Aký matrac by ste si mali vyberať do svojej postele?

Poznáte to. Zobudíte sa ráno a cítite sa zničení a máte pocit, ako keby ste ani nespali na posteli, ale skôr prevesený cez plot. Bohužiaľ, teraz každá druhá domácnosť kupuje výrazne zlacnené matrace, pritom si ani neuvedomuje, že niekedy lacné matrace nie sú až také kvalitné, ako by mali byť. Samozrejme sú aj výnimky. Treba však vedieť, v ktorých obchodoch.

Snažte sa dôraznejšie vyberať ortopedické matrace, aby sa nestalo, že po roku používania ich budete musieť doniesť na reklamáciu. A ktovie, možno vám ich ani nevezmú späť. Buďte preto nanajvýš opatrní. Skúste sa držať nasledujúcich rád, ktoré vám povieme.

Vyberajte len podľa váhy a polohy, v akej spíte 

Ak sa chcete vyspať do ružova, čo určite chcete, bude potrebné, aby ste si vybrali ideálnu tvrdosť matracov. Väčšie váhy by si mali vyberať tvrdšie matrace a naopak, menšie tie mäkšie. Pri výbere matraca prihliadajte aj na to, v akej polohe spíte, nakoľko aj tá je dôležitá. Ak väčšinu noci prespíte na chrbte alebo na bruchu, kúpte si tvrdší matrac.

Aj vek je dôležitý 

Okrem polohy a váhy si dávajte pozor aj na vek. Vek je tiež dôležitý pri výbere nového matraca. Nakoľko deti ešte len rastú, potrebujú matrac strednej tvrdosti. Staršie ročníky preferujú elastickejšie matrace.

Matrace do manželskej postele 

Mnohí sa zamýšľajú nad tým, či si majú do manželskej postele kupovať dva rôzne matrace alebo jeden veľký. Určite kupujte dva rôzne. Treba si uvedomiť, že muž je ťažší ako žena a spí v inej polohe ako žena. Snažte sa vyhovieť požiadavkám každého z vás a vyberajte si dva matrace rôznej tvrdosti.

Pridaj komentár

Spálňa

Letné deky s antibakteriálnou výplňou: hlavné výhody

S nástupom horúčav sa gazdinkám uľaví, keď až do jesene schovajú ťažké deky do úložného systému. Avšak aj v lete sú chladné noci, keď sa chcete zabaliť do niečoho teplého a mäkkého. Najlepšou voľbou je v takýchto prípadoch letná deka, pod ktorou sa dobre spí ľahká prikrývka. V lete je zvykom používať ľahké prikrývky, ktorých […]

čítaj viac...
Spálňa

Farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať

Aký by to bol život bez farieb? Od červenej po oranžovú a od zelenej po modrú, všetky tie odtiene, ktoré dokáže ľudské oko vnímať a rozlíšiť, robia náš život krajším, „zafarbujú“ nás jedinečným štýlom, ktorý si musíme každý deň vážiť. Okrem symboliky majú farby mimoriadne dôležitý vplyv na ľudskú psychiku. Vysielajú nám rôzne stavy, emócie, pocity, spomienky, preto […]

čítaj viac...
Spálňa

Posteľné obliečky z egyptskej bavlny

Prekonajte atmosféru svojej spálne štýlovými obliečkami z egyptskej bavlny s počtom vlákien 1000. Priedušný satén dodáva obliečkam jemný lesk, ktorý sa hodí k jeho luxusnej jemnosti, pričom do každého priestoru vnáša prvky tepla, elegancie a pohodlia. Aby sme vyhoveli všetkým dekoratívnym a relaxačným potrebám našich zákazníkov, naše posteľné obliečky boli odborne navrhnuté tak , aby poskytovali dokonalý pocit na […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: