Izolácia podkrovia je dôležitá

Pretože pravdepodobne nevyužívate veľa času v podkroví, možno vás prekvapí, že je to jedna z častí vášho domova, ktorá môže skutočne ponúkať výrazné úspory energie. Bez toho, aby ste mali správne množstvo izolácie podkroví na to, aby ste zachytili vzduch vo svojom dome, peniaze, ktoré ste investovali , sú  vyhodené z okna, alebo presnejšie …. strechu.

Správna izolácia podkrovia a vetranie zohrávajú dôležité úlohy pri riadení teploty a celkovej úrovne komfortu vo vašej domácnosti počas všetkých ročných období. Izolácia podkrovia je dôležitou súčasťou udržiavania chladného vzduchu v domácnosti počas teplých mesiacov a teplého vzduchu vo vašej domácnosti počas celého vykurovacieho obdobia.

Ak sa vzduch dostane cez vaše podkrovie, váš klimatizačný systém musí bežať dlhšie, aby vykuroval alebo ochladil váš dom a spotrebuje viac energie. Zavedenie dodatočnej alebo vyššej kvality izolácie podkrovia pomôže udržať vzduch v domácnosti a znížiť potrebu vykurovania / chladenia tak, aby musela pracovať tak dlho, alebo často, čím šetrí energiu a peniaze znížením účtov. Úspory nákladov kolíšu na základe rôznych faktorov, ako sú zvyky obyvateľov, či máte inteligentný termostat a typ vykurovacieho / chladiaceho systému, ktorý máte k dispozícii. V priemere sa odhaduje, že majitelia domov môžu ušetriť až 20% z účtov za energiu s dostatočným množstvom izolácie podkrovia.

Izolácia je hodnotená z hľadiska tepelného odporu, známeho ako R-hodnota. Čím vyššia hodnota R, tým lepšia je izolačná sila.