Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor.

Pracujte okolo stálych prvkov dizajnu
Farby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné nie je možné transformovať. Je napríklad jednoduché zmeniť farby na vašich stenách ich prefarbením alebo použitím tapety.

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Ak však máte dizajnový prvok, akým je krbový kameň alebo kachľový krb , farby na surrounde sa nedajú tak ľahko zmeniť; uviazli ste s nimi, pokiaľ neplánujete vykonať kompletnú prestavbu, ktorá by nahradila tento dizajnový prvok. V takom prípade by ste chceli farby laku a ďalšie zariadenie zladiť s farbami prítomnými v ohnisku. Farby, ktoré si vyberiete, nemusia presne zodpovedať existujúcim štruktúram, ale je ideálne, ak si môžete vybrať farby, ktoré vizuálne dopĺňajú farby už prítomné v obytnom priestore.

Vyberte neutrálnu, sekundárnu a akcentovú farbu
Neexistujú žiadne zakotvené pravidlá o tom, aké farby by ste mali používať pri výbere farebnej schémy pre svoju obývačku. Interiéroví dizajnéri sa však často riadia vzorcom pre výber harmonických farebných kombinácií obývačky.

Najprv si vyberú neutrálnu farbu, ako je sivá alebo béžová, ktorú použijú asi pre 60 percent povrchov a zariadenia miestnosti. Možno by ste chceli vidieť príklady typov neutrálnych farieb, ktoré by boli ideálne pre túto súčasť dizajnu vašej obývačky; Ak je to tak, môžete sa zoznámiť s najobľúbenejšími neutrálnymi odtieňmi ľanovej béžovej, hubovej sivej, uhlovosivej a bohatej hnedej pri prezeraní tohto výberu sekčného gaučového nábytku. Táto dominantná farba by bola ideálnou voľbou pre vašu pohovku a ďalšie veľké kusy nábytku, ako aj pre farby na steny obývačky.
Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Za druhé, interiéroví dizajnéri si zvyčajne vyberú pútavejšiu sekundárnu farbu, ktorá sa použije pre približne 30 percent akcentových kúskov miestnosti. Túto farbu je možné použiť v niekoľkých podstatných častiach miestnosti, ako sú koberce a okenné kryty. Môžete tiež zvážiť jeho použitie ako jednej z farieb orezávania laku.
Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Nakoniec, návrhári interiérov si spravidla vyberú najjasnejší alebo najpútavejší „pop“ farby, ktorý použijú ako akcentačnú farbu v konečnej schéme návrhu. V tejto farbe bude vybraných asi 10 percent príslušenstva miestnosti. Akcentovú farbu používanú vo vankúšoch na gaučoch a stoličkách často nájdete. Akcentná farba by sa potenciálne mohla objaviť aj vo farbách orezania laku, nástennom maľbe, svietidlách, závesných závesoch alebo inom príslušenstve. Vo všeobecnosti je vhodné zahrnúť túto farbu do vymeniteľných prvkov, aby ste pri zmene štýlu mohli jednoducho zmeniť farbu prízvuku.

Obývacia izba

Aké sú bavlnené obliečky

Bavlna je skutočným svetovým lídrom na trhu v ľahkom priemysle. Ide o unikátny materiál vytvorený na báze prírodného prírodného vlákna, ktorý má vynikajúce prevádzkové vlastnosti. Pri výbere posteľnej bielizne pre domácnosť, najmä obliečok, sa oplatí dôkladne pozrieť na bavlnené výrobky. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne ekologické a bezpečné. Druhy bavlnenej posteľnej bielizne Chintz je luxusný […]

čítaj viac...
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

čítaj viac...
Obývacia izba

Ako vyberať obývaciu stenu

Pri zariaďovaní novej obývacej izby je potrebné, aby ste si dobre premysleli, aký nový nábytok si kúpite. Dôležité sú mnohé vlastnosti, ktoré by ste mali brať do úvahy. Aj keď máte vlastné preferencie, tak sa vždy môžete poradiť aj s odborníkom, navštíviť predajne s nábytkom alebo si vypočuť názory na internetových fórach. Veľa ľudí si […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: