Moderná dlážkovica z kvalitného slovenského dreva

Vinylové, laminátové, drevené podlahy a kamenná dlažba sú kvalitné obkladové materiály, ktoré sa v súčasnej dobe najviac využívajú. Častokrát sa pri výbere necháme uniesť pekným vzorom a farebným prevedením a vyberieme si nekvalitnú podlahovú krytinu, ktorej životnosť je veľmi krátka.

Ak ale túžite po kvalitnej podlahovej krytine, uprednostňujte drevené podlahy, najlepšie od slovenských výrobcov.

Náročnejšia starostlivosť, ale kvalita, ktorá vydrží

Drevo patrí k najobľúbenejším obkladovým materiálom vo všeobecnosti. Čiastočne sa na tom podieľa minimalistický štýl, ktorý je veľmi obľúbený. Drevo vytvára príjemnú klímu a dokonca sa odporúča do domácnosti, kde má aspoň jeden člen rodiny alergiu, či astmu.

Starostlivosť o drevo je však v porovnaní s inými materiálmi náročnejšia. Kvalitné opracovanie, šetrné nátery a opatrné čistenie môže viacerých ľudí odradiť od kúpy kvalitnej dlážkovice, avšak práve kvalitná dlážkovica dokáže pri správnej starostlivosti vydržať roky, čo sa o lacných podlahových krytinách nedá povedať.

Systém perodrážky 

Náročnejšiu starostlivosť „prebíja“ nenáročné pokladanie. Pri moderných dlážkoviciach vyrobených v slovenských pílach sa kladie dôraz na vytvorenie systému perodrážok. Znamená to, že každý jednotlivý diel môžete jednoducho spojiť s ďalším. Pokladanie kvalitnej dlážkovice nie je náročné a zvládne ho aj jedna osoba, ktorá nikdy nemala skúsenosti s pokladaním novej podlahy.

Ak si budete vyberať predajcu a výrobcu moderných drevených podláh, zistite si, či sa zameriavajú na predaj podlahy, ktorá je nenáročná na pokladanie a hlavnú zásluhu na tom majú premyslené perodrážky.

Výroba drevenej podlahy na mieru v slovenskej píle je mnohokrát uprednostňovaná pred podlahami z komerčných predajní. Vyberte si radšej kvalitnú drevenú dlážkovicu, ktorá vydrží aj tri desaťročia a vyhnite sa lacným podlahám.