Moderná dlážkovica z kvalitného slovenského dreva

Vinylové, laminátové, drevené podlahy a kamenná dlažba sú kvalitné obkladové materiály, ktoré sa v súčasnej dobe najviac využívajú. Častokrát sa pri výbere necháme uniesť pekným vzorom a farebným prevedením a vyberieme si nekvalitnú podlahovú krytinu, ktorej životnosť je veľmi krátka.

Ak ale túžite po kvalitnej podlahovej krytine, uprednostňujte drevené podlahy, najlepšie od slovenských výrobcov.

Náročnejšia starostlivosť, ale kvalita, ktorá vydrží

Drevo patrí k najobľúbenejším obkladovým materiálom vo všeobecnosti. Čiastočne sa na tom podieľa minimalistický štýl, ktorý je veľmi obľúbený. Drevo vytvára príjemnú klímu a dokonca sa odporúča do domácnosti, kde má aspoň jeden člen rodiny alergiu, či astmu.

Starostlivosť o drevo je však v porovnaní s inými materiálmi náročnejšia. Kvalitné opracovanie, šetrné nátery a opatrné čistenie môže viacerých ľudí odradiť od kúpy kvalitnej dlážkovice, avšak práve kvalitná dlážkovica dokáže pri správnej starostlivosti vydržať roky, čo sa o lacných podlahových krytinách nedá povedať.

Systém perodrážky 

Náročnejšiu starostlivosť „prebíja“ nenáročné pokladanie. Pri moderných dlážkoviciach vyrobených v slovenských pílach sa kladie dôraz na vytvorenie systému perodrážok. Znamená to, že každý jednotlivý diel môžete jednoducho spojiť s ďalším. Pokladanie kvalitnej dlážkovice nie je náročné a zvládne ho aj jedna osoba, ktorá nikdy nemala skúsenosti s pokladaním novej podlahy.

Ak si budete vyberať predajcu a výrobcu moderných drevených podláh, zistite si, či sa zameriavajú na predaj podlahy, ktorá je nenáročná na pokladanie a hlavnú zásluhu na tom majú premyslené perodrážky.

Výroba drevenej podlahy na mieru v slovenskej píle je mnohokrát uprednostňovaná pred podlahami z komerčných predajní. Vyberte si radšej kvalitnú drevenú dlážkovicu, ktorá vydrží aj tri desaťročia a vyhnite sa lacným podlahám.

Stavebné materiály

Zateplenie Domu s Expandovaným Polystyrénom: Úspory, Pohodlie a Estetika

Väčšina z nás si svoj domov predstavuje ako miesto pohodlia, bezpečia a útulku. Aby sme to dosiahli, nie je len dôležitá kvalita konštrukcie a dizajnu, ale aj energetická efektívnosť. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako dosiahnuť lepšiu energetickú úsporu a zvýšiť pohodlie vo vašom dome, je zateplenie s použitím expandovaného polystyrénu (EPS) dosiek. V tomto článku […]

čítaj viac...
Stavebné materiály

Dlhý valcovaný profil – typy a použitie

Dlhý valcovaný profil si môžete kúpiť vo veľkých sériách aj v maloobchode pre súkromnú výstavbu. Ide o nepostrádateľný stavebný materiál, ktorý je dôležitý! Medzi staviteľmi sa tento profil nazýva kanál. Charakteristickým znakom takýchto kovových výrobkov je tvar: zvyčajne vyzerá ako písmeno “H”, ale prepojka môže byť nielen v strede. Takéto profily sú dlhé, pretože sa […]

čítaj viac...
Stavebné materiály

Ako si vybrať plot

Ak na oplotenie pozemku nepotrebujete žiadne špeciálne oprávnenie, musíte napriek tomu rešpektovať pravidlá vašej obce, najmä tie, ktoré sú uzákonené v PLU (miestnom územnom pláne). Aké kritériá by ste mali vziať do úvahy pri výbere plotu? Pri výbere plotu je potrebné vziať do úvahy rôzne kritériá:        Vzdialenosť, ktorá má byť oplotená, a teda rozpočet, ktorý […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: