Predstavujeme vám riadené inteligentné vetranie

Horúce letá či, naopak, chladné zimné počasie a s tým spojené vysoké ceny energií nás nútia hľadať riešenia, ktoré sú efektívne, jednoduché, ale hlavne inteligentné. Presne takto by sa dalo zadefinovať aj inteligentné riadené vetranie s automatickým ovládaním cez smartfón. Predstavíme vám jeho výhody.

Vetrajte účelovo, dostatočne a efektívne

Vetranie cez okno, ako ho všetci dobre poznáme, v sebe ukrýva množstvo benefitov, ale v poslednej dobe sa stáva neefektívnym a nedostatočným. Vetrať v horúcom lete, keď teploty vonku atakujú dlhodobé priemery, prináša viac škody ako osohu. Aj chladný vlhký vzduch stihne skôr miestnosť vychladiť ako ju dostatočne vyvetrať. A nám sa potom následne zvyšujú účty nielen za kúrenie, ale počas leta aj za elektrinu spálenú klimatizáciou.

Inteligentné riadené vetranie je ideálnym riešením, ako tieto „vedľajšie účinky“ klasického vetrania obísť a dostať do miestností toľko čerstvého vzduchu, ako je potrebné. Je viacero možností, akým spôsobom takéto vetranie realizovať – jednou z nich je inteligentný ventilátor Waves. Táto decentralizovaná ventilačná jednotka je ideálnym riešením pre majiteľov starších domov alebo tých, ktorí pri stavbe domu s centrálnou ventilačnou jednotkou ešte nepočítali. Waves pomocou svojich senzorov dokáže prispôsobiť intenzitu a dĺžku vetrania aktuálnym hodnotám CO2 v miestnostiach, zápachu či skutočnému stavu vlhkosti.

Inteligentné vetranie pomocou ventilátora Waves je pre každého

Presné táto otázka sa natíska každému, koho tento spôsob vetrania aspoň trochu oslovil. Je to aj pre mňa? Áno, vetranie pomocou inteligentného ventilátora Waves je pre každého. Či už staviate nový dom, rekonštruujete, alebo sa vám len pokazil existujúci ventilátor v kúpeľni či na toalete. Tým, že nevyžaduje napájanie cez centrálnu ventilačnú jednotku, dokáže fungovať v jednotlivých miestnostiach len pomocou vypínača alebo automaticky so zapnutím svetla. Absolútne jednoduchý spôsob, ako dostať prebytočnú vlhkosť po sprchovaní z kúpeľne či nežiaduce pachy z toalety. Po spárovaní so smartfónom môže mať kontrolu vetrania svojej domácnosti v rukách každý sám a z akéhokoľvek miesta.

SMART domácnosti dobýjajú naše srdcia stále viac a len my sa rozhodneme, ktoré z množstva implementácií k životu potrebujeme alebo ktoré nám ho výrazne dokážu uľahčiť. Inteligentné vetranie je jednou z možností, ako nielen zdravšie dýchať, ale je tiež príkladom toho, ako chytré riešenia dokážu šetriť energie, a tým aj náš rozpočet.

Moderné technológie

Hlavné nevýhody solárnej energie, o ktorých musíte vedieť

A aj keď existuje veľa pozitív, je rovnako dôležité uvedomiť si nevýhody solárnej energie. Je to pochopiteľné vzhľadom na to, že by sme mali podporovať využívanie zelenej energie, bezplatnú energiu, ktorú môžete vytvoriť, a odolnosť, ktorú panely ponúkajú vášmu domovu. Nie sú to však všetky dobré správy – solárne panely majú stále svoje nevýhody . […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: