Ako zlepšiť pracovný pohovor

Prvé momenty vášho pohovoru môžu mať rozhodujúci vplyv na to, ako bude prebiehať zvyšok procesu. Zistite, ako úspešne začať pracovný pohovor, a niekoľko tipov, čomu sa vyhnúť.

Pamätajte, že pohovor sa začína, keď odídete z domu

Rozhovor sa začína pred podaním ruky. Nikdy neviete, na koho natrafíte v metre, autobuse, alebo vojdete do budovy spoločnosti. Váš anketár môže byť v rovnakej jedálni ako vy, takže sa uistite, že od chvíle, keď odídete z domu, pôsobíte priateľsky, sebavedomo a profesionálne.

Budete musieť dbať na to, aby ste prišli načas, dokonca aj pred plánovaným časom. Pracovné ponuky musíte mať dôkladne naštudované. Doprajte si dostatok času na to, aby ste prišli potichu a mohli si urobiť krátku prestávku. Porozprávajte sa s recepčnou, stíšte mobil a poobzerajte sa po okolí – neskôr sa vám môže hodiť malý rozhovor. Vyhnite sa incidentom na poslednú chvíľu, chcete sa prezentovať ako niekto pokojný a organizovaný, nie ako nervózny a nepripravený človek.

Správajte sa ku každému, ako keby to bol váš anketár

Dbajte na to, aby ste boli zdvorilí a priateľskí ku každému, s kým sa počas výberového konania stretnete. Od pozdravu osoby na recepcii, po ľudí, s ktorými zdieľate výťah, alebo ľudí, ktorých míňate na chodbe kancelárie… To všetko sú styčné body s vaším potenciálnym budúcim zamestnávateľom. Spolupracovníci často zdieľajú svoje dojmy z kandidátov, preto sa uistite, že každý, s kým prídete do kontaktu, má o vás dobrý dojem. Inzercia práce často uvádza aj informácie o pracovnom kolektíve.

Urobte o sebe dobrý prvý dojem

Prvých pár minút pohovoru je o sebavedomom úsmeve, silnom potrasení rukou, nadviazaní očného kontaktu a celkovo o šťastí, že ste tam a ukázali, že tú prácu chcete.

Prvý dojem je veľmi dôležitý a neverbálne podnety sú niekedy dôležitejšie ako verbálne. Mierne sa nakloňte, mierne zdvihnite obočie a počkajte, kým vás vyzvú, aby ste si sadli. Vo všetkom, čo robíte, premietate energiu, nadšenie a záujem.

Oblečte sa na túto príležitosť, snažte sa prispôsobiť svoj štýl štýlu spoločnosti, pre ktorú idete na pohovor. Prostredníctvom ich webovej stránky alebo kanálov sociálnych médií môžete získať dobrú predstavu o type oblečenia, ktoré je pre spoločnosť vhodné. Tieto informácie nájdete v obsahu o ich firemnej kultúre a navyše vám personalista vie poradiť aj pred pohovorom. Určite chcete premietnuť svoju osobnosť a charizmu, no zároveň sa chcete cítiť pohodlne, ak máte nejaké pochybnosti, vždy sa rozhodnite pre formálnejšiu stránku.

Financie

Spôsoby, ako ušetriť peniaze na vykurovanie vášho domova

Aby ste ušetrili peniaze za vykurovanie a zostali v teple, je dôležité, aby ste podnikli kroky na zníženie tepelných strát z vášho domova. Existuje množstvo jednoduchých (a lacných) vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste svoje teplo využívali efektívnejšie a udržali teplo, ktoré vytvárate: Stíšte termostatPreusporiadajte si nábytokIzolujte svoj domNávrh dôkazu vášho domovaDajte si kotol do […]

čítaj viac...
Financie

Rafting v Slovinsku – viete o ňom všetko?

Slovinsko je mimoriadne očarujúca krajina, ktorá sa nachádza na Balkánskom polostrove. Ponúka množstvo atrakcií prakticky pre každého – na svoje si prídu milovníci trávenia voľného času na pláži či v horách, v mestách či ďaleko od ruchu. Úžasné bohatstvo zaujímavých miest spôsobuje, že do tejto krajiny každoročne prichádzajú tisíce turistov z celého sveta. Jednou z […]

čítaj viac...
Financie

Šťastné čísla pre lotériu

aždý vie, že lotéria je hazardná hra – zdá sa však, že existujú určité čísla, ktoré sú šťastnejšie ako iné. Nová štúdia sa za posledný rok zameriavala na víťazné loptičky na pätnástich medzinárodných lotériách a ukázalo sa, že číslo 16 je najviac rozvinuté. Vedci z Jackpot.com sa od 1. júla 2016 do 30. júna 2017 […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: