Svetlík: ekologické riešenie

Je možné priniesť prirodzené osvetlenie do tmavých miestností alebo bez okien. Svetlíky umožňujú miestnostiam, ako sú chodby alebo šatníky, prirodzené svetlo. Skutočná ekologická a ekonomická alternatíva k umelému osvetleniu.

Slnko: nevyčerpateľná energia

Keďže fosílnych palív z roka na rok ubúda, stále viac spotrebiteľov sa obracia na obnoviteľné energie. Tiež slnečnú energiu, ktorá bola kedysi využívaná len okrajovo, v súčasnosti používa stále väčší počet jednotlivcov. Vďaka inštalácii fotovoltaických panelov môže mnoho domácností vyrábať elektrickú energiu a ťažiť z určitej energetickej autonómie.

Svetlíky boli navrhnuté s rovnakým cieľom: využiť výhody tohto nevyčerpateľného zdroja energie, ktorým je slnko. Vďaka tomuto systému je používanie umelého osvetlenia obmedzené iba na nočné hodiny. Prečo sa teda pripravovať o prirodzené osvetlenie, keď ho môžete naplno využiť?

Systém, ktorý funguje v úplnej autonómii, s voľnou energiou

Prirodzené osvetlenie cez svetlík má oproti umelému osvetleniu mnoho výhod. Technicky vzaté, svetlíkový systém funguje úplne autonómne. Na osvetlenie nie je potrebné počas dňa meniť žiarovky ani používať elektrinu. Toľko ušetreného času a úspor! Podľa štúdie sa 11% našej spotreby elektrickej energie týka osvetlenia *. Výberom strešného okna sa tento rozpočet výrazne zníži. Navyše je vedecky dokázané, že prirodzené svetlo je skvelé pre vaše zdravie. Umožňuje telu vylučovať serotonín, hormón pohody a spánku.

Systém prispôsobený novým domom a rekonštrukciám

Svetlíky sú hermeticky uzavreté systémy. Teplo, chlad a hmyz neprechádzajú, a preto sú tepelné straty menšie. Na porovnanie, strešné okno bude fungovať horšie.