Problémy s akustikou a odhlučnenie vám prinesie vytúžený komfort

Nekvalitné konštrukcie a predovšetkým výrazné šetrenie pri stavbe a zatepľovaní panelových domov výrazne znepríjemní život obyvateľom daných panelákov. Moderné panelákové domy podliehajú novým trendom a hladké presklené plochy a použitý materiál spôsobujú problémy s hlukom a akustikou.

Ak vás trápia problémy s hlukom a akustikou, máme pre vás riešenie, ako sa ich zbaviť.

 

Odhlučnenie bytu

 

Veľkým pozitívom pre vás bude možnosť vybrať si z množstva firiem zaoberajúcich sa zvukovou izoláciou. Ak chcete mať v byte pokoj, predovšetkým sa zamerajte na kročajovú izoláciu. Jedná sa o zvukovú izoláciu proti hluku od kráčania. Už pri pokladaní podlahy by ste na túto izoláciu mali myslieť. Neskôr by vám mohli znepríjemňovať život susedia, ktorí žijú pod vami. Treba myslieť na pokojné susedské vzťahy.

Ak by ste si vybrali klasické bežne dostupné izolácie, zistili by ste, že práve tieto izolácie majú problém hlavne na nízkych frekvenciách a nedokážu hluk dostatočne eliminovať. Medzi zvuky na nízkej frekvencii radíme predovšetkým dupot, buchot a samozrejme chodenie.

Najkvalitnejšou kročajovou izoláciou je v súčasnosti kročajová izolácia Insulco. Charakterizuje ju nízka dynamická tuhosť (dalo by sa povedať, že najnižšia na trhu), malá hrúbka a samozrejme najvyšší výkon odhlučnenia.

Je zbytočné šetriť na kvalitnej kročajovej izolácii. Treba do nej investovať pri výmene podlahy a budete mať pokoj na dlhé roky. Nadmerný hluk sa od vás nebude šíriť k spodným susedom.

Okrem kročajovej izolácie odporúčame venovať sa aj odlučneniu stropu a stien, najmä tých, ktoré susedia s inými bytmi.

Zlá akustika 

Ak bývate v moderných panelákoch, určite vás po nasťahovaní prekvapia zlé akustické podmienky. Príčinou zlých akustických podmienok v nových moderných stavbách sú veľké hladké plochy a nepokryté hladké steny, ktoré nedokážu pohlcovať zvuk a eliminovať odrazu zvuku. Práve z tohto dôvodu by viacerí majitelia takýchto nehnuteľností mali uvažovať o vytvorení lepších akustických podmienok. Budú potrebovať dobrú akustickú penu, ktorá dokáže pohlcovať zvuk a eliminuje odrazy zvuku.

Vyriešením týchto problémov, čiže problémov s akustikou, dosiahnete predovšetkým vysokú zrozumiteľnosť reči, prirodzenú farbu zvuku bez zbytočnej tvrdosti a hlavne vyváženú zvukovú reprodukciu pri nízkych, ale i vysokých hlasitostiach.

Stavebné materiály

Zateplenie Domu s Expandovaným Polystyrénom: Úspory, Pohodlie a Estetika

Väčšina z nás si svoj domov predstavuje ako miesto pohodlia, bezpečia a útulku. Aby sme to dosiahli, nie je len dôležitá kvalita konštrukcie a dizajnu, ale aj energetická efektívnosť. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako dosiahnuť lepšiu energetickú úsporu a zvýšiť pohodlie vo vašom dome, je zateplenie s použitím expandovaného polystyrénu (EPS) dosiek. V tomto článku […]

čítaj viac...
Stavebné materiály

Dlhý valcovaný profil – typy a použitie

Dlhý valcovaný profil si môžete kúpiť vo veľkých sériách aj v maloobchode pre súkromnú výstavbu. Ide o nepostrádateľný stavebný materiál, ktorý je dôležitý! Medzi staviteľmi sa tento profil nazýva kanál. Charakteristickým znakom takýchto kovových výrobkov je tvar: zvyčajne vyzerá ako písmeno “H”, ale prepojka môže byť nielen v strede. Takéto profily sú dlhé, pretože sa […]

čítaj viac...
Stavebné materiály

Ako si vybrať plot

Ak na oplotenie pozemku nepotrebujete žiadne špeciálne oprávnenie, musíte napriek tomu rešpektovať pravidlá vašej obce, najmä tie, ktoré sú uzákonené v PLU (miestnom územnom pláne). Aké kritériá by ste mali vziať do úvahy pri výbere plotu? Pri výbere plotu je potrebné vziať do úvahy rôzne kritériá:        Vzdialenosť, ktorá má byť oplotená, a teda rozpočet, ktorý […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: