne. Pre jeho inštaláciu je potrebné vykopať výkop pre vertikálnu drenáž. Treba poznamenať, že ide o lacné a veľmi jednoduché riešenie.

Kúpelňa

Obnova potrubia nezvládne iba tak hocikto

Úloha plynovodu v každodennom živote ľudí by sa nemala podceňovať. Vďaka tejto sieti má každý dom k dispozícii systém nepretržitého zásobovania vodou a odvádzania tekutého odpadu a špinavej vody z budovy. Potrubie je prevádzkované všetkými priemyselnými, bytovými a obchodnými zariadeniami, takže existuje vysoká pravdepodobnosť jeho upchatia, hromadenia pevných usadenín a pôsobenia agresívnych chemikálií, čo vedie […]

čítaj viac...
Kúpelňa

Zariaďovanie kúpeľne a sprchového kúta

Ak príde čas na prerobenie alebo zariadenie kúpeľne, určite v mnohých z vás zaznie úvaha, či by bolo vhodné zaplniť jej priestor klasickou vaňou alebo praktickým sprchovým kútom.  A obe tieto možnosti prinášajú svoju funkčnú stránku, hoci je ojedinelý prípad, v ktorom sa rozhodneme aj pre vaňu aj pre sprchu, hoci ak na to máme priestory – riešenie by […]

čítaj viac...
Kúpelňa

Feng Shui kúpeľňové tipy

Moderná feng shui kúpeľňa sa stala útulným útočiskom, luxusom a potešením. S vírivou vaňou, kachľovou prechádzkou so sprchou, svetlami, hudbou je ako doma. Nie je nič zlého s mať krásne kúpele ako kúpeľňa, Musíte však mať na pamäti, že toaleta odvádza šťastie z každého kúta. Je lepšie obmedziť toaletu v malej miestnosti v kúpeľni. Ale […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: