Princípy moderného kuchynského dizajnu

Keďže ide o jednu z najfrekventovanejších oblastí v rodinnom dome, prioritou by mal byť premyslený a premyslený moderný dizajn kuchyne s vysoko účelovou funkciou.

V tomto článku si prejdeme kľúčové prvky dizajnu kuchyne snov, ktorá bude vyzerať nielen esteticky, ale aj pozdvihne funkčnosť priestoru pre všetkých členov rodiny.

Veľa úložného priestoru
Dostatok úložného priestoru pri zachovaní hladkej a štýlovej estetiky je nevyhnutnosťou pre modernú kuchyňu. Či už ide o úložný priestor na hrnce, panvice alebo súpravu nevyhnutných pomôcok, dostatok úložného priestoru nemožno nikdy ohroziť. Na optimalizáciu štýlového a nadčasového estetického vzhľadu je možné lavice a skrinky bez rukoväte a gombíkov, čo vedie k elegantnému a sofistikovanému dojmu.

Dizajn úložného priestoru sa tiež vyvinul s otvorenými policami, ktoré sa používajú ako výstavný kus pre cenné predmety alebo kuchárske knihy, alebo s uzavretým úložným priestorom na úhľadné uloženie riadu a skla. Bez ohľadu na funkciu, ktorú si prajete, úložný priestor je možné prispôsobiť každému vkusu.

Pokiaľ ide o zásuvky, čím sú hlbšie, tým lepšie. Existuje väčší dopyt po veľkých a pevných zásuvkách na hrnce, aby sa do nich zmestili všetky typy riadu, pretože je jednoduchší prístup k nim naraz.

Nápady na kuchynské lavice
Veľkorysá ostrovná lavica je centrálnym uzlom, kam sa členovia rodiny prirodzene priťahujú.
Veľkolepá ostrovná lavička je lepidlom, ktoré umožňuje prepojenie – zábava, domáce úlohy a varenie sa môžu odohrávať súčasne, čo dáva kuchyni meno ako srdce domova. Nadrozmerné ostrovné lavičky sa môžu pochváliť aj veľkorysým pracovným priestorom a množstvom úložného priestoru pod ním.

Pri umiestňovaní hlavných spotrebičov, ako je rúra, varná doska a chladnička, je dôležité zachovať prietok, aby sa maximalizovala ergonómia priestoru. Chladnička by mala byť umiestnená v blízkosti lavice, takže keď vyťahujete ingrediencie na prípravu jedla, prebehne to hladko a rýchlo. Dávajte pozor aj na stranu otvárania pántov dverí. Dvere by mali byť zavesené na tej strane, kde je ľahký prístup k výrobkom, keď sú dvere otvorené.

Dostatočný priestor na lavici je dôležitý aj pre ďalšie potreby pre ľahký prístup a používanie vrátane mikrovlnnej rúry a kávovaru.

Nápady
na komornú komoru Zatiaľ čo hlavná kuchyňa je dominantou domu, komora pre komorníka je kuchyňa v rámci kuchyne.
Komorníkova komora vám umožní pobaviť rodinu a priateľov bez neporiadku a neporiadku, ktorý so sebou prináša stretnutie akéhokoľvek druhu. Dokonca aj na dennej báze poskytuje poriadok a priestor navyše pre všetky vaše obľúbené menšie mod-cony. Komorníkova špajza môže byť tiež vylepšená o druhé umývadlo a sadu hlavných spotrebičov, ako je umývačka riadu, chladnička alebo mikrovlnná rúra, aby sa optimalizovala funkčnosť tohto prípravného priestoru.

Osvetlenie v kuchyni
Existuje nespočetné množstvo svietidiel, ktoré možno použiť v kuchyniach, ktoré sú kľúčové pre skvelý moderný dizajn kuchyne. Zo vstavaných, stropných, koľajových, závesných a pod skrinku. Pomocou týchto typov svietidiel môžete zabezpečiť osvetlenie tam, kde je to najviac potrebné.

Moderné osvetlenie kuchynského ostrova – tieto svietidlá dodávajú miestnosti štýl a poskytujú aj všeobecné a pracovné osvetlenie. Dizajn je takmer nekonečný pre tento typ svietidla a je skvelý pre kuchynské ostrovčeky, otvorené pulty a niekedy aj jedálenské stoly.

Dráhové osvetlenie – Tento typ svietidla má mnoho využití. Jednotlivé žiarovky je možné posúvať a nasmerovať rôznymi smermi, aby ste dosiahli požadovaný efekt. V prípade potreby sa dajú hlavy posúvať a nastavovať. Dráhy môžu byť v jednej rovine so stropom, visieť dole a môžu byť rovné alebo zakrivené. Existuje veľa rôznych hlavíc a dokonca aj príveskov, ktoré visia dole z dráhy. Sú skvelé pre akcentačné, všeobecné a pracovné osvetlenie.

Svetlá pod skrinky a puky – svietidlá s pukom možno jednoducho nainštalovať na spodok stropných stropov, aby osvetlili zadnú stenu kuchyne a zvýraznili vašu pracovnú dosku. Prichádzajú v mnohých štýloch a slúžia ako pracovné a akcentačné osvetlenie. Svetlá Puck sú malé okrúhle svetlá, ktoré sa často inštalujú do skriniek so sklenenými dvierkami, aby zvýraznili atraktívne predmety v dizajne kuchynskej skrinky. Môžu byť buď zapustené, alebo vyrezané do vrchnej časti skrinky pre zapustený vzhľad.

Úvahy o varení
Dobré plánovanie kuchyne by nebolo úplné bez kuchynského kvarteta – digestora, varnej dosky, rúry a varnej dosky.

Tieto štyri vlastnosti je tiež dôležité vziať do úvahy pri navrhovaní vašej dokonalej kuchyne. Kľúčom k efektívnemu epicentru varenia je mať dostatok miesta na prípravu, ako aj jednoduchý a bezpečný prístup k funkciám vašej kuchyne.

Vytvorenie zdravého a premysleného dizajnu kuchyne vám a vašej rodine umožní ťažiť z výhod a maximalizovaťjej využitie po celý deň, každý deň.

Kuchyňa

Dotyky krásy pre vašu jedáleň

Domáca jedáleň je priestor, kde môžete nielen realizovať svoje kulinárske fantázie, relaxovať pri šálke aromatickej kávy, ale aj prijímať milých hostí a priateľov a stretávať sa ako rodina pri chutnej večeri a rozhovoroch od srdca k srdcu.Moderný nábytok, originálne doplnky, elegantné textílie a ďalšie dekoratívne detaily do jedálne pomôžu vytvoriť útulnú atmosféru.Vighome.sk je miesto, ktoré […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Ostrovčekové kuchynské digestory

Digestor je nepostrádateľný kuchynský spotrebič, ktorý slúži na odstránenie horúcej pary a škodlivých častíc tuku a karcinogénov. Digestor tiež účinne eliminuje nepríjemné pachy, ktoré sa pri varení šíria po celom dome. Digestor je tiež estetickým doplnkom interiéru kuchyne a chráni povrchy pred znečistením. Priestor v kuchyni je dôležitý pre každú gazdinku, preto sú ostrovčekové odsávače […]

čítaj viac...
Kuchyňa

5 TAJNÝCH TRIKOV, VĎAKA KTORÝM BUDE VAŠA KUCHYŇA VYZERAŤ DRAHŠIE

Aby miestnosť, ktorej sa hovorí „srdce domu“, vyzerala štýlovo a draho, nie je vôbec potrebné míňať státisíce na rekonštrukciu kuchyne. Malé detaily a akcenty stačia na to, aby sa kuchyňa zmenila na útulný priestor, kde budú všetci členovia rodiny pohodlní. Kovanie Pri výbere zostavy do kuchyne málokto venuje pozornosť kľučkám dverí a inému kovaniu, ale […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: