Ako sa starať o záhradný nábytok

Záhradné terasy sú veľmi populárne a môžu vyzerat skvele v mnohých záhradách, ale aj po zimných mesiacoch môžu byť zelené, špinavé, klzké a obyčajne špinavé a škaredé. Povrch drevených palúb sa vystavuje prvkom, ako je slnečné svetlo, dážď, sneh a mráz. To nevyhnutne povedie k zhoršeniu farby, ak nič iného. Avšak nezúfajte, že sa môžete vrátiť späť k spôsobu, aký kedysi bol s údržbou paluby! Existuje 3 jednoduchých krokov, ako dostať svoje paluby vyzerajúce dobre znova a udržať to tak. To, čo musíte urobiť, je trojstupňový proces. vyčistiť, obnoviť a nakoniec chrániť.

Odfarbenie je zjavným problémom – všetko nevyfarbené drevo vonku nakoniec prechádza šedou farbou. Ochranný účinok môže pomôcť zmierniť tento problém, ktorý je spôsobený hlavne jemnými nečistotami, ktoré vstupujú do mikroskopických “pórov” dreva.

Samotné drevo stráca farbu, pretože ultrafialové lúče zo slnka reagujú s drevom. V takomto prípade jednoduché čistenie vášho balíčka neobnoví pôvodnú farbu. Aj keď to bude atraktívnejšie!
Odfarbenie paluby dreva má veľa príčin – v závislosti od oblasti, v ktorej žijete – spolu s množstvom biologických príčin.

Nečistoty vo forme častíc prachu v atmosfére, presahujúce stromové úlomky, vtáčie trusy, trosky z BBQ!
Biologická degradácia palúb zahŕňa plesňovú aktivitu, plesne, rozpad a vo stinných oblastiach riasy alebo machy.
Škvrny z nevhodných tvaroviek môžu tiež spôsobiť problémy, ako sú nehlinené pozinkované nechty, skrutky a skrutky.
Problémy, ktorým je možné predchádzať, sú tie, ktoré často súvisia s umiestnením zasadených kontajnerov a nábytku na palubu. Zasadené kontajnery – veľké paluby aktíva – by mali mať vlhkosti-dôstojný stojan pod. Urobte prosím svoje výsadby a opätovné výsadby buď z paluby, alebo s dobrým ochranným podkladom pod pracovným priestorom.
Pred ošetrením ktorejkoľvek paluby by sa paluba mala dôkladne očistiť. Ak máte pochybnosti, vyhľadajte pomoc od profesionálnej terénnej firmy.

Ako čistiť palubu
Existuje niekoľko prípravkov k dispozícii pre obchody s domácimi výrobcami alebo špecialistov na decking, ktoré majú čistiť vašu palubu. Choďte na značky, alebo renomovaných DIY obchody vlastnú značku. Nepokúšajte sa s touto palubou zaobchádzať ani ju znečistiť bez toho,

Alternatívou je použiť oslabený roztok TSP (trisodný fosfát), ktorý je možné získať z akejkoľvek dobrej lakovne. (Používajú ho profesionálni maliari na čistenie laku). Pridajte malú domácu umývacu kvapalinu, aby ste zaistili hlbokú penetráciu. Najskôr vyskúšajte malú oblasť a použite podľa návodu na nádobe.

Nábytok

Ako si vybrať správnu kancelársku stoličku?

Porovnajte rôzne modely tak, že ich vyskúšate a skontrolujete, či sú výškovo nastaviteľné.Dobrá kancelárska stolička by mala byť schopná nastavenia v rôznych polohách. Skontrolujte, či to platí aspoň pre operadlo a sedadlo v niekoľkých polohách: naklonenie dozadu, stoj rovno, predklon.Vankúš musí dostatočne podporovať zadok. Predný okraj stoličky by mal byť mierne zaoblený, aby sa zabezpečil […]

čítaj viac...
Nábytok

Ako vybrať kancelársky nábytok

Je všetko pripravené na nastavenie pracovného priestoru alebo renováciu priestoru? Brilantné! Určite musíte zrekapitulovať nápady a tipy na nákup najlepšieho nábytku do kancelárie. A je to tak, verte či neverte, tieto články majú zásadnú úlohu tak pre optimalizáciu webu, ako aj pre produktivitu pracovníkov. Kancelársky nábytok podľa veľkosti firmyMať veľmi pekný stôl je perfektné, ale […]

čítaj viac...
Nábytok

Nábytok sa skla – možnosti sú neobmedzené!

Fantázii sa medze nekladú! Pokročilé technológie umožňujú zhotoviť nábytok doslova z čohokoľvek. Umelý kameň, kov, plast či sklo? Žiaden problém! Už niekoľko rokov je možné vybaviť si interiér nábytkom zo skla – nielen dvere, ale aj kreslá, stoly alebo celosklenené policové systémy premenia váš domov na neopakovateľné miesto dýchajúce štýlom a eleganciou. Nábytok zo skla […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: