Svetlík: ekologické riešenie

Je možné priniesť prirodzené osvetlenie do tmavých miestností alebo bez okien. Svetlíky umožňujú miestnostiam, ako sú chodby alebo šatníky, prirodzené svetlo. Skutočná ekologická a ekonomická alternatíva k umelému osvetleniu.

Slnko: nevyčerpateľná energia

Keďže fosílnych palív z roka na rok ubúda, stále viac spotrebiteľov sa obracia na obnoviteľné energie. Tiež slnečnú energiu, ktorá bola kedysi využívaná len okrajovo, v súčasnosti používa stále väčší počet jednotlivcov. Vďaka inštalácii fotovoltaických panelov môže mnoho domácností vyrábať elektrickú energiu a ťažiť z určitej energetickej autonómie.

Svetlíky boli navrhnuté s rovnakým cieľom: využiť výhody tohto nevyčerpateľného zdroja energie, ktorým je slnko. Vďaka tomuto systému je používanie umelého osvetlenia obmedzené iba na nočné hodiny. Prečo sa teda pripravovať o prirodzené osvetlenie, keď ho môžete naplno využiť?

Systém, ktorý funguje v úplnej autonómii, s voľnou energiou

Prirodzené osvetlenie cez svetlík má oproti umelému osvetleniu mnoho výhod. Technicky vzaté, svetlíkový systém funguje úplne autonómne. Na osvetlenie nie je potrebné počas dňa meniť žiarovky ani používať elektrinu. Toľko ušetreného času a úspor! Podľa štúdie sa 11% našej spotreby elektrickej energie týka osvetlenia *. Výberom strešného okna sa tento rozpočet výrazne zníži. Navyše je vedecky dokázané, že prirodzené svetlo je skvelé pre vaše zdravie. Umožňuje telu vylučovať serotonín, hormón pohody a spánku.

Systém prispôsobený novým domom a rekonštrukciám

Svetlíky sú hermeticky uzavreté systémy. Teplo, chlad a hmyz neprechádzajú, a preto sú tepelné straty menšie. Na porovnanie, strešné okno bude fungovať horšie.

Rodinné domy

Vlastnosti betónových plotov s ohľadom na plot domu

Ploty z betónových dielcov sú veľmi žiadané a používajú sa na oplotenie nielen administratívnych budov, ale aj súkromných pozemkov. Tí, ktorí využili možnosť inštalácie plotu z betónu, zažili všetky jeho výhody v porovnaní s inými stavebnými materiálmi. Medzi nimi – estetické a praktické komponenty. Hlavnou črtou betónových plotov je, že sa vyrábajú vibračným odlievaním. To […]

čítaj viac...
Rodinné domy

Úplný sprievodca maľovaním odkvapov

Žľaby sú súčasťou prvej línie obrany vášho domu proti dažďu a vlhkosti. Smerujú vodu preč od základov vášho domu, strechy, obkladov a okien. Ich denné vystavenie živlom však spôsobuje vyblednutie, zmenu farby, rast plesní a dokonca aj hrdzavenie v závislosti od materiálu. Bez pravidelnej údržby, ako je čistenie a natieranie, bude potrebné odkvapy vymieňať častejšie, […]

čítaj viac...
Rodinné domy

V Bratislave majú krtkari najviac práce

Usadeniny sa tvoria viacerými spôsobmi. Usadeniny najskôr potrubie zanesú, ale neskôr ho môžu upchať. Preto ak vám odtoky odtekajú pomaly, mali by ste ich preventívne vyčistiť, aby ste predišli ich úplnému upchatiu. Ak už je neskoro a vaša kanalizácia je v zlom stave, volajte špecialistov. Na krtkovanie je overená firma z Bratislavy, ktorú všetci poznajú […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: