5 spôsobov izolácie okien na zimu

Tento článok by mal byť užitočný pre majiteľov domov, ktorí hľadajú rýchly a ekonomický spôsob utesnenia okien s prievanom. Mnohé okná, najmä tie v starších domoch s drevenými rámami, môžu prepúšťať chladný vonkajší vzduch do teplých priestorov interiéru. Aj keď tieto staršie typy okien ponúkajú vášmu domovu krásny a eklektický vzhľad, v zimných mesiacoch nie sú príliš priateľské. Podrobnosti uvedené nižšie poskytnú rýchle a účinné opatrenia na utesnenie prievanu okien počas drsných zimných mesiacov.

 1. Tmelenie okenných rámov
  Znovu utesnite rámy okien v interiéri aj exteriéri vášho domova. Dokonca aj najmenšia trhlina alebo štrbina môže umožniť presakovanie chladu alebo únik upraveného vzduchu. Tesne utesnené rámy okien a dverí môžu pomôcť znížiť spotrebu energie , čo môže znížiť vaše mesačné účty za energiu a ušetriť peniaze. Pomôže vám tiež zostať v teple a útulne počas zimných mesiacov, keď teplota klesá.

Výhody : Cenovo efektívny spôsob, ako odstrániť prievan v rámoch okien a dverí

Nevýhody : Použitie tmelu sa môže ukázať ako náročné pre neskúsených. Zlé utesnenie môže mať za následok nežiaduci vzhľad a/alebo nákladné opravy, ktoré je potrebné opraviť, ak nie sú vykonané správne.

Tip : Vyberte si kvalitný latexový tmel na utesnenie okenných rámov, najmä na lakovaných miestach. Mnoho majiteľov domov robí osudnú chybu, keď používa silikón, ktorý neudrží farbu.

 1. Inštalácia gumených alebo penových líšt
  Rolka penovej tesniacej lišty.

Väčšina centier pre domácich majstrov a železiarstva ponúka sortiment tesniacich materiálov . Najčastejšie je materiál pena alebo guma a obsahuje samolepiaci pásik pre jednoduchú inštaláciu. Tento typ tesniacej lišty je obzvlášť užitočný v domácnostiach so starými drevenými krídlovými oknami, v ktorých môže byť dosť prievan. Dôkladne skontrolujte okná, aby ste identifikovali veľké medzery, kadiaľ môže vniknúť studený vzduch. Jednoducho zmerajte dĺžku medzery a odrežte kus tesniacej lišty na požadovanú veľkosť, odstráňte podpornú pásku a pritlačte na miesto.

Výhody : Rýchly a lacný prostriedok na utesnenie prievanu okien

Prihláste sa a získajte najnovšie DIY projekty a rady!
Prihlásiť Se
Emailová adresa

Súhlasím s prijímaním e-mailov zo stránky. Svoj súhlas môžem kedykoľvek odvolať odhlásením sa. Pozrite si naše Zásady ochrany osobných údajov .
Nevýhody : Kvôli lepidlu môže odstránenie tesniacej lišty, keď teplota stúpne, odlupovať alebo odlupovať podkladový náter, čo si vyžaduje menšie opravy.

Tip : Páska lepiacej pásky tiež pomôže utesniť medzery okolo okenných rámov s prievanom.

 1. Inštalácia závesov
  Záclony sú časom overené pláty látky používané na úpravu okenných otvorov. Dostupné v mnohých štýloch, farbách a typoch tkanín, poskytujú tiež ďalší rozmer farieb do vášho domova. Ťažké látkové závesy tiež pomáhajú izolovať okenné otvory a znižujú prievan. Dnes sú dostupné závesy, ktoré obsahujú tepelnú podložku pre dodatočné izolačné vlastnosti.

Výhody : Mnoho štýlov a farieb môže pridať k výzdobe vášho domova a zároveň izolovať vaše okná.

Nevýhody : Ťažké závesy blokujú svetlo a môžu byť drahé. Okrem toho vyžadujú pravidelné čistenie odborníkom.

Tipy : Bez priemerných zručností v oblasti domácich majstrov si najmite dodávateľa so skúsenosťami s inštaláciou závesov, aby ste dosiahli profesionálny výsledok.

 1. Zmršťovacie okná
  Niekto aplikuje okennú fóliu v zime na izoláciu.

Mnoho centier pre domácich majstrov má na sklade priehľadné okenné fólie rôznych veľkostí, ktoré pomáhajú znižovať prievan v oknách. Materiál, ktorý sa často označuje ako zmršťovacia fólia na okno, obsahuje lepiaci pásik, ktorý pripevňuje materiál k rámu okna. Rýchly úder zo sušiča vlasov zmrští fóliu tesne k oknu, čím poskytuje ochranu proti prievanu a zároveň zachováva atraktívny vzhľad.

Výhody : Jednoduché, lacné a dočasné riešenie pre okná s prievanom všetkých veľkostí

Nevýhody : Ak nie je správne nainštalované, môžete byť sklamaní vzhľadom vášho zmršťovacieho okna.

Tipy : Ak pre vás vzhľad nie je dôležitý, použite hárok Visqueen, čo je priehľadná plastová fólia, a rolku lepiacej pásky na utesnenie otvorov v oknách, ktoré prúdia do prievanu.

 1. Ošetrenie bunkových okien
  Bunkové okenné tienidlá poskytujú určitý stupeň izolačných vlastností, pričom stále umožňujú filtráciu rozptýleného svetla do miestnosti. Štandardné veľkosti sú k dispozícii v centrách pre domácich majstrov a môžu byť tiež prispôsobené akémukoľvek okennému otvoru.

Výhody : Ľahko sa ovládajú a možno ich použiť vo väčšine okenných aplikácií

Nevýhody : V závislosti od typu, ktorý kupujete, môžu byť drahé

Tipy : Bez stredných zručností v oblasti domácich majstrov si najmite dodávateľa so skúsenosťami s inštaláciou okenných tienidiel, aby ste dosiahli profesionálny výsledok.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: