Ako sa starať o záhradný nábytok

Záhradné terasy sú veľmi populárne a môžu vyzerat skvele v mnohých záhradách, ale aj po zimných mesiacoch môžu byť zelené, špinavé, klzké a obyčajne špinavé a škaredé. Povrch drevených palúb sa vystavuje prvkom, ako je slnečné svetlo, dážď, sneh a mráz. To nevyhnutne povedie k zhoršeniu farby, ak nič iného. Avšak nezúfajte, že sa môžete vrátiť späť k spôsobu, aký kedysi bol s údržbou paluby! Existuje 3 jednoduchých krokov, ako dostať svoje paluby vyzerajúce dobre znova a udržať to tak. To, čo musíte urobiť, je trojstupňový proces. vyčistiť, obnoviť a nakoniec chrániť.

Odfarbenie je zjavným problémom – všetko nevyfarbené drevo vonku nakoniec prechádza šedou farbou. Ochranný účinok môže pomôcť zmierniť tento problém, ktorý je spôsobený hlavne jemnými nečistotami, ktoré vstupujú do mikroskopických “pórov” dreva.

Samotné drevo stráca farbu, pretože ultrafialové lúče zo slnka reagujú s drevom. V takomto prípade jednoduché čistenie vášho balíčka neobnoví pôvodnú farbu. Aj keď to bude atraktívnejšie!
Odfarbenie paluby dreva má veľa príčin – v závislosti od oblasti, v ktorej žijete – spolu s množstvom biologických príčin.

Nečistoty vo forme častíc prachu v atmosfére, presahujúce stromové úlomky, vtáčie trusy, trosky z BBQ!
Biologická degradácia palúb zahŕňa plesňovú aktivitu, plesne, rozpad a vo stinných oblastiach riasy alebo machy.
Škvrny z nevhodných tvaroviek môžu tiež spôsobiť problémy, ako sú nehlinené pozinkované nechty, skrutky a skrutky.
Problémy, ktorým je možné predchádzať, sú tie, ktoré často súvisia s umiestnením zasadených kontajnerov a nábytku na palubu. Zasadené kontajnery – veľké paluby aktíva – by mali mať vlhkosti-dôstojný stojan pod. Urobte prosím svoje výsadby a opätovné výsadby buď z paluby, alebo s dobrým ochranným podkladom pod pracovným priestorom.
Pred ošetrením ktorejkoľvek paluby by sa paluba mala dôkladne očistiť. Ak máte pochybnosti, vyhľadajte pomoc od profesionálnej terénnej firmy.

Ako čistiť palubu
Existuje niekoľko prípravkov k dispozícii pre obchody s domácimi výrobcami alebo špecialistov na decking, ktoré majú čistiť vašu palubu. Choďte na značky, alebo renomovaných DIY obchody vlastnú značku. Nepokúšajte sa s touto palubou zaobchádzať ani ju znečistiť bez toho,

Alternatívou je použiť oslabený roztok TSP (trisodný fosfát), ktorý je možné získať z akejkoľvek dobrej lakovne. (Používajú ho profesionálni maliari na čistenie laku). Pridajte malú domácu umývacu kvapalinu, aby ste zaistili hlbokú penetráciu. Najskôr vyskúšajte malú oblasť a použite podľa návodu na nádobe.