Rozžiarte váš domov

Medzi veci, ktoré sú zásadne desi, veci, ktoré vás nútia hrdo povedať „Sme len takí“, je koncept jugaad. Vznešené umenie vyrobiť niečo z takmer ničoho. Ako národ nás fascinuje jugaad. Niečo na tom apeluje na kolektívnu sporivú psychiku, ktorú sme zdedili. Prečo teda nevyužiť túto superveľmoc v našich domácnostiach?

Keďže mestské priestory sú stále viac rozdrvené a nedostupné, veľa z nás neskončí s domami svojich fantázií. Ale nie je nič, čo by malý jugaad nedokázal napraviť! Naučte sa, ako skrášliť svoj menej než dokonalý domov a urobiť z neho veci, z ktorých sú vyrobené časopisy do interiéru.

Máte príliš malé miestnosti?
Bývanie v skromnom dome neznamená, že musíte rezignovať na jeho stiesnený vzhľad. S malými priestormi môžete skutočne robiť zázraky – pohyb malého domu by sa inak nikdy nezachytil! Náš najrýchlejší hack, aby malá miestnosť vyzerala väčšia – zrkadlá . Veľké, voľne stojace zrkadlo umiestnené pri stene môže vašej miestnosti dodať osviežujúci pocit priestoru.

Ďalším spôsobom, ako dosiahnuť priestornejší efekt, je namaľovať steny na bielo a pridať závesy v podobnom odtieni. Na tento účel sú obzvlášť vhodné priesvitné závesy. Môžete tiež použiť nábytok, ktorý je možné rozšíriť a vnoriť alebo vyklopiť, keď sa nepoužíva. A čo je najdôležitejšie, pamätajte, že do malej miestnosti nevkladáte príliš veľa ‘vecí’. Prázdny priestor skvele zvýrazní vašu izbu a dodá jej ľahší vzhľad.

Existuje málo (alebo žiadne) prirodzené svetlo?
Jeden z najlepších spôsobov, ako zvýšiť príťažlivosť vášho miesta, je nechať v ňom dostatok prirodzeného svetla. Z mnohých dôvodov sa však môžete ocitnúť v tmavom brlohu domu, do ktorého sa nedostane žiadne svetlo. Ako prežijete tmu? Kreatívne vnútorné osvetlenie je riešením.

Drsné horné svetlá sú pasívne. Ide o to, vrstviť vo svojej miestnosti viacero zdrojov svetla – podlahové, stolné a zaostrovacie svetlá. To vytvára svetelné zdroje, ktoré dodajú vášmu domovu intímny pocit. Stojacie lampy sú teraz veľmi „in“. Prepožičiavajú toľko tepla a charakteru, že sa čoskoro budete čudovať, ako ste si niekedy vystačili len s lampou. Pre nejakú veľkoleposť pozastavte závesné svetlo alebo luster. To bude mať tiež za následok vytiahnutie oka nahor, čím sa vytvorí ilúzia výšky.

Cíti sa vaša izba bez života?
To, čo potrebujete, je zelená farba! Neexistuje nič, čo by do vašej obývačky prinieslo život ako niektoré dobre umiestnené rastliny. V interiéri sa darí sukulentom, papradiam, peniazom, ľaliám mieru a dokonca aj bylinkám. Nezabudnite ich dať do farebných, nepredvídateľných kvetináčov. Nielenže okamžite revitalizuje vašu izbu, ale je tu aj všetok bonusový kyslík, ktorý máte k dispozícii.

Alebo sa možno zaujímate o to, že sa vaša izba cíti príliš katalógová? Takmer deprimujúci ako ošarpaný a preplnený domov je domov, ktorý vyzerá ako hotelová izba. Prispôsobte si to pomocou vitríny a porozprávajte svoj príbeh. Usporiadajte cestopisy, suveníry, knihy, rastliny, fotografie a čokoľvek iné, čo ľuďom povie, kto ste.

Veľké umelecké diela môžu miestu dodať aj mnoho osobnosti. Niektoré sériovo vyrábané výtlačky môžu prispieť k efektu vystrihovania súborov cookie. Ide o to, loviť a kúpiť si kúsok, s ktorým v skutočnosti cítite spojenie, taký, ktorý si dokážete predstaviť, že sa naň budete pozerať každý deň.

Začína váš nábytok pôsobiť ošarpane?
Všetok nábytok prechádza súmrakovou zónou. Ešte nie je dosť starý na to, aby sa vyhodil, ale napriek tomu neuspokojivý kvôli vyblednutému čalúneniu, poškriabaným povrchom alebo tomu, čo máte. Nebojte sa, buďte múdri. Odpútajte pozornosť od starého nábytku pridaním vizuálneho prvku na podlahu alebo steny. Vkusne navrstvite svetlé koberce na textúrnu drámu a pridajte dekoráciu na stenu odrody, ktorá kradne svetlá .

Ďalším skvelým nápadom je pridať nové vankúše na prehodenie unaveného čalúnenia. Neexistuje žiadny hriech, veľa nádherných nových vankúšov alebo vankúšov sa nemôže skryť. Môžete tiež získať protišmykové poťahy, na ktoré sa dá zavesiť stará pohovka.

Alebo – priznajme si to – jednoducho sa nudíte?
Možno nie je vo vašom dome nič zlého , ale ste unavení z rovnakosti. Všetko, čo potrebujete, je priestor vo vašom priestore. Zamerajte sa na výber bežných čalúnení a vyberte si jasné farby a výrazné výtlačky. Ak nechcete utrácať za modernizáciu nábytku, aktualizujte radšej svoje bytové zariadenie. Chcete ešte viac ušetriť na nízkom rozpočte? Zaobstarajte si vankúše a vázu plnú najčerstvejších kvetov sezóny!

Sprchovanie vášho domova nemusí byť nutne drahé alebo vyčerpávajúce. Doprajte preto svojmu domovu občas jugaad a udržujte veci živé! Máte nejaké nápady, ktoré by ste mohli pridať k našim? Komentujte nižšie – všetci sme uši!

Interiér

Kancelária v obývačke, keď priestor nie je problém

V niektorých prípadoch z nedostatku miesta alebo osobného rozhodnutia nie je možné oddeliť domov a kanceláriu a stávajú sa celkom v jednom. V takom prípade je obývačka zvyčajne miestnosťou, ktorá je venovaná domácej kancelárii. Preto musíte mať nábytok, ktorý reaguje na dualitu funkcií: pohodlie pre domácnosť a funkčnosť pre kanceláriu. Na usporiadanie kancelárie je možné využiť akýkoľvek priestor v obývačke, najmä rohy . Miesta, ktoré […]

Read More
Interiér

5 spôsobov izolácie okien na zimu

Tento článok by mal byť užitočný pre majiteľov domov, ktorí hľadajú rýchly a ekonomický spôsob utesnenia okien s prievanom. Mnohé okná, najmä tie v starších domoch s drevenými rámami, môžu prepúšťať chladný vonkajší vzduch do teplých priestorov interiéru. Aj keď tieto staršie typy okien ponúkajú vášmu domovu krásny a eklektický vzhľad, v zimných mesiacoch nie […]

Read More
Interiér

Výhody nábytku z bukového dreva

Nábytok z bukového dreva je obľúbenou voľbou pre mnoho druhov stoličiek, stolov a iného vnútorného alebo vonkajšieho nábytku. Tento druh nábytku má svoje výhody oproti predmetom vyrobeným z iných materiálov. Je tu príťažlivosť dreva ako veľkolepého a autentického materiálu a potom sú tu ďalšie špecifickejšie výhody spojené s typmi bukového dreva. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je bukový […]

Read More