Vyberáme dlaždice do kúpelne

Druhy dlaždíc
Keramické dlaždice sú vyrobené z hliny s farbou alebo dizajnom pečenými na vrchnej vrstve. Ľahko sa udržujú čisté, relatívne ľahké a ľahko sa dajú do tvaru. Porcelánové dlaždice sú tiež vyrobené z hliny, ale proces je iný, čo vedie k hustejšiemu viac odolnému materiálu. V dôsledku toho sú ťažké a ťažko rezné a tvarované bez správnych nástrojov a skúseností. Nie sú pórovité, takže sú vhodné pre vonkajšie i vnútorné použitie. Porcelánové dlaždice trvajú dlhšie ako keramika, preto by sa mali brať do úvahy pri vysokých miestach opotrebenia a komerčných podlahách. Niektoré porcelánové dlaždice sú celkom sfarbené v dôsledku škrabancov a čipy nie sú ľahko viditeľné – ale niektoré majú len farebnú glazúru, takže skôr, ako si kúpite, skontrolujte. Môžete si kúpiť kameň a mramor rozrezaný do tvaru dlaždíc. Sú krásne, ale majú tendenciu byť drahé a veľmi ťažké. Potrebujeme ošetriť utesnenie dlaždice a zabrániť znečisteniu, takže sa uistite, že ste pochopili, čo je potrebné pred začatím práce. Nezabudnite, že existujú alternatívy k dlaždicam, ktoré sú nepriepustné a hygienické, ktoré sa dajú použiť v spojení s dlaždicami, aby sa zvýšil záujem. Kovové a živicové splash chrbty sú skvelé pre záchytné dosky a varné dosky, plastové a živicové plechy je možné zakúpiť v priamom sprche a mokrých miestnostiach.

Kamenné dlaždice

Hodnotenie PEI
Toto je hodnotenie, ktoré sa bežne používa pre dlaždice, čo naznačuje, aká je náročná nosnosť dlaždice. Pre steny sú nižšie čísla (1-3) v poriadku. Podlahové dlaždice by mali mať hodnotenie 3 alebo viac a veľmi vysoké plochy na opotrebovanie alebo komerčné podlahy by mali používať dlaždice s hodnotením 5. Prečítajte si viac o hodnotení PEI.

Veľkosť dlaždíc
Veľké dlaždice vytvárajú obrovský priestor, ktorý sa zdá menší a malé dlaždice robia malé alebo rušné izby zdanlivejšie. Ak máte veľa rezania a montáže okolo veci – malé dlaždice sú lepšie. Oni sú ľahšie rezané, budete viac pravdepodobne používať offcuts a to má za následok rýchlejšiu prácu a menej plytvania. Ak nemáte veľa rezu na veľké dlaždice v jednej farbe, môže sa malá miestnosť zdajú byť väčšia.

textúra
Pokúste sa nepoužívať vysoké hladké sklenené dlaždice na podlahy. Sú skĺzavé! Namiesto toho nájdite textúrovanú dlaždicu, ktorá poskytne určitú priľnavosť. Ak máte jednoduchý dizajn s niekoľkými farbami, textúrované dlaždice tiež pridávajú nejaké teplo a záujem inak nepoškvrneného dizajnu. Dlaždice, ktoré vyzerajú ako drevené dosky, boli nedávno vyvinuté na vysokú kvalitu a teraz si môžete kúpiť presvedčivé dlaždice s efektom dreva. Najlepšie z nich majú aj textúru, čo im robí nápad na podlahy.

farba
Svetlé farby spôsobia, že malá miestnosť bude väčšia. Rovnaká farba podlahy, steny a stropu bude mať tiež dojem väčšieho priestoru.